Şimdi Ara

Türkiye'de İlk Next Piri Reis 5'Android 4.0kapasitif ekran navigasyon 30 gün TBS hediye (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
392
Cevap
4
Favori
48.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: king34

kamyon için derken

7" in olsa olsa kamyonlara özel olacağından söylenmiş gibi

Bence 5 inch ideal hem evde hem elde hem arabada hem cepte kullanımı rahat bir cihaz olmalı, öyle tonguç gibi kocaman alet olsa olsa MEB in Fatih Projesinde kullanılır :)
  • tercih meselesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

quote:

Orijinalden alıntı: king34

kamyon için derken

7" in olsa olsa kamyonlara özel olacağından söylenmiş gibi

Bence 5 inch ideal hem evde hem elde hem arabada hem cepte kullanımı rahat bir cihaz olmalı, öyle tonguç gibi kocaman alet olsa olsa MEB in Fatih Projesinde kullanılır :)

hahahaha tonguç valla güzel oturdu

• Gelen cihaz 5" anladığım kadarıyla...
  • Bayrama kadar gelir mi acaba cihaz, ne olduğunu görüp bilseydik
  • Bayramda el öpmeyemi gelecek

Android sembolünün o bıyıklarıyla Piri Reis karakterinin elini öpmeside pek hoş olur :) Şu anda orucunu tutuyor pek hareket edesi yok :) Rölantide çalışıyor
  • upss yeni gördüm konuyu android logosu süper logosu için bile alırım bundan bir tane
    hadi bekliyorum gelsin bir an önce(ram den ve işlemciden kısmasalar microsd desteğide olsa diye geçiyor içimden)
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

Bayramda el öpmeyemi gelecek

...

Gelsin, öpsün elimi

Satın alayım kendisini. Bir Androide bulaşmamıştık, ona da bulaşalım bari
  • android logosunu görünce google play store'da çıkacak sandım. diilmiş
  • Yurtdışında şu an 105-150 USD arasına satılan 5" ve 7" ANDROID tabanlı GPS navigasyon cihazları var. Genelde rezistif ekran, bir kaç tane kapasitif ekranlı ürün bile var.

Anlaşılan o teknolojiyi Türkiye'ye ithal edecekler!

Umarın PIRANHA INFINITY HD 5" gibi Çin'deki düşük kaliteli "noname" kalitesiz malın üzerine PIRANHA yazdırıp ithal etmezler!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

.....

Umarın PIRANHA INFINITY HD 5" gibi Çin'deki düşük kaliteli "noname" kalitesiz malın üzerine PIRANHA yazdırıp ithal etmezler!

Next'den beklemem...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

Yurtdışında şu an 105-150 USD arasına satılan 5" ve 7" ANDROID tabanlı GPS navigasyon cihazları var. Genelde rezistif ekran, bir kaç tane kapasitif ekranlı ürün bile var.

Anlaşılan o teknolojiyi Türkiye'ye ithal edecekler!

Anlamadığım nokta japon malı cihazmı varda haberimiz yok, iphone da çin üretimi. Firmaların kalitelerini kıyaslamanız yanlış olmuş. Bazı firmalar kulak üstüne yatar bazılarının böyle hata yapma şansı yoktur. Helede çoğu ürünü ülkesinde üreten bir firmanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu ile alakası olmayan mesajlar silindi,konu piranha cihazlar konusu değil lütfen mesajlarımızı uygun başlıklara yazalım.İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

Anlamadığım nokta japon malı cihazmı varda haberimiz yok, iphone da çin üretimi. Firmaların kalitelerini kıyaslamanız yanlış olmuş. Bazı firmalar kulak üstüne yatar bazılarının böyle hata yapma şansı yoktur. Helede çoğu ürünü ülkesinde üreten bir firmanın

Piranha INFINITY modelini inceleme fırsatım oldu hocam. Dış kasa, malzeme kalitesi, ekran tipi ve ekran kalitesi enişteme getirttiğim cihazla tamamen aynı. CPU tipi ve hızı aynı, RAM miktarı aynı, diğer teknik spesifikasyonların çoğu aynı... Ben "marka" dediğim üründen kendine has bir farklılık bir yenilik beklerim.

Belki içindeki bazı komponentler farklıdır. Ancak dış kasanın / yapım malzemesinin ve ekranın kalitesi bence önemli unsurlar.

Next PİRİ Reis diye duyurulan ürün umarım stabil ve sağlam bir şey olur. Özellikle Android 4.1 varsa tadından yenmez.
    Ekran parlaklığı ise bence en önemli unsur! Gündüz ışığında ekranını göremediğim cihazın aracımda ne işi var değil mi? Ben bu ürünü alıp sürekli loş ofis ortamında kullanmayacağım yani...

