Şimdi Ara

Türkiye'deki kullanıcılar yavaş interneti tercih ediyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
0
Favori
9.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
151 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aynı fiyata 2 bişey izleyince dolan kotalı internetle 19-00 arası düşük hızlı (10 mbit) alternatifinden 2.yi seçtim eğer bu düşük hız tercih etmekse evet ben tercih ediyorum ama keyfimden değil tabii

• Evet manyağız ya. Mesela ben keyfimden 100ms üstü pinglerle çocuklara Zoom'dan eziyet ediyorum. Türkiye'nin kanserisiniz efendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rasyonel teletabi -- 1 Ocak 2021; 21:31:43 >
  • Kanıttır Telekom aynı kafa ile devam ediyor kanıttıran yetkisi olanın bilgisi olmadığı şirketler serisi.
  • Hay sizin de yaptığınız çıkarımınızında... Millete 8 mbps paketi 120tl 100 mbps paketi 300-400tl fiyata dayarsanız.Üstüne de devletle anlaşıp

+kardeş sakal?

-Olur...

diyip de tüm altyapıyı tek el yapıp ona göre alt yapı kiralama bedeli paha biçerseniz elbette insanlar düşük hız seçmek zorunda kalır.Piyasa da tüm alt yapılar TT ait olunca rekabet yok.Neden TT 100 mbps interneti 60 tl versin ? 500tl verir 1000tl de verir...diyerek düşünüyorsunuz.Sonra kullanıcılar istiyor diyip kıvırıyorsunuz🥰

• almanyada asgari ücretin %2'si ile 50 mbit download, 10 mbit upload internet alınabiliyor.

türkiyede asgari ücretin %4'ü ile 50 mbit download, 4 mbit upload internet alınabiliyor.

yani türkiyede internet alım gücüne göre 2 kat daha pahalı.

almanya bu internet hizmetini DSL ile verebildiği için çok daha geniş bir kitleye sunabiliyorken,

türkiyede bu hızlar ancak çok az insana fiberle ulaştırılabiliyor.

en büyük farklardan biri de upload hızlarında. türkiyede fiberde bile 4 mbit hatta en düşük paketlerde 1 mbit upload hızları var.

internet hızında almanyayı geçmemizi zaten beklemiyordum. pahalı olmasını da makul buluyorum. bizim altyapımız zayıf, geriden geliyoruz.

fakat "biz daha iyiyiz" anlamına gelecek laflar kullanılmamalı. değiliz işte, kendimizi kandırarak vakit öldürmenin bir faydası yok.

eksiklikleri kabullenip, çözüm yollarını aramamız gerekir. sorunları görmezden gelerek iyi sonuç alamayız.

• Biz veremiyoruz, vermek istemiyoruz lafının kılıf bulmuş hali. Standart yavaş verelim, paket alsın yükseltsin kafasında olan firmalardan birinin yetkilisi mi konuşmuş... Ulan mobilde 250mb aşıma 9tl ÇALAN bir Türk Telekom'dan bahsediyoruz!!!!

• Çok pahalı olduğu için düşük hızı tercih ediyorum 50 tl ye 100 mbps verdinizde almadık mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • %25 engelli indirimiyle 300 liraya turkcell superbox kullanıyorum ve internet hızımdan hala memnun değilim. Yeterli teknik bilgim ve siyasi torpilim olsa parası neyse verip telekomünikasyon şirketi kurup kendimi turkcell ve türk telekomdan kurtaracağım.

• Aga sen hızlıyı pahalı yaparsan tabi ki yavaşı tercih ederiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • theorientjournal kullanıcısına yanıt
    Maaşı bunlara verirsek kağıt üstünde hızlı internet alırız. Gerçekte de alt yapınız müsade etmiyor deyip para almaya devam ederler
  • orcnd kullanıcısına yanıt

Daha düşük

Türkiye'deki kullanıcılar yavaş interneti tercih ediyor
  • Şu Türk Telekom belasından kurtulduğumuz gün bayram olacak.

• Ülkede ki kurum yöneticisi bunu söylüyor,aldığın para boğazına dursun ,yüksek MB interneti ucuza mı verdin de insanlar yüksek MB tercih etmedi ,Allah belanızı versin .

• Ya alt yapıları ya paraları anca yavaş internete yetiyor. Ama bunlara kalsa her zamanki suçlu ya halk ya dış güçler.

Bu ülkeden akp gitmeden bu ülke ne düzlüğe çıkar ne avrupa standartlarında internet hızlarını görürüz.

• Başak geçmiş adam resmen. Böylelerinin eline bakıyoruz şaka gibi. Allah bildiği gibi yapsın böylelerini.

• Artık fakirliğide yüzümüze vuruyolar.

• Daha Türkiye'nin gözbebeği İstanbul'un çoğunda fiber yok, 8Mbps kullanmak zorunda kalan milyonlar var. Altyapıya yatırım gramla yapılırken zamlar ve para tonla alınıyor.

Geri kalmış Afrika ülkelerinden farkımız yok internet konusunda.

• 12 mbps internet 82 lira 90 kuruş!!! Bu fiyata 100 mbps verdiniz de bu millet mi almadı? Altyapınız leş paragözsünüz, soyguncusunuz birde suçu millete atıp yağ gibi üste çıkıyorlar çok yazık...
  • İnsanların yavaş interneti tercih etmelerindeki yegane sebep fiyatının diğerlerine göre daha uygun fiyatlı olması. Evinde interneti olmayanlar pandemi döneminde çocuğum eğitimden mahrum kalmasın diye 8mbps uygun fiyatlı internet bağlattı, hatta daha uygun fiyatlısı yok mu diye uygun fiyatlısını aradılar ve arıyorlar. Uygun fiyata yüksek hızlı internet verildi de bu cefakar vatandaş mı hayır ben bunu istemiyorum dedi merak ediyorum...

• Aynı paraya hem hızlı hem yavaş internet sun hangisi tercih ediliyor görelim.

Onu geçtim, yahu ülkenin çok büyük çoğunluğuna hala telefon hatlı internet veriyorsan adamlar başka şansı olmadığı için mecburen yavaş olanı tercih edecek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.