Şimdi Ara

Türkiye'deki kullanıcılar yavaş interneti tercih ediyor (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
0
Favori
9.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
151 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 50mbit yapsın 50 tl almassam ozman konuşşun

• Adam haklı, bizim millet teknolojiye ayak uyduramıyor.

Bizim millet her sene altına sıfır araba çeker, tribleks villada oturur, senede 2 defa yurtdışına tatile gider, ama internete ayda 300 lirayı vermeye gelince cimrilik yaparlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elon musk'ın uzay interneti tarzında global teknoloji bir yaygınlaşsın o zaman göreceğiz ülkemiz hızlı mı seviyormuş yavaş mı?

• Aslında bi yandan doğru söylemiş. Çocukluğumda bir arkadaşımın babası 5 lira fazlaya sınırsız internet alabilmesine rağmen 4 gb kotalı internet kullanıyordu evde. Tuhaf durumlar :d

• Ucuz olduğundandır.
  • Hızlı internet bize göre degil aga :)
  • Ben şahsen internetten bir şeyler izlerken dakika başı donmasından inanılmaz keyif alıyorum. Keşke daha yavaş bir internetim olsa da hiçbir şey izleyemesem.

• 5 aydır altyapı bekliyorum düşük hızı geçtim hiç tercih edemiyoruz sayenizde!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gec olsun da, güc olmasın abey o sebeple

• İnternetin çalışma mantığı şudur; indirme hızı ile yükleme hızını eşit olması ya da birbirlerine çok yakın olmasıdır. Ancak ülkemizde yükleme hızı "bazı nedenlerden" ötürü sınırlandırıldı ve bu başlı başına bir sorun. ANCAK ülkemizde yükleme hızının böyle olması doğal gibi bir yansıtma var ve insanların cogu gercegi bilmiyor.

• Şu Araplara satılma olayında inanılmaz kazık atıldı Türkiye’nin internetine. Açın bakın şu an envai ada ülkelerinden ya da Afrika ülkelerinden bile gerideyiz. İnanılmaz kötü bir internet var ülkede çıldırıyorum geldikçe. Her şey tamamen çağ dışı. 8 metre yanımızdaki fiber kabininden internet alabilmek için yazmadığım dilekçe aramadigim yer kalmadı. Sonrasında yine çekilmedi tabii hatta olmayan altyapıyla istiyoruz diye 100 mbit vdsl geldi denip aylarca onun faturasını ödettiler ama verdikleri hız 35 mbit’i geçmiyordu bir türlü. Hepsini geçtim SNR değeri 8dB’in bile üzerine çıkmıyordu ve sürekli kopmalar yaşandı. İtiraz edince hızı düşürdüler ama aylarca bizimkilerin ödediği fazla faturaları cukkaladılar tabii.
    Tüm bu saçmalıklar olurken İtalya’da 1000mbit download 200 mbit upload’a 25€ ödüyoruz yanında 30gb da mobil internet veriyorlar. Siz hesap edin artık geri kalmışlığı. Romanya da 9€ falan bunlar. Büyük dosyalar upload eden biri olarak geldikçe saç baş yoluyorum Allah’ın geri kalmış yerinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onder.t -- 3 Ocak 2021; 20:20:27 >

• asderty A kullanıcısına yanıt
    İstanbul'da bile düzgün altyapı yok hocam, Anadolu'daki adam ne yapsın? Allah'tan bir ay önce falan bizim sokağa kablonet döşediler, cezası neyse verip geçeceğiz artık. Finallere falan girerken hocam eve ÇöpNet bağlı, düştüm :(((( diyince kimse umursamıyor çünkü.
  • Yıl 2021. Tekrar ediyorum, 2021.

• Pek çok ilçede santral kutuları sokaklara daha yeni kuruluyor. Bizim sokağa 3 ay önce geldi mesela.
    • Peki ya türk telekom'un santral kutusu kurmaya tenezzül etmediği köyler, mahalleler, ilçeler? Bir yakınımın yazlığı en yakın santral kutusuna 3.5 km, nasıl işin içinden çıkacağız düşünüyoruz hala.
    • Ülkenin çok büyük kısmında 30 senelik bakır alt yapı var daha. Adamın alabildiği hız stabil 8 mbit bile değil.

Bu durumda millet istese de zaten hızlı internet alamaz, bu açıklama ile siz bizimle dalga mı geçiyorsunuz derler adama?

Ya, mahallemize santral kutusu gelmiş, teoride 134 megabite kadar internet alabiliyorum ama 88 mbit'te sabitlenmiş, gördüğüm en yüksek hız 82. Türk Telekomun il binasını arıyorum suçu hizmet aldığım firmaya atıyor. DSLAM kilidi diyorum o ne diyorlar.   Ebenizin ........ diyesim geldi zor tuttum kendimi.

