Şimdi Ara

Türkiye’nin en hızlı internet sağlayıcısı sıralaması belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
2.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçtiğimiz yıl liderliği elinde tutan Turknet, bu yıl da indirme ve yükleme hızları ile dikkat çekti. nPerf’in raporuna göre, Turknet hem indirme hem de yükleme hızlarında en yakın rakipleri Türk Telekom ve GIBIRNET‘i geride bırakarak en iyi performansı sergiledi.

Turknet zirvedeki yerini korudu

Ayrıca Turknet’in gecikme süreleri (ms)akış (streaming) ve gezinti (browsing) performansları da oldukça etkileyici seviyelerde bulundu. Raporda, Türk Telekom ve GIBIRNET Turknet’in ardından sıralanıyor. Her iki sağlayıcı da indirme ve yükleme hızları konusunda iyi performans göstermiş olsa da Turknet’in sunduğu hızlara ulaşamadılar.

Ayrıca Bkz.Akıllı telefon pazarı yüzde 6,5 büyüdü: İşte en çok satan markalar

Özellikle gecikme süreleri ve kullanıcı deneyimi (QoE) ölçümleri açısından Turknet rakiplerine fark atmış durumda. Türkiye’de internet hızları ve kalitesi son yıllarda büyük gelişim gösterdi. nPerf’in raporları, bu gelişimin somut bir göstergesi olarak öne çıkıyor ve internet kullanıcıları daha yüksek hızlarda ve stabil bir deneyim bekliyor.

Türkiye’deki mobil internet karşılaştırmasında ise daha çekişmeli bir tablo göze çarpıyor. Turkcell, indirme ve yükleme hızları konusunda rakiplerinin önünde yer alsa da internet gezinti hızları ve gecikme hızları konusunda Vodafone, YouTube’da video izleme hızları konusunda ise Türk Telekom önde seyrediyor.

Her iki tablodan da çıkarabileceğimiz üzere ülkemizdeki mobil internet hızları ve verimliliği konusunda farklı tablolar mevcut olsa da sabit internet konusunda geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Turknet zirvede yer almayı başardı.

Siz de DH Hız Testi aracımızı kullanarak internet hızınızı test edebilirsiniz: https://www.donanimhaber.com/internet-hiz-testi

• Sabit internette 3 tane firma koymuş bu fransız bozuntusu: Türk Telekom, TurkNet ve Gibirnet

Gibir ne la :) Nerede Superonline? Bakın Superonline iyidir demiyorum. Sadece basit bir soru soruyorum.

Kaynak:https://www.nperf.com/tr/awards/tr/2024/broadband/turkey

TurkNet'e gelirsek tebrik ederim. Yine de nasıl "yanıltıcı olduğu, tüketici mağduriyetine yol açtığı ve dürüst rekabet ilkelerine aykırılık teşkil ettiği" ve de nasıl "347.128-TL" idari para ceza almasını sağladığımı paylaşmazsam olmaz:https://forum.donanimhaber.com/turknet-i-ticaret-bakanligi-na-sikayet-ettim-musteriye-gigafiber-yalani-cezalandirildi-347-128-tl--157262859
    Türkcell açık ara en iyi mobil operatör. 2 yıl Vodafone kullanmak zorunda kaldım babamın üstündeydi hat. Tam bir rezalet şehirden biraz çıkınca hoop İnternet yok.

Türk Telekom ise şu anda kullandığım hat emniyete baya ucuz oluyor fiyatlar türkcell in 3 te biri fiyatına kullanıyorum. İdare eder diyemem ama Vodafone gibi süründürmüyor. Aradaki fiyat farkı 3 kat değil 2 kat olsaydı muhtemelen türkcell kullanırdım. Zaman en değerli varlıklarımızdan.
  • Hepsi birbirinden berbat. Yüksek fiyat kalitesiz hizmet.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Denizlideyken ne güzel 1 gbit internetim vardı Ordu'ya geldim 25 mbitle sürünüyorum ):

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Turknet'te gigafiber kullanıcıları ortalamayı yükseltiyor. Altyapı yoksa 35Mbit kullanmak zorunda olduğun gerçeğini değiştirmiyor.

Diğer operatörlerde 1Gbit pahalı olduğu için az tercih ediliyor o da ortalamaya yansıyor. Yoksa hız veremediğinden değil. Direkt fiyatla alakalı.

