Şimdi Ara

Türkiye'deki En İyi 8 Termal Macun Kapışıyor [ Vol. 2 ] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
29
Favori
42.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-hdt-4gr-thermal-macun.html#genel-bakis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vinorosso kullanıcısına yanıt
    Evet hocam 2. Videodaki gibi olacak metal yüzeyi belli olmayacak kadar bir katman katman yeterli. Bol surme yoksa taşar ve sogutucuyla yüzey teması tam olmaz +10 dereceye kadar sıcaklık olarak geri döner. Surme işi tamamlanınca soğutucuyu takip çıkarın her iki tarafa da eşit miktarda temas sağlanmışsa aynı şekilde soğutucuyu tam olarak geri takın. Sistemi açın sıcaklıkları kontrol edin boşta 40 dereceye yükte de 80 dereceye kadar iyi bir değer diyebiliriz. Soğutma sisteminize gore de -10 dereceye kadar daha soğuk değerler alabilirsiniz kolay gelsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun zaman önce çok düşük bir sistem için mahalle bilgisayarcısından macun istemiştim tek kullanımlık adam bana ufak bir kapta siyah renkli bir şey verdi. Kendi kendime siyah renkli macun mu varmış ya demiştim o zamanlarda anlamıyorduk tabi ki meğer silikon vermiş :) Renkleri görünce bu aklıam geldi.
  • Noctua NT-H1 diğerlerinden üstündür ve daha çok kullanım ömrüne sahiptir. En azından bir kaç sene kullanıp karşılaştırma olanağı bulduğum Gelid GC Extreme den - ekran kartını gelid le macunlayınca 5 ay gidiyorsa (ekran kartı yanıt vermeyi durdurduğu zaman, ısınmalar veya fan sesi çoğaldığında) Noctua da bu süre 1 seneyi rahat aşıyor.

Sli kullanan bir arkadaş denese farklı macunları aylarca kullanımdaki performans düşümü daha belirgin olur. Yoksa millet mayonezle de, diş macunuyla da dalgasını geçer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhan_fcb -- 31 Ekim 2016; 21:22:24 >
  • CoolLaboratory Liquid Ultra tartışmasız en iyi dereceyi elde eden macun, tüm testlerde geçiyor ama işte iletken yapısı olduğu için çaylaklara göre değil...

Ebay'den 50 liraya falan getirtebiliyorsunuz.

Şu an delid edilmiş 6700K ile kullanıyorum. Hem CPU çekirdeği ile IHS arasına hem de IHS ile soğutucu arasına sürdüm. 1.42v verilmiş 4.7Ghz'e overclock edilmiş 6700K prime95 small FFTs işkence testinde 65 dereceyi geçmiyor. Boşta 15-18 derece, oyunlarda 45 derece civarında geziyor. Premiere Pro'da render yaparken 55 derecelerde geziyor.

Corsair H110i ile test edildi.
  • merhaba arkadaşlar , bütçem 20-30 tl

zalman stg1 20 tl buldum

zakman stg2 ise 30 tl buldum

laptop için kullanacağım hangisini önerirsiniz lütfen daha pahalı ürünler önermeyin malum öğrencilik
  • IC Diamond 24 Carat hakkında düşünceleriniz nedir? Bu macunu genel olarak GPU'larda kullandıklarını gördüm acaba CPU için fazla mı gereksiz? Oldukça üst düzey bir performansı var.
  • Yıllar sonra ilk defa sürüceğim macun arctic mx2 nasıldır

• Zalman ZM-STG2 aldim bir ara vatan dan sakiz gibi surmesi çok zor yani iyi bulmuyorum Zalman ZM-STG2 i sonra
    COOLER MASTER MASTERGEL MAKER THERMAL MACUN aldim çok memnunun zalman ile 5.1 ghz ye kadar çikiyordum

İ7 3820 işlemcimle COOLER MASTER MASTERGEL MAKER ile 5.2 leri gordum
     Türkiye'deki En İyi 8 Termal Macun Kapışıyor [ Vol. 2 ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensation45 -- 31 Aralık 2016; 14:32:49 >
  • Bu konuyu paylaşmak adına verdiğiniz emek için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eSSelamuAleykum -- 1 Ocak 2017; 13:38:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sensation45

Zalman ZM-STG2 aldim bir ara vatan dan sakiz gibi surmesi çok zor yani iyi bulmuyorum Zalman ZM-STG2 i sonra
    COOLER MASTER MASTERGEL MAKER THERMAL MACUN aldim çok memnunun zalman ile 5.1 ghz ye kadar çikiyordum

İ7 3820 işlemcimle COOLER MASTER MASTERGEL MAKER ile 5.2 leri gordum
     Türkiye'deki En İyi 8 Termal Macun Kapışıyor [ Vol. 2 ]

Bu karşılaştırmayı yaparken net bir rakam vermeniz mümkün mü? Yakında bende yeni bir karşılaştırma yapacağım onun için soruyorum.

• Güzel çalışma , elinize sağlık. Ximatek ve Noctua kullandım. ikisi de güzel. Xi3HDT akışkanlığı daha bir güzel...
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    Şuan elimde sadece cooler master mastergel var hocam zalmani bulamiyorum evde biryerde
  • sensation45 kullanıcısına yanıt
    Sürme şekliniz nedir?
  • Noctua NT-H1in üzerine tanımam.Stok fan ile bile çok yük altında şahane sonuçlar veriyor.

• TheDragonKnight kullanıcısına yanıt
    Thermal Grizzly Conductonaut ile birlikte bir teste sokmak lazım. İkisi de baya sapık katsayıları olan iki macun. TGC kullanıyorum ve standart macunlara göre inanılmaz farklı yarattı sistemde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: massacrer

Thermal Grizzly Conductonaut ile birlikte bir teste sokmak lazım. İkisi de baya sapık katsayıları olan iki macun. TGC kullanıyorum ve standart macunlara göre inanılmaz farklı yarattı sistemde.

Çok teessüf ederim.

%100 yerli hakiki mesir macunumuz varken gavur macunlarında şifa aramanız hiç hoş değil...

• nefendim kullanıcısına yanıt
    Hocam onu bi yabıştı mıydı ayıraman bi daha onu
  • quote:

Orijinalden alıntı: massacrer

Hocam onu bi yabıştı mıydı ayıraman bi daha onu

Yaaaa... diğerleri 2 güne buharlaşırken bide...

%100 hakiki macun diye boşuna demiyoruz...

Avrıpa bizi boşa kıskanmi yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nefendim -- 6 Şubat 2017; 15:42:32 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.