Şimdi Ara

Türkiye'de bir kimlik krizi var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Muhafazakar bir toplum olup olmadığımıza, Avrupalı ​​mı Asyalı(Ortadoğu) mı olduğumuza karar veremiyoruz. Kültürümüzü korumak istiyoruz ama aynı zamanda Avrupalı ​​gibi olmak istiyoruz ve bazılarımız Osmanlı olmak istiyor. Avrupalı ​​olmadığımız, Asyalı olmadığımız, Ortadoğulu olmadığımız ama aynı zamanda hepimiz olduğumuz anlamına gelen artan bir "Anadolulu(osmanlı-romalı)" anlayışı var. Bu kültürel alanlara ait unsurların dahil edilmesi ve bu alanlardan çıkarılması ve Anadolu kavramının doldurulmasının bir asır daha süreceğini düşünüyorum. İdeolojik olarak bence kültürel olanla aynı, bir imparatorluğu kaybettikten sonra kendimizi bulmaya çalışıyoruz. Onu izlemek ve içinde yaşamak sancılı bir süreç. Türk kültürü, her ikisinin de sıvı olduğu ancak karışmadığı yağ ve su gibi yarı pişmiş bir kültür karışımı haline geldi. Gelecek Türkiye'si ne olur? Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Ne gelecekse batıdan gelsin arkadaş neden derseniz ben iki tarafında iyi kötü yanlarını gördüm ve anladım ki batı nın negatif yanları bile Ortadoğu dan iyidir, Türkiye de Avrupa Birliği sürecinde gelen zorunda kanunlar olmasa burası Teksas olurdu bugün memnun olduğumuz hangi yasal düzenleme varsa Avrupa Birliği ayağına siyasiler tarafından mecbur oldukları için geldi bu ülkeye
  • Amerikan emperyal medya makinesinin girdigi her ülkede kimlik bunalımı var.

Adamlar koca avrupayi japonyayi koreyi bile kendilerine benzetti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne gelecekse batıdan gelsin arkadaş neden derseniz ben iki tarafında iyi kötü yanlarını gördüm ve anladım ki batı nın negatif yanları bile Ortadoğu dan iyidir, Türkiye de Avrupa Birliği sürecinde gelen zorunda kanunlar olmasa burası Teksas olurdu bugün memnun olduğumuz hangi yasal düzenleme varsa Avrupa Birliği ayağına siyasiler tarafından mecbur oldukları için geldi bu ülkeye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yalvarırım Avrupalı olalım eğer olmazsa Asyalı olalım eğer o da olmazsa kimliksiz olalım Orta Doğulu olmaktansa tanımlanmamış olmayı tercih ederim

• trnin kültürü iğrenç, ne doğudaki gibi yasaklar var ne batıdaki gibi serbestlik var. herşeyi görürsün ama yapamazsın. birde buna isim takmışlar kendi içinde özgür islam yaşanılan ülke diye. tam yasak olsa yada tam serbest olsa daha mutlu olacağım böyle ne olduğunu anlamıyorsun psikolojin s...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kabakara61 -- 16 Nisan 2023; 13:24:43 >
  • up

• meola147of kullanıcısına yanıt
    Non binary mi olmak isyiyon hocam

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.