Şimdi Ara

Türkiye'de İlk Next Piri Reis 5'Android 4.0kapasitif ekran navigasyon 30 gün TBS hediye (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
393
Cevap
4
Favori
48.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
Giriş

bende akşamdan beri tırmalayıp duruyorum...

başka çözümü maalesef yok

saygılar,
  • MALPAR M kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=72079843&p=1#72079843
    Bu basligi bir inceleyin bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: agtr

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=72079843&p=1#72079843
    Bu basligi bir inceleyin bence

Faydası olmaz o konudaki anlatımlarda ses tuşları ile yapılacak bir işlemi anlatıyor bu cihaz da ses açma ve kısma tuşu yok
  • arkadaslar dahili hafizadan pnd yi yanlislikla sildim cd den de yuklenmiyo. pnd yi rar yapip mucahid1444@gmail.com a atailir misiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

quote:

Orijinalden alıntı: streetdream

Next 5'' Piri Reis Android Navigasyon Cihazı 270 TL,
    Next Piri Reis 2 5" Çoklu-Dokunmatik Kapasitif Ekranlı Navigasyon Cihazı ise 380 tl. aradaki fark nedir biliyor musunz ?
    birde şu geldi aklıma 380 tl ona vereceğime acaba 7 inc tab 3 mi alsam :) gerçi arabanın önünde televizyon gibi durur o da :)))

Piri reis ile piri reis II arasındaki farklar

piri reis : Şarj edilebilen gömülü Li-Polymer pil, 1200 mAh
    piri reisII : Şarj edilebilen gömülü Li-Polymer pil, 1600 mAh

piri reis : TBS (Trafik Bilgi Sistemi)www.naviextras.com üzerinden satın alınarak (opsiyonel) bu veriler online olarak alınabilir yani bu verilerin cihaza gelmesi için cihaz internete bağlı olacak
    piri reisII:TBS (Trafik Bilgi Sistemi) Dahili TBS ücretsiz.

Piri Reis 2 navigasyon cihazında TBS özelliği gömülü geliyor deniyor;

1. yani cepten wifiden cihazı bağlayıp internete bağlayıp online direkt kullanabilirmiyim?

2. Wifi olmadığında RDS kullanabiliyor mu, ayrıca RDS kullanan cihazlardan bu cihazın üstünlüğü nedir?

3. Cep telefonlarındaki navigasyonlarından TBSli bu cihazın farkı nedir?

4. Cep tel.in wifisinden bağlanarak kullanan var mı, cep telefonlarındaki GPSin kaybolması ve rotayı kaybetmesi sorunlarından bıkmış biri olarak bu şekilde kullanırsak verimli olur mu?

5. Cepten wifi ile bağlanmak işe yaramaz, RDS-TBS kullananmayı mı tavsiye edersiniz?

• Cep telefonunda da, pndlerde de kullanılan 2-3 tip çipset var zaten, pnd lerin daha iyi donanımı oöduğu filan yok.düne kadar 128 mb ramlı cihazlarla övünüyorlardı, şimdi tlf lar 2-3 gb ramlı

• quote:

Orijinalden alıntı: agtr

Cep telefonunda da, pndlerde de kullanılan 2-3 tip çipset var zaten, pnd lerin daha iyi donanımı oöduğu filan yok.düne kadar 128 mb ramlı cihazlarla övünüyorlardı, şimdi tlf lar 2-3 gb ramlı

navigasyon için donanım, ram veya işlemciden daha önemli olan tartışmasız gps bağlantısı. Cep telefonları ile GPS bağlantısı çok merkezi yerlerde değilseniz ve ara sokaklarda tam bir rezalet.

Telefonunu ister İphone, ister samsung olsun 2-3 gb ram vs. farketmiyor, GSM operatörünüz ne olursa olsun mutlaka telefonların GPSinin kaybolduğu yerler oluyor, GPS kaybolmasa bile konumlandırma baz istasyonlardan alınan sinyallerin çakıştırılmasıyla yapıldığı için sapma çok yüksek, en çok da aracın gittiği yönünü yanlış belirleyip sağa dönmeniz gerekiyorsa sola dönün gibi saçmalıklarla çokca karşılaşıyoruz.

Bu nedenle eğer araç üzerinde çok zaman geçiriyorsanız veya bilmediğiniz yerlere gitme gibi durumlarla mecburen karşılaşıyorsanız en doğru çözüm navigasyon cihazı kesinlikle.

O yüzden ben de trafik yoğunluğunu canlı gösterebilen iyi bir navigasyon cihazı tavsiyesi bekliyorum.

• Yok hocam ya, ben z1 kullanıyorum, hiç kopma sorunu vs yaşamıyorum, araçtaki garmin neyse aynı performans

• tanapay kullanıcısına yanıt
    Her kelimesine Katılıyorum.

• merhaba aynı cihazdan elimizde var fakat açılmıyor android yazısında kalıyor ne yapmamız gerekiyor
  • Arkadaşlar ben yıllardır arabamda başarsoft yüklü navitech marka navigasyon kullanıyordum. Cep telefonumda da başarsoft yüklü harita var. Google playdan 59 TL ye satın aldım ama daha basit versiyonu. Navigasyon cihazını düşürüp kırınca yenisini almak şart oldu. Alacağım cihaz kesinlikle başarsoft haritası kullanmalı ve igo yüklü olmalı. Çünkü hepsini denedim igoyu tek geçerim. Tablet ya da cep telefonuna igo primo ya da daha basit olanını yükleyebilirsiniz ancak igo primo yu kaçak yüklersiniz. Ben telefonuma bir Türk firması olan Başarsoft firmasının yazılımını para vererek satın aldım ve devamlı güncelleme alıyor. Ayrıca arabada navigasyon cihazı kullananlar emin olun zamanla başka hiç bir özelliğini kullanmıyor. O nedenle navigasyon için üretilen bir cihazdan fazla şey beklemeyin. Ben piri reis 2 modelini alacağım çünkü tek ömürboyu güncelleme onda var. Geri kalan diğer özellikleri benim için yeterli. Ayrıca ömür boyu güncelleme olan windows ce yüklü başka bir markayı da düşünebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: archaeologist

Selam arkadaşlar.
    Benim navigasyon cihazı açılmıyor. 'androıd' yazısına geliyor donuyor alet. açıyorum kapıyorum aynı şey.
    2 gün önce bir kaç uygulama yüklemiştim. ondan olduğunu düşünüyorum. sileceğim ama önce açmam lazım.

Hocam üzerinden baya zaman geçmiş ama, aynı şey benimde başıma geldi. Olayı nasıl çözdünüz acaba?
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.