Şimdi Ara

Türkiye'de DeLorean var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
73
Cevap
1
Favori
52.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya çok merak ettim Türkiye'de hiç delorean görmedim. gören var mı? ya da satan?

• quote:

Orijinalden alıntı: malimusavir

ayrıca o tüm kasası çelikten üretilen deLorean ın çarpışma videoları

bi tane deLorean a vereceğim parayla alabileceğim iki tane meganenin çarpışma testi

yada o paranın yarısına alıp üstüne modifiye yaparak sahip olacağım sedicinin tiposu gibi bi tiponun çarpışma videosu

yada o paraya en az üç beş tane alıp filo kurabileceğim araçların videoları

fiat albea

Alıntıları Göster
    @malimuşavir

80 li yılların başında üretilen bir aracın çarpışma testleriyle 2004 meganınkini karşılaştırmak ne kadar adil?
  • olsa ne olacakki? yakından müzede görmüştüm,cins bir araç
  • sahip olmak isterdim.

Türkiye'de DeLorean var mı?
  • Halen Amerikada istek üzerine yapımı sürüyor.

Baz versiyonun fiyatı 57,500 dolar

http://www.delorean.com/newbuild.asp

full aksesuar bir DeLorean 72 bin doları buluyor BMW X5 ın 60 bin dolar olduğu düşünülürse meraklılarına yılda en fazla 5-6 adet üretildiğini sanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MINERVAL -- 19 Şubat 2008; 16:43:13 >
  • bunlardan bi tane aldığınız zaman çevreden gelen tepkileri düşünsenize
    -o kadar parayı bu arabaya mı verdin?
    -bu ne olum hurda bu
    -bunun yerine iki tane full megan alsaydın olmaz mıydı?
    -şahini modlasan buna benzetirsin üstüne bide jip alırsın....

gibi bir sürü tepki

ben türkiyede olacağını sanmam
  • Noldu abicim yine geleceğe dönüşü mü izlediniz gaza gelio insan tabi arabayı görünce
  • Ben zamanında baya araştırmıştım.

Amerikada bile nadir sayıda olan bir araç zamanında hiç tutulmamış ancak Geleceğe Dönüş filmiyle değeri artmış...
  • Beyler kasanın çelikten yapıldığını hatırlatırım
    Bununla bir şahine tosladığınızı düşünürsek vay şahinin haline !
    Zaten yapımcı firmada zamanında maliyetleri karşılayamadığı için iflas etmiş.
  • halen istek üzerine üretiliyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: metalok

Beyler kasanın çelikten yapıldığını hatırlatırım
    Bununla bir şahine tosladığınızı düşünürsek vay şahinin haline !
    Zaten yapımcı firmada zamanında maliyetleri karşılayamadığı için iflas etmiş.
  • Şimdi populer olduğundan özel sipariş ile yapılıyor. Zamanında hantal ve çok yakıt tükettiğinden (2ton'luk çelik) tercih edlilmemiş o yüzden de firma iflas etmiş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: malimusavir

bunlardan bi tane aldığınız zaman çevreden gelen tepkileri düşünsenize
    -o kadar parayı bu arabaya mı verdin?
    -bu ne olum hurda bu
    -bunun yerine iki tane full megan alsaydın olmaz mıydı?
    -şahini modlasan buna benzetirsin üstüne bide jip alırsın....

gibi bir sürü tepki

ben türkiyede olacağını sanmam

• ayrıca o tüm kasası çelikten üretilen deLorean ın çarpışma videoları

bi tane deLorean a vereceğim parayla alabileceğim iki tane meganenin çarpışma testi

yada o paranın yarısına alıp üstüne modifiye yaparak sahip olacağım sedicinin tiposu gibi bi tiponun çarpışma videosu

fiat albea

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malimusavir -- 19 Şubat 2008; 19:34:20 >

• @malimuşavir

80 li yılların başında üretilen bir aracın çarpışma testleriyle 2004 meganınkini karşılaştırmak ne kadar adil?
  • quote:

Orjinalden alıntı: AuToBaN

Halen Amerikada istek üzerine yapımı sürüyor.

Baz versiyonun fiyatı 57,500 dolar

http://www.delorean.com/newbuild.asp

full aksesuar bir DeLorean 72 bin doları buluyor BMW X5 ın 60 bin dolar olduğu düşünülürse meraklılarına yılda en fazla 5-6 adet üretildiğini sanıyorum.

yılda milyon dolar kazanan biri için o para hiç bişi. yani alan alır. o kadar kazansam ben de alırım.
  • Üretimi var ama bu şekliyle değil. Adamlar paslanmaz çelikten üretmiş. 300 serisi mi 400 serisi onu bilemem. mıknatısla yaklaşmak lazım. neyse.
    * DMC şirketinin batmasının nedenide kulanılan pahalı malzeme - aracın ağırlığından dolayı motorunun (v6 olması gerekiyor) abartılı yakıt tüketmesi nedeniyle pek tercih edilen bir araç değil. BTTF serisi sonucu ünlü olmuş bir araç. (Mr Fision )
    - 5000 - 6000 dolara eskileri bulunabilecek özellikle BTTF serisi sevenleri için koleksiyonluk bir araç..
  • vardır belki
  • delorean maliyetinin yüksekliğinden değil, sahibinin uyuşturucu kaçakçılığından hapse girmesinden dolayı kaldırılmış...

bir de arabada 2.8lt'lik v6 motor var, 1200kg'lık arabayı 1.5lt'lik 80 bg motor da kaldırıyor... adamlar paslanır çelik yapıp boyayacaklarına paslanmaz çelik yapmışlar, çok güzel olmuş...

abd de 30 bin dolara bulabilirsiniz, ama türkiye'ye yaş haddinden dolayı getiremezsiniz. ingiltere'de de sağda solda 18bin sterline bulabileceğiniz bir sürü delorean var (araba ingiliz malıydı sanıyorsam)...

açıkçası biz de arıyoruz valla hastasıyız bu arabanın ama ilerde çok param olursa özel yapım alırım anca...
  • quote:

Orjinalden alıntı: der Rebell

@malimuşavir

haklısın aslında
  • quote:

Orjinalden alıntı: bencizdim

ingiltere'de de sağda solda 18bin sterline bulabileceğiniz bir sürü delorean var (araba ingiliz malıydı sanıyorsam)...

İrlanda'da üretiliyordu diye hatırlıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: malimusavir

ayrıca o tüm kasası çelikten üretilen deLorean ın çarpışma videoları

fiat albea

çarpışma testlerinde öoğumuzun kavrayamadığı birnokta var, bir aracın duvara veya direğe çarptığında sağladığı güvenlik ile başka bir araçla çarpıştığında sağlayacağı güvenlik arasında çok büyük fark var.

mesela 2 tonluk bir araç duvara tosladığı zaman büyük hasar ve 2 yıldız alabilir fakat aynı hızla 1 tonluk 5 yıldızlı bir araçla çarpıştığında aldıkları hasarlar ve içindekilern sağlık durumları araçların ncap yıldızları ile doğru orantılı olmayacaktır.

kısaca 2 si de 5 yıldızlı olsa dahi, hiçbir zaman bir modus bir vel satis kadar güvenli olamaz.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.