(Bu arada; yukarıda "Çin malı NoName cihaz" derken kastettiğim şey vasat bir kalite standardı gözeterek Çin'deki bazı fabrikalarda üretilmiş genel geçer ürünlerdi. Yani serbest piyasada OEM malzeme gibi bulabildiğimiz noname ürünlerdi. Bu tanımın dışında olan Çin üretimi ve başka ülkede tasarlanmış ürünler de var tabi. Zira meşhur markaların çoğu Çin'de üretiliyor. Ancak bu markalar kalite standardını kendi koyuyor, 'bana şu kalitede ve şu standartlara uygun ürün üreteceksin' diyorlar. ARGE kısmını genelde kendileri yapıp, devre tasarımını çizip komponent standartlarını Çin'lilerin ellerine verip özel ürün ürettiriyorlar. Bu ürünler farklı fabrikanın kendi standardı olan ve serbest piyasada rahatlıkla bulunan modeller farklı tabi.)

• Ben farklı bir yöne çekeceğim konuyu;

1- Cihaz nerede üretilirse üretilsin öncelikle Windows Kabuğundan kurtulmak önemli bir aşama. Gerek IOS gerekse Android yazılımlar dışarıdan müdahale açısından çok daha stabil ve güvenli. Linux veya Unix ne dersek diyelim yıllar içinde Windows veya Microsoft yapısından daha sağlıklı ve sorunsuz çalıştıklarını ispat ettiler.

Ben Linux kullanıyorum ve yıllardır ne antivirüs ne de Internet Security yazılımı kurmadım bilgisayarıma; hiç de çökme, kilitlenme olayı yaşamadım.

Üzerine üstlük daha hızlı ve stabil çalışmakta...

2- Bir diğer nokta Geliştirme imkanları. Android'in önü açık ve daha çok kişi onun gelişmesi yönünde kafa patlatmakta. Böylesi daha iyidir kanımca. MS bağımlılığı/Kısıtlamaları etkisinde kalmadan rahatça gelişecektir gelecek sürümler.

Şimdi Ekran Görünürlüğü konusunda da söyleyeceğim bir söz olacak; zaman içerisinde 10'dan fazla cihazı ve yazılımlarını karşılıklı kıyaslayarak kendimce denemeler yaptım.

Görünürlük Primo Yazılım ile gelen bir sorun(sorunsa tabii) Ama bence sorun... Garmin, Tomtom ve OEM tabir edilen cihazları yan yana dizdiğimde OEM cihazların hissedilir derecede görünürlük (Readibility) yönünde geride olduklarını gördüm. Bu sadece cihaz ekranından kaynaklanan bir sorun değil; Primo ile de alakalı. Primo'nun görselliği, renk yapısı ve skalası yetersiz. Çok daha kontrast renk yapısıyla derlenmesi lazım. Orijinalinden bahsediyorum. Aynı OEM cihaz üzerinde bir de iGO8 çalıştırın bakalım kalıyor mu görünürlük sorunu?

Bu konuyu da göz önünde bulundurmamız gerek.

Son söz olarak ben Android yapısnı sonuna kadar destekliyorum... Sistem olması gereken yere doğru, ve doğru bir yola girmiştir. Kutluyorum emekleri

• sitelerinde reklam değişmiş

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bu alet alınmaz Alınsada arabada takıp navigasyon yapılmaz

Alınacaksada 2 tane alınıp navigasyon yapılabilir Birisi arabanın önüne takmak için diğeride arka taraftaki çocuklara oyuncak olsun diye Ah be Merveeeeee , senden fırsat bulup alıp araçta kullanabileceğimi bilsem almaya yeltenecem bu cihazdan

Angry Birds senin olsun Angry Father benim olsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 6 Ağustos 2012; 22:37:56 >

• Yurtdışı sitelere baktım da... ANDROID işletim sistemli 5" GPS Navi modellerinin hemen hepsinde rezistif ekran var. Sadece 7" ekranlı olanlarda kapasitif seçeneği vardı.
    Acaba bunun ekranı kapasitif mi çok merak ettim.
  • Kendi sitelerinde kapasitif olduğu açıklaması daha önce yapıldı.

quote:

Aslına evet bu bir strateji, çünkü maalesef piyasa bunu gerektiriyor. İnanın şirkette bile bu ürünün özelliklerini 2-3 kişi biliyor. Ama şimdilik beklemeye değecek bir ip ucu vereyim....Cihaz Kapasitif özellikli A+ kalite 5" bir panelle gelecek ve evet ICS Android OS olacak.

Sevgiler
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Reklamda bir el 5 parmakla dokunmuyormu? Multitouch kapasitif muhtemelen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.