Şimdi Ara

Türkiye’nin En Hızlı İnterneti TurkNet'ten Donanımhaber'e Özel Bir Değil, Tam İki Ay Bedava İnternet (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
240
Cevap
2
Favori
11.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba, VDSl destekli modem edindim. Hattımı VDSL olarak güncelleyebilir misiniz? Belki bu şekilde hız sorunum düzelebilir.
  • dewilswale kullanıcısına yanıt
    Merhaba, hattın tekrar VDSL olarak güncellenmesi için teknik ekibimize bilgi verdim.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Modemi VDSL moduna almama rağmen bağlantı gelmedi. Kontrol edebilir misiniz? Kullanıcı adı ve şifrem aynı kalıyor diye düşünüyorum. Sorunun ne olduğunu anlayamadım.
    Merhaba, kullanıcı adı ve şifre bilgisinde değişiklik olmuyor. Erişim sorununuz için gerekli kontrolleri yaparak bilgi vereceğiz.
    İşlemin aciliyetini belirtirseniz sevinirim. 3 aydır 2mbps internet kullandırıyorsunuz. Şimdi de internetimi elimden aldınız. Daha ne kadar kötü bir hizmet vereceksiniz bana? Her geçen gün verdiğiniz bu hizmete daha çok şaşırıyorum. Bu kadar da olmaz dediğim her şeyin başıma gelmesini sağladınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dewilswale -- 23 Ağustos 2020; 23:12:19 >
    Merhaba, teknik destek arkadaşıma çalışmaların önceliğini ilettim. Kontrol ederek dönüş sağlayacak.
    Merhaba, destek ekibi tarafından arandım. ADSL sinyali yolladığı zaman bağlanabiliyor, VDSL sinyali yolladığı zaman ise bağlanamıyorumdum. Modem sebebiyle böyle bir sorun olabileceği belirtildi. VDSL destekli modemi yeni satın aldığımı ve ayarları yaptığımı belirttim. Bunun üzerine de VAE hizmetine geçiş yapmayı önerildi. Ben de bu geçişi onayladım. Geçişten sonra umarım yaşadığım sorunlar biter.

Ayrıca kendi sorumlu olduğum alanda herhangi bir sorun olmadığını belirtmek isterim.
    - İç teçhizat yenilendi.
    - Telefon ankastresi yeniledi.
    - VDSL destekli modem alındı. (Destek ekibinin modem kaynaklı olabileceği sözüne istinaden üretici firma ile iletişime geçtim. Ayarlar kontrol edilip, test yapıldıktan sonra herhangi bir sorun olmadığı söylendi.)

Kendi tarafımda yapabileceğim her şeyi yaptım. Sorunu geçiş tamamlandıktan sonra bile çözüme ulaştıramazsanız, aboneliğimi kapatmaktan başka yapabileceğim bir şey kalmadı maalesef.

Bu zamana kadarki ilginiz için de ayrıca teşekkür ederim size.
    İyi günler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dewilswale -- 24 Ağustos 2020; 13:48:36 >

Sanırım benim yaşadığm sorunun aynısını yaşıyorsunuz.https://forum.donanimhaber.com/turknetin-bir-halttan-anlamayan-uzman-ekipleri-cozuldu--145122330
  • xSwindLer X kullanıcısına yanıt
    Sorun neymiş, nasıl çözüldü? Sizinle aynı modemi kullanıyormuşuz. Ama benim durumumda sizin gibi vdsl sinyalini almıyordu. Online işlemlerde de "modem buluşmuyor-adsl" yazıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dewilswale -- 24 Ağustos 2020; 14:26:23 >
    Modemi vdsl moda aldığınız zaman dsl ışığı hiç yanmıyorsa vdsl sinyal gelmiyor demektir. Bende vdsl sinyal geliyor ama modem ip almıyordu.
    5 günün sonunda destek talebimi gerçekten okuyan ve işten anlayan bir çalışana denk geldim sanırım. Destek taleplerini okumadan geçiştiriyor çoğu destek ekibi maalesef.
    VDSL sinyali modeme ulaşmıyor ama ADSL ulaşıyor. Upload hızları sebebiyle YAPA'dan çıkmak istemiyordum ama başka çare kalmadı galiba benim için. Sorun büyük ihtimal YAPA bağlantısında. Asıl sinirimi bozan şey bir müşteri olarak bizim şundan mı bundan mıdır diye tahmin yürütüp ekibe haber vermemiz. Servis sağlayıcının yapması gereken şeyi ben araştırıp bilmek zorunda bırakılıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dewilswale -- 24 Ağustos 2020; 14:29:3 >
    Yapa portları normalde hem adsl hemde vdsl destekliyor. Modemi vdsl moda aldığınız zaman sinyal alması gerekiyor. Santrale yakınsanız eğer yapa'da vdsl kullanmanız daha mantıklı olur. 450 metre mesafeden yapa ile 20 mbps upload alabiliyorum.
    413 metre benim ki de. Ama yapabileceğim bir şey yok ki. Yapamıyorlar modemim sinyal almıyor.
    Aynı fiyata daha yüksek hız alabiliyorsunuz hocam, peşini bırakmayıp üsteleyin bence daha fazla.
    Nasıl üsteleyeceğim daha fazla? İnternet bağlantısız kaç gün beklemem gerekecek. Modem ayarlarında mı bir şeyi eksik yapıyorum acaba. Sizin ayarlarınız nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dewilswale -- 24 Ağustos 2020; 14:34:21 >
    Yaşadığınız sorun için üzgünüm. Hizmetinizi kontrol ettiğimde VAE geçişi için uzman arkadaşımız destek kaydını oluşturmuş. Süreçle ilgili gelişmeleri sizinle paylaşacağız.
    VAE geçişiniz yapılıyormuş hocam şimdi okudum onu. Türk telekom ekipleri işi tamamlayana kadar bir şey yapmanıza gerek yok sanırım. Benim dediklerim yapa için geçerliydi.
    Yapa üzerinden VDSL sinyalini alamadığım için VAE ye geçiş istedim zaten. Teknik ekip bu konularda yeterli bilgiye sahip değil gibi geliyor bana.
    Normalde kolay kolay yapa'dan vae'e geçiş yapmıyorlar hocam, ciddi bir sıkıntı var sanırım sizde. O yüzden bu kadar kolay geçiş yaptıklarını düşünüyorum. Teknik ekip yetersiz bilgiye sahip maalesef dediğiniz gibi, çok bariz bir şekilde belli oluyor.
    Merhaba, arkadaşlarım vae geçiş başvurunuzu yaptığında SMS olarak bilgi verecekler. Gelişmeleri www.turk.net/oim sayfamızdan siz de takip edebilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.