• Bunun nedeni hem fiyat hemde hesapta uygun fiyata hızlı internet veren firmalarda sürekli problem yaşanması internetin kesilmesi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DF22259B6

daha geçen aya kadar 35mbit internete 89tl veriyordum. şimdi 16mbit internete 89tl ödüyorum. bakın internet hızım düşmüş. acaba neden? bunlar artık halk ile dalga geçmeye başladılar. o güvendikleri güç elbet bu ülkenin başından gidecek. o zaman hesaplaşacağız!

Oh deviremiyorsunuz bizi, biz de istediğimizi yapıyoruz, işte böyle tersinize de zorunuza da gideriz demenin Türkçesi. Bir kullanıcı da yazmış ne Türk söylemler diye

Bir devlet olarak yıllardır hiçbir şey katamadılar bu topluma ama şimdi çirkinlikleri bile bize yetiyor, A Haber yayıncılığı artık şirket yönetimine sıçramış gördüğünüz gibi

• Zulüm bu ülkede doğduğumuz zaman başladı. Böyle bir genç nüfusa sahipsin ama onları dibe çekmek için her şeyi yapıyorsunuz. Onları en üretken zamanlarında imkansızlıklara mahrum bırakıyorsunuz. Sürekli baskılıyorsunuz. Sadece kendi imparatorluğunuzu ve çıkarlarınızı düşünüyorsunuz. Vizyon yoksunu sorgu sual olmadan her şeye biat imparatorluğunuz ve kendi para hırslarınız için yaşıyorsunuz. Karanlıksınız, bataklıksınız, çöplüksünüz, iğrençsiniz, zulümsünüz, cahilsiniz, intiharsınız, kötülüksünüz, baskıcısınız, ve diğer bütün kötü şeylersiniz eğitilmezsiniz..

• Donanımhaberde bile 35mbit yada 100mbit hızı ucuza veren şirketler yerine Türk telekomda 16/24 mbit kullanıyım kafam rahat olsun diyenler var.

• erco35coast kullanıcısına yanıt

işte bunlar hep tekelcilik yüzünden. türknet'e geçmeyi düşündüm. hatta bulunduğum konum 85mbit'e kadar 90tl ücret veriyordu ama altyapı telekom. geçtikten sonra verecekleri destek hizmetine güvenmedim. sonra yaşadığım problemden ötürü çıkış yapsam tekrar ttnet'e geçmek zorundayım. şimdi türknet ve diğer internet sağlayıcıları anlaşıp kendi altyapılarını inşa etmeye kalksalar türktelekom hop diyor, yapamazsın! ttelekom ülkemiz de ucuz internetin kullanılmasını engelleyen şirkettir! zamanın da superonline'ın ucuz internet dağıtmasını mahkemeye başvurup haksız rekabet yaratıyorlar diyerek iptal ettiren bir kurum. tabi buna destek veren bir devlet yapısı olduğu gerçeği de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DF22259B6 -- 3 Ocak 2021; 12:44:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DF22259B6

işte bunlar hep tekelcilik yüzünden. türknet'e geçmeyi düşündüm. hatta bulunduğum konum 85mbit'e kadar 90tl ücret veriyordu ama altyapı telekom. geçtikten sonra verecekleri destek hizmetine güvenmedim. sonra yaşadığım problemden ötürü çıkış yapsam tekrar ttnet'e geçmek zorundayım. şimdi türknet ve diğer internet sağlayıcıları anlaşıp kendi altyapılarını inşa etmeye kalksalar türktelekom hop diyor, yapamazsın! ttelekom ülkemiz de ucuz internetin kullanılmasını engelleyen şirkettir! zamanın da superonline'ın ucuz internet dağıtmasını mahkemeye başvurup haksız rekabet yaratıyorlar diyerek iptal ettiren bir kurum. tabi buna destek veren bir devlet yapısı olduğu gerçeği de var.

keşke bir deneseydiniz. Taahhüt de yok ki... Neden bu kadar eminsiniz Türknette kötü hizmet alacağınıza?

Ben Türknetteyim, onlardan Allah razı olsun Yüksek hız alıyorum sayelerinde.

TT'de kalsaydım şimdi hala 50gb kotalı 16mbit kullanıyor olurdum ama 35mbit sıkıntısız kullanıyorum...

İşte bu bir tercihtir sizi tehdit ederek fazla para alıyorlar. TÜRKİYE'de bir sürü kişi sizin gibi korkuyor.

• Rekabet olmayınca hızlar artmaz

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.