Şimdi Ara

Türkiye ekonomisinin geldiği yer: 1000 liraya PS4 alırken şimdi kol alabiliyoruz. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
2
Favori
12.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
210 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Türkiye ekonomisinin geldiği yer: 1000 liraya PS4 alırken şimdi kol alabiliyoruz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dün akşam cevahir avm'ye gittim. Kaç gündür telefonuma mağazalardan indirim sms'leri geliyor. Gidip sweatshirt, pantolon bakayım dedim. Önce massimo dutti'ye girdim. Daha önce 2-3 kez pantolon almıştım bunlardan. 2 ay sonra pantolon renk atıyor ve diz yapıyor zaten. gömlekleri' trikoları alan güzeldir ama pantolonlarından uzak durun. Alınca yine 2 ay sonra solacak chino pantolona 459 lira yazmışlar. Neyse oradan çıktım aynı sırada az ileride polo garage'a girdim. 1 sweatshirt'e 429 lira yazmışlar. Karşı sıradaki network'e girdim. Pantolonlar 449 - 529 lira arasında. Yine aynı kattaki Gap'a girdim. Şu meşhur önünde kocaman GAP yazan sweatshirt'ler 450 lira (Bana özel %15 indirim varmış, sms'te öyle diyor, yersen..). Neyse alt katta marks&spencer'a girdim. Pantolonlar 460 lira. Bu bahsettiğim ürünlerin normalde fiyatı 250-300 lira arasında olması gerekiyor. Bu arada tüm mağazalar bomboş, hepsi sinek avlıyor. Sadece araplar, özbekler ve ruslar alışveriş yapıyor. Bizim türkler starbucks'ta saatlerini öldürüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hayret kimse dememiş ama o zaman asgari ücret şu kadardı diye.

genelde matematik bilmeyen, geniş çaplı düşünemeyenlerin söylemidir bu.

isterse asgari ücret 2015de 900 tl olsun ki değil daha fazladır.

şu an 2300,3 katı bile değil.o zamanlar 2500-4000 tl alanların maaşı 2020 de 10.000 olmadı.5000-6000 bile olmazken.

bu karşılaştırmaları yapanlarda zerre akıl yoktur.

kaç kişi alıyodu bu ürünleri şu an kaç kişi alabiliyor.bunları falan hesap etmeden konuşurlar.

olur da yazan olursa diye baştan yazdım.boşa heveslenmesin

• kol gibi kol.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ps4 1000 ₺ iken ps5 9000 ₺ civarı olacak
    Fifa 18 200 ₺ iken Fifa 21 500 ₺. Daha çok daha örnek var. Durum gerçekten kötü ve artık çare bulmamız gerekiyor.

• k1mbu kullanıcısına yanıt
    Hocam ne satıyorsunuz ve yatırım yönünüz nereye

• Ps4 1000tl yani 1000 birim para.

Şuan Ps5 10000tl olacak en az.

10 kat fakirleşmişiz 4 senede.

Arabaya bak? Wv polo 4 sene önce sıfırı kaç bugün kaç para?

Herşey böyle. Ayetin peynir yağ gibi temel mutfak giderleri 1 yıla göre yüzde 30 40 artmış. Her sene böyle.

Yoksullaşığ fakirleşiyoruz. 1 asgari maaş ile 3 tane kol bile alamıyoruz. Şaka gibi. Iraktan ne farkımız kaldı?

Ülkeyi soyup soğana çevirenler ve bunda katkısı olanlar inş bu yediğiniz yetim hakları kul hakları hem bu dünyada hem ebedi dünya da peşinizi bırakmaz.

Herşeyin bir bedeli var.

• Napacaksınız ki sadece kola 1.000 TL verip hayinlik yapmayın almayın kol bak o zaman nasıl düşüyor kol fiyatları. Almanya bizi kiskaniyeah

• quote:

Orijinalden alıntı: Shelby_1967

Ps4 1000 ₺ iken ps5 9000 ₺ civarı olacak
    Fifa 18 200 ₺ iken Fifa 21 500 ₺. Daha çok daha örnek var. Durum gerçekten kötü ve artık çare bulmamız gerekiyor.

Çare deva partisi ama Türkiye insanının zekasının ahlakının ve demokrasi anlayışının 10 gömlek üstü. Biz akpyi hak ediyoruz millet olarak.

2021 de burda akpyi savunan Kütahya Konyalı partizan insanların bile sustuğumu savunmadığımı göreceksiniz

Benim tek sevindiğim şey şu. Akp 20 yılda bir sürü şeyin içini boşalttı. Milliyetçilik VS gibi.

En çok dini kullandılar. Maalesef İslam değil bu siyasal İslam. Milletin hakiki Müslüman olduğu ülkede bunlar yaşanmazdı.

Neyse...

Artık en koyu dincinin bile çocuğu ateist oluyor. İmam hatipler ateist dolu. Sen istediğin kadar baskı yap.

Din kavramı da sonsuz değil. Tüketirsen biter ve bitti. 2000 sornası doğan insanlar geleceğimiz...

Ve artık onların hayatında tarikat din kavramı yok. Türkiyenin tek çıkışı budur. Bir Müslüman olarak buna üzülmüyorum. Çünkü Türkiye deki ortalama ateist, ortalama dinciden 10 kat daha ahlaklıdır..

10 kat daha çok kuran okur.. Dine daha uygun yaşar.

Din ticareti yapmaz. Neyse akp illa ki bitecek ama bu ö önemsiz halk bakidir. Artık halkta din sömürüsü yüzünden din bırakmadılar.

Yani büyük İsrail projesi adamları ülkemizi bölmez ise ileride ortada doğu kafasından çıkacağız. Çok değil 20 yıl sorna artık sağ partiler baraj altı kalacak çünkü Türkiye genç nüfuslu ülke. İleride her parti deva gibi olacak

Kendini insan değil kurt it sanan ouuvv yapan tipler bitecek artık. Birde din tacirleri. Her gün güçleri azalıyor. Tek dertleri İrlanda ki gibi karşı devrim yapmak cumhuriyeti yıkmak kadından oy hakını almak ve kadını köle yapmak. İstanbul sözleşmesine karşı olmaları burdan geliyor. İş işten geçti.

Teşekkürler emeği geçen herkese. Dindar yetiştirme hayali ile dinci çarkını farkında olmadan bozdunuz. Hahahaha

50 yılda olacak çağdaşlığı 20 senede yakalayacağız. Herşeyi bitirdiler gibi ülkede siyasal İslam ile dini de bitirdiniz. İyi oldu çünkü ahlak ile din farklı şeyler. Namaz kılanı ahlaklı sanan cahiller yaşlanıp ölünce cocukları çok farklı yaşam sürecek.

Olaya uzun vadeli bakmak lazım. 5 sene en yoksul en fakir dönemden geçeceğiz. Yukarıda yazdıklarım çarpan etkisi ile hızlanacak. Sadece din siyaseti hamaseti değil bütün ideolojiler çökecek. ;)

2021 dönüm yılı olacak yani. Bi yandan çok trajik Bi yandan da umut verici. Nüğyk enkaz altından genelde hep ilerleme çıkar.

• 4 sene önce de ekonomiden şikayetçiydiniz, ondan 4 sene öncekinden de şikayetçiydiniz, dolar 1,5 lira iken de şikayetçiydiniz, siz sürekli şikayetçiydiniz zaten. bugün ile geçmişi kıyaslayarak ekonomi algısı yorumu yapmaya çalışıyorsanız o örnek verilen zamanlardaki ekonomi yönetiminin iyi olduğunu kabul ediyorsunuz demektir. ki bu düşünceniz ile söylemlerinizin çeliştiğini gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volvox_w -- 11 Ekim 2020; 16:10:36 >
  • Verdiniz o kardeşinize yetkiyi ... :D

• İşi bilen takip ettiğim ekonomistler 5 yıldır olacakları adım adım söyledi ve hepsi çıkıyor işin kötüsü bundan sonra ki öngörüleri...

Koronaya olduğu gibi herkes tedbirini alsın

• Passenger kullanıcısına yanıt
    '400'ü verin bu iş huzur içinde çözülsün.'

• Artık ekonomi ile ironi, şaka vs görünce tiksinmeye başladım.

• İroni yada şaka sevgili forumdaşlarım ben şunu merak ediyorum hani beterin beteri var daki beter mi bu?

• Dış güçlerin suçu yapacak bir şey yok maalesef

• quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Ps4 alamıyorsanız mac alın sizde,

Neli olsun Türkiye ekonomisinin geldiği yer: 1000 liraya PS4 alırken şimdi kol alabiliyoruz. 

• bunu gazete manset yapsa fetocu ilan edilir ve kapatilir. sorumlulari ise hapse atilir.... haberin olsun ayiktirayim seni. yanlis seyler yazma.

• t*ş** geçiyoruz ağlanacak halimize!

• Bir sıfır daha atarız hoop olur PS5 size 900TL. O zaman da bakalım nankörler yine şikayet edecek mi.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.