Şimdi Ara

Türkiye'de en huzurlu yer?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
1.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Diyelim ki cebinizde 250-300 bin TL var. Aylık geliriniz ise ortalama 10 bin TL. Ülkemizin hangi bölgesinde yaşamak isterdiniz?

1- Bölge halkının bilinçli olmasına
    2- İnsanların uyumlu, şiddet oranlarının az olmasına
    3- Doğal güzelliklerin, yeşil alanların fazla olmasına

Dikkat ederek yazarsanız daha bir güzel olur

• İzmir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İzmir olabilir. Çanakkaleye de bir kere gitmiştim ama doğal güzellik olarak hoşuma gitti. Halkı nasıldır bilemem.
  • Adana

• Benim de aklımda olan şehir İzmir. Fakat adam akıllı gidip gezemediğimden net cevap veremiyorum. Muğla/Marmaris mantıklı geliyor baya fakat kış ayları çok sıkıcı geçiyor(kalan akrabalarımın şikayeti).
  • Yazlık bir yerde.
  • izmir
  • Bilecik/İnhisar
  • Rize

- Hırsızlık olmaz, çok nadir bir olay. Yani kimse cesaret edemez herkesin tüfeği vardır.
    ( hatta çoğu bakkalda cipsleri falan dışarda bırakıyorlar gece )

- halkı şiveden dolayı sempatik, cana yakınlar. Misafirler için herşeyini verirler.

- doğal alan = rize ( rafting olsun yaylası olsun deresi olsun )

- yeşillik demişsin, yeri yem yeşil gökyüzü mas mavi.. Zaten başka renk yok.

- 10 bin liraya krallar gibi yaşarsın orda

• tekirdağ

esnafı ve insanı çok iyi ucuz kiralar evler herşey ucuz yani sakin gürültü kavga hiç olmaz. insanlar kültürlü akıllı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaplan261 -- 4 Şubat 2014; 19:43:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DD99

Adana

+1
  • izmir diyenler olmuş.
    İzmir de yaşıyorum. İnanın bana ilçeden ilçeye acayip daglar kadar fark var.. İzmirin kaliteli , bakımlı bir yerinde yaşarsanız gerçekten çok güzel zamanlar geçirirsiniz.
  • Bartın. Şiddet yok, yeşil alan fazla hayat nispeten daha ucuz. Herkes kendi halinde. Denizi var ama yazın günübirlikçi akınıma uğruyor atletli göbekli insanlar 78 plakalı araçlar dolduruyor heryeri. Biraz küçüktür ama iyi şehirdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [Fe4R] -- 4 Şubat 2014; 19:48:07 >
  • istanbul ateşehir yada izmir
  • İzmir
  • Ben olsam başka başka yerleri gezerdim yerleşik hayatta neymiş.

• 10 bine gerek yok. 2-3 bin olsun bir de mustakil ev. Lapseki derim her zaman

• 3. hariç ;

İstanbulun Fatih semtinin hırkai şerif-çarşamba civarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hm Ok

izmir diyenler olmuş.
    İzmir de yaşıyorum. İnanın bana ilçeden ilçeye acayip daglar kadar fark var.. İzmirin kaliteli , bakımlı bir yerinde yaşarsanız gerçekten çok güzel zamanlar geçirirsiniz.

Mesela örnek verebilir misiniz?

quote:

Orijinalden alıntı: mistır mamus

Rize

- Hırsızlık olmaz, çok nadir bir olay. Yani kimse cesaret edemez herkesin tüfeği vardır.
    ( hatta çoğu bakkalda cipsleri falan dışarda bırakıyorlar gece )

- halkı şiveden dolayı sempatik, cana yakınlar. Misafirler için herşeyini verirler.

- doğal alan = rize ( rafting olsun yaylası olsun deresi olsun )

- yeşillik demişsin, yeri yem yeşil gökyüzü mas mavi.. Zaten başka renk yok.

- 10 bin liraya krallar gibi yaşarsın orda

Rize, Trabzon benim için ayrıdır. Fakat bana daha çok Akdeniz ve Batı yöresi sıcak geliyor. Gidip gezilecek yerler, fakat yerleşik yaşamımı Karadeniz'de istemem.

• Tekirdağ veya Adanada bir villa alıp bissürü kedi köpek birde eşimle ohh mis :D
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.