• Nperfin raporuna göre'den sonrasını okumadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türknet'in ortalamasını gigafiber kullanıcıları yükseltiyor. Kendine ait altyapısı olmayan ve Telekom'dan al-sat yapan Gibirnet'i ise listeye koymak saçma olmuş. Abone sayısı Telekom'dan az olduğundan ortalamada Telekom'la başabaş olması normal.

• Türkcell açık ara en iyi mobil operatör. 2 yıl Vodafone kullanmak zorunda kaldım babamın üstündeydi hat. Tam bir rezalet şehirden biraz çıkınca hoop İnternet yok.

Türk Telekom ise şu anda kullandığım hat emniyete baya ucuz oluyor fiyatlar türkcell in 3 te biri fiyatına kullanıyorum. İdare eder diyemem ama Vodafone gibi süründürmüyor. Aradaki fiyat farkı 3 kat değil 2 kat olsaydı muhtemelen türkcell kullanırdım. Zaman en değerli varlıklarımızdan.

• Şimdi reklamları dinlediniz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yakinindan bile gecmem turkcellin

• Turkcell Superonline kullanılmaz zaten resmen abartısız pişmanlık

Super0nline Fiber Ultra Katı Sansür ve Yavaşlatma Teknolojisi
    https://forum.donanimhaber.com/superonline-fiber-ultra-kati-sansur-ve-yavaslatma-teknolojisi--151733162

• Turknet mi? Hani şu telekom altyapısında 100mbit üstünü vermeyen firma mı?

Hani 2 yıl+ öncesinde 100mbit üstü paket istiyoruz diye konu açtığım fakat hala 500 liraya 100mbit internet satan turknet mi?

Güzel reklam. nPerfin sponsorunun kim olduğu belli, ne kadar bağımsız olduğuda ayrı bir tartışma konusu.

https://forum.donanimhaber.com/turknet-tt-altyapisina-200-paketleri-istiyoruz--153159861

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seto-Kaiba -- 24 Temmuz 2024; 23:12:0 >
  • Sabit internette 3 tane firma koymuş bu fransız bozuntusu: Türk Telekom, TurkNet ve Gibirnet

Gibir ne la :) Nerede Superonline? Bakın Superonline iyidir demiyorum. Sadece basit bir soru soruyorum.

Kaynak:
    www.nperf.com
    nPerf ödülleri sabit Türkiye 2024 - nPerf.com
    https://www.nperf.com/tr/awards/tr/2024/broadband/turkey

TurkNet'e gelirsek tebrik ederim. Yine de nasıl "yanıltıcı olduğu, tüketici mağduriyetine yol açtığı ve dürüst rekabet ilkelerine aykırılık teşkil ettiği" ve de nasıl "347.128-TL" idari para ceza almasını sağladığımı paylaşmazsam olmaz:https://forum.donanimhaber.com/turknet-i-ticaret-bakanligi-na-sikayet-ettim-musteriye-gigafiber-yalani-cezalandirildi-347-128-tl--157262859

• Burada ortalama analiz değilde vaad edilene göre ortalama analiz yapılsa daha sağlıklı olur. Mesela 50 MB/s demiş ama farklı zamanlarda yapılan ölçümlerin ortalması kaçmış mesela...

• mobil internet testlerini İstanbul merkezde değil de Adana da ovada yapın.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Turknet hız ortalamasını arttıran 100 gigafiber abonesiyle şov yapmış. Şov dediğime de bakmayın, Türkiye altyapısı rezil durumda. O kadar vergi ödüyoruz, bakanlık şu rezilliği sadece izliyor.

• birde 180 tl lik fiyatlar nasıl 600 olduyla iligli haber yapılsın tekrardan hiç kimse söylemiyor bir şey

• Yav he he. Allah korusun Türknet'den iki sene her gece kesilen internet sorununu çözemediler, iss değiştirir değiştirmez daha da kesilme yaşamadım. Öyle rezil şeyler yaşadım, Allah'a yakın bana uzak olsunlar.

• CWaRRioR kullanıcısına yanıt

Adı üstünde bakıyorlar sadece

Diğer taraftan Almanyada asgari ücretli 150/80 hızındaki hizmetten 75 tane alıyor Türkiye'de asgari ücretli sadece 28 tane alabiliyor ve hızları bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmed13 -- 25 Temmuz 2024; 0:54:30 >
  • Milleti zamanında alabileceğiniz en yüksek hız diye tek bir tarife fiyata toplayıp, ardından tt fiber'de 100bit üstü paketler çıkmasına rağmen 100'den yukarı hız vermeyen yalancı Turknet :)

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.