Şimdi Ara

Türkiye'de Ayn El Arab (Kobani) protestoları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.058
Cevap
14
Favori
59.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Işid karşısında hezimete uğrayanlar , türkiyeye gelip molotof savuruyorlar
    Birde utanmadan çıkıp ''kobani düşerse ankara düşer'' diyorlar.
    Sonrada gel bu ölenlere acı

Siz ne düşünüyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cakiyyyy -- 12 Ekim 2014; 17:28:28 >

• Bugün pkk veya kürt'lere laf söyleyecke en son kişiler tayyip,akp ve onlara oy verenlerdir...
    Çünkü şu anda bu durumların tek suçlusu onlardır..
    Tayyip oy uğruna kürtleri kullandı ve teröristler ile açılışlar yaptı,boy boy fotoğrafları var.
    Ona oy verenlerde sırf tayyipin dediğini Allah'ın kelamı sandıkları için ne dese desteklediler..(Beyin.dll not found)

Düne kadar bizler pkk ile anlaşma yapılamayacağını söylerken "Tayyip geldi artık şehit haberi gelmiyor diye kıskanıyorsunuz" diyen tayyipin kıç kılları( ben demiyorum mitinglerde kendileri söylüyor) şimdilerde nedense sus,pus oldular..
    Hep söylüyorum tayyip öldükten ve akp dağıldıktan 5 yıl sonra sokaktan 100 kişi çevir akp'ye oy verdinizmi diye sor 1 tanesi verdim demez..
  • Dün bunun ile ilgili konu açtım yönetici kapattı, muhtemleln buda kapatılır kimse gerçeği görmesin istiyorlar. Mardinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi, Diyarbakırda yollar kapalı şehirin her yerinden dumanlar yükseliyor. Açılım bitti.
  • Savaşmak isteyen suriye'ye gitsin arkadaş bizim bir alakamız yok IŞİD ile vatandaş olarak neden bizim kamu araçlarımız yakılıyor? Hayır ırkçı değilim tabi fakat çözüm süreci diyorsunuz şehirlerimizi talan ediyorsunuz.
  • Aptallık ve cahillik açık ve net.IŞID'e karşı 160bin Kürdü Türkiye korusun,misafir etsin ama gel gör vandallık yapanlar yine aynı toplumdan.Hakikaten anlayamıyor insan.Şu sokakları karıştıranlar 160bin kişiyi görmüyor mu yoksa beyinleri mi yıkanmış anlamak güç..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amerika Türkiye'nin IŞİD'i vurmasını istiyor havadan.

Neden vurmuyorlar merak ediyorum doğrusu.

Tamam asker girmesin ama havadan vurma konusunda bir engel yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Amerika Türkiye'nin IŞİD'i vurmasını istiyor havadan.

Türkiye'nin vurma gibi bir zorunluluğu mu var? Onu geçtim sokak eylemleri buna bir bahane midir? Meydanlarda terör estirenler alsınlar silahları gidip Kobane de Işid'e karşı savaşsınlar.Neyin vandallığı bu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Lucky

quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Amerika Türkiye'nin IŞİD'i vurmasını istiyor havadan.

Türkiye'nin vurma gibi bir zorunluluğu mu var? Onu geçtim sokak eylemleri buna bir bahane midir? Meydanlarda terör estirenler alsınlar silahları gidip Kobane de Işid'e karşı savaşsınlar.Neyin vandallığı bu?

Tabii ki zorunluluğu yok fakat geