Şimdi Ara

Türkiye'deki En İyi 8 Termal Macun Kapışıyor [ Vol. 2 ] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
29
Favori
42.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam incelemelerinize istinadan gecen hafta noctua termal macun satın aldım

Thermalright True Sprit120 cpu sogutucumla
    Yaklaşık 3 senedir CPU ve Gpu da Fireball'dan aldıgım 2 Ad MX-4 termal macun
    kullanıyordum performansı gayet iyiydi macunlar bitince Noctua aldım
    4.5 ghz 1.256mv ile günlük kullandıgım işlemci sıcaklıgında
    noctua ile max sıcaklıkta 3-4 derece daha soguk işlemcim

Gpu da 5-6 derece soguk

Sonuç olarak ikiside kaliteli urunler fakat tercihim artık noctuadan yana olacak temın edılmesı acısından daha basit olmasıda cabası
    MX4 te elektirik iletkenliği %0 dı noctuada durum nedir bilginiz varmı
  • onun da elektrik iletkenliği MX-4 gibi %0 hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ömr0681

Hocam incelemelerinize istinadan gecen hafta noctua termal macun satın aldım

Thermalright True Sprit120 cpu sogutucumla
    Yaklaşık 3 senedir CPU ve Gpu da Fireball'dan aldıgım 2 Ad MX-4 termal macun
    kullanıyordum performansı gayet iyiydi macunlar bitince Noctua aldım
    4.5 ghz 1.256mv ile günlük kullandıgım işlemci sıcaklıgında
    noctua ile max sıcaklıkta 3-4 derece daha soguk işlemcim

Gpu da 5-6 derece soguk

Sonuç olarak ikiside kaliteli urunler fakat tercihim artık noctuadan yana olacak temın edılmesı acısından daha basit olmasıda cabası
    MX4 te elektirik iletkenliği %0 dı noctuada durum nedir bilginiz varmı

Sıvı metal hariç piyasadaki neredeyse tüm macunlar elektrik iletmiyor. Noctua'da yazmış zaten.

NT-H1 possesses a very low dielectric constant and a high dielectric strength. Therefore, there's no danger of short-circuits even in case of direct contact with components or conducting paths. Fully compatible with all materials commonly employed in PC environments, NT-H1 is suited for use with aluminium and copper coolers.

• NT-H1 , kutusundan taze taze çıkardığımda i5 4690K işlemcime sürdüğüm ilk macundu , yaklaşık bir senedir kullanıyorum , sadece geride bıraktığımız yaz sonlarına doğru yeniledim ,çok kapsamlı şekilde overclock la uğraşmadığım için "denedim şundan şundan daha iyi , şununla aynı v.s.." diyemiyorum lakin stok hızda boşta 4690K yı bu havalarda 18-22 C lerde tutabiliyor iyi bir değer diye tahmin ediyorum.

Soğutucuya 100 lira üzeri para harcamışken , içinden çıkanı değil biraz daha üst seviye ,kaliteli kendini kanıtlamış bir ürün kullanayım dediğinizde tercih edilebilecek termal macunların başlarında gelir , tabi noctuanın belli bir fiyatın üstündeki çoğu soğutucusu ile de beraber verilebiliyor iyi bir fan ve bu macunu almayı düşünen arkadaşlar noctua fan alıp bir taşla iki kuş vurabilirler.

• Cevaplar icun Tesekkurler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • konusunu görmüşken sorayım.
    cooler master hyper 212 evo cpu soğutucusu aldım. kutu içeriğinden termal macun çıkıyor bildiğim kadarıyla.
    acaba gelen macun kaliteli midir var mı daha önce kullanan? yoksa başka macun almak şart mı?

i5 6500 ile kullanıcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 12 Kasım 2015; 11:10:01 >
  • Arkadaşlar bende xigmatek xi-3 hdt yi öneririm.Ama sadece ısı borusu olan soğutmalarda.
    Sıvı soğutmada mx4 ve nt h1 i öneririm.Sıvı metali önermiyorum.En ufak bir hatada işler kötü duruma gelebilir.Elektrik iletkenliği sıfır olan yada sıfıra yakın ürünleri kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

konusunu görmüşken sorayım.
    cooler master hyper 212 evo cpu soğutucusu aldım. kutu içeriğinden termal macun çıkıyor bildiğim kadarıyla.
    acaba gelen macun kaliteli midir var mı daha önce kullanan? yoksa başka macun almak şart mı?

i5 6500 ile kullanıcam

Kullandığım CM soğutucularda iki tip macuna denk geldim. Biri üst seviye,NT H1 ayarındaydı. Diğeri orta düzeydeydi. Her iki durumda da değiştirmeye pek gerek yok bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Provisioner

NT-H1 , kutusundan taze taze çıkardığımda i5 4690K işlemcime sürdüğüm ilk macundu , yaklaşık bir senedir kullanıyorum , sadece geride bıraktığımız yaz sonlarına doğru yeniledim ,çok kapsamlı şekilde overclock la uğraşmadığım için "denedim şundan şundan daha iyi , şununla aynı v.s.." diyemiyorum lakin stok hızda boşta 4690K yı bu havalarda 18-22 C lerde tutabiliyor iyi bir değer diye tahmin ediyorum.

Soğutucuya 100 lira üzeri para harcamışken , içinden çıkanı değil biraz daha üst seviye ,kaliteli kendini kanıtlamış bir ürün kullanayım dediğinizde tercih edilebilecek termal macunların başlarında gelir , tabi noctuanın belli bir fiyatın üstündeki çoğu soğutucusu ile de beraber verilebiliyor iyi bir fan ve bu macunu almayı düşünen arkadaşlar noctua fan alıp bir taşla iki kuş vurabilirler.

Hocam bende macun yenilemeyi düşünüyorum eski macunu nasıl sildiniz ?

• Delid işlemi için aparat
    https://www.youtube.com/watch?v=DwH8aVAMYvE

Macun uygulama metodları
    https://www.youtube.com/watch?v=qc7bCC1TmVg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 15 Kasım 2015; 16:50:33 >
  • 5 liralık termal macun kullandım. fazlasını alamadım. cebimde 1000 liraylada gitsem en fazla 3-5 liralık termal macun alabildim.
  • Emeğinize sağlık. Çok güzel inceleme olmuş.
  • Çok iyi bir çalışma elinize sağlık.
  • En iyi motor yağıdır.Boşa para vermeyin macunlara
    Kolayca yayılır hiç uğraştırmaz mikro aralık felan dinlemez ısıyı anında emer yıllarca kurumaz,dökülmez elektrik geçirgenliği yoktur.
    Macunların kralı gelse motor yağının eline su dökemez ve bedavadır
    Çinko oksit ve motor yağı karıştırıp istenilen kıvam elde edilinceye kadar karıştırılarak daha prof. macun evde hazırlanır
    internet,youtube vs..bununla ilgili bir sürü görsel yazılı makale mevcuttur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 26 Mart 2016; 20:54:33 >
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    Hocam Xigmatek PTI-G3606 nin iletkenliği Zalman STG-2 den daha iyi neden daha kötü skor yapmış?Şuan vatan bilgisayarda 16tl almayı düşünüyorumda bana gayet iyi geldi fiyatına göre.
  • zalman stg1 ve 2 modelini kullanıyorum, zamanla bitiyor bu macunlar, buharlaşma falan mı oluyor ? nasıl önüne geçebilirim bunun ?
  • İyi akşamlar, msi ge60 0nd Laptopum için noctua NT-H1 sipariş edeceğim, uygulaması nasıl olacak acaba ? Yaymak gerekiyor mu yoksa üzerine bir damla damlatıp direk üzerini kapatıp baskı mı uyguluyoruz ?
    Şimdiden teşekkürler.
  • vinorosso kullanıcısına yanıt
    Zar kalınlığında surmen yeterli. Soğutucuyu tak geri çıkar macun temas etmişse tekrardan tak hepsi bu...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tr.duman

Zar kalınlığında surmen yeterli. Soğutucuyu tak geri çıkar macun temas etmişse tekrardan tak hepsi bu...

Teşekkür ederim hocam. Benim aklımda şöyle bir soru var ;

https://youtu.be/BJ3mAbu3LD0?t=927

Bu videodaki gibi bir uygulama mı yapmalıyım, yoksa şuradaki gibi mi;

https://www.youtube.com/watch?v=E2Hx_EUdmZU

Siz sanırım ikinci şekildeki gibi sürmemi tavsiye ediyorsunuz.

Ayrıca ilk videoda macunu biraz boca etmedi mi, yoksa bana mı fazla geldi ?

• Takip
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.