Şimdi Ara

Türkiye depremi, yer kabuğunda 300 km uzunluğunda çatlak oluşturdu (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
5
Favori
9.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

al canım buldum siyasi cehaletin yerine biraz bilimsel şeyler konuşun burda. 

ıgn türkiye
    AFAD Başkanı, “Depremin ivmesi 664 Gal olarak ölçüldü” dedi; peki Gal nedir ve neden önemli?
    https://tr.ign.com/populer-bilim/114399/news/afad-baskani-depremin-ivmesi-664-gal-olarak-olculdu-dedi-peki-gal-nedir-ve-neden-onemli
  • DarkTechno kullanıcısına yanıt

Depreme en yakın büyük şehir, Honshū adasındaki 130 km uzaklıkta bulunan Sendai'ydi. Deprem Tokyo'dan 373 km uzaklıkta meydana geldi.

zaten 15.000 civarı ölüsü kaybı var depremin niye ala kimsenin burnu bine kanamamış kimse zarar görmemiş gibi gider yapıyon ayrı konu komik yani.

ivme ne dedin sallıyon dedin verdim git zahmet edipte oku bir zahmet.

bizdede mersin kayseri çevresindeki uzak iller sadece hissetti yıkılmadı yani fazla meraketme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Şubat 2023; 17:47:33 >

• kerimcem K kullanıcısına yanıt

Kerimcem, sende hiç utanma yok mu? GAL değerinden filan hiç bahsetmedin, veya deprem ivmesi demedin. Yıkıcılık ivmesi diye bir şey uydurdun. Şimdi kıvırıp duruyorsun. Siyaset yapan sensin buradan.

Verdiğin kaynakta altlarda küçümsediğin Tohoku depreminin GAL değerine bak bakalım. Senin verdiğin kaynak seni çürütüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkTechno -- 15 Şubat 2023; 17:48:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Depremde enkaz altında kalarak ölen kişi sayısı 600 civarı. Gerisi Tsunami'den öldü. Yeter artık, senin adına ben utandım, sen utanmiyorsun.

o gal zaten deprem ivmesinin değeri be adam, bir ürünün gramı gibi kimin kıvırmak için kulaç attığı ortada, senle tartışmayı kesiyorum her dediğim şeyi saptırmak üstüne yazıyon çünkü  bir yere varamayız zeytinyağ gibi üste çıkıyon.

Okuduğunu da anlamıyorsun. Deprem ivmesi diye bir şeyden bahsetmedin diyorum sana, yıkıcılık ivmesi gibi olmayan bir kavram uydurdun diyorum. Hiçbir dediğini saptirmadim, saptırma yapan sensin. Her türlü kurnazlığı deneyip tutturamayinca bunları yapan benmişim gibi davranıyorsun. Sen tartismiyorsun zaten, siyasi propaganda yapıyorsun başından beri. Ayrıca Tohoku depremindeki GAL değeri noldu? İşine gelmedi mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkTechno -- 15 Şubat 2023; 18:6:51 >

Koca koca proflar deprem ivmesi derken bu olaya,haber bile deprem ivmesi diye açık açık başlarken artık seni baz alsınlar diplomalarınıda çöpe atsınlar okey tamam ikna oldum yeter yazma. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Şubat 2023; 18:24:22 >
  • Deprem ivmesi denmesine karşı mı çıktım süper zeka? Yıkıcılık ivmesi diye bir şey diyorlar mı peki süper zeka?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkTechno -- 15 Şubat 2023; 18:27:27 >
  • Sesleri dinlerken patlama olmuş gibi gelecektir. En altta liste hâlinde depremler var sağ taraftaki iris ID bölümdeki sayılara tıklayıp dinleyin neredeyse hepsi patlama gibi. Buradan komplo teorisi kurup yapay demeyin.

7.5 şiddetinde ki depremin sesi Waveform başlığı altında click to play deyin sesi açın.

ds.iris.edu
    Latest earthquakes Worldwide Boletín de últimos terremotos Worldwide
    http://ds.iris.edu/seismon/eventlist/index.phtml

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 16 Şubat 2023; 0:57:3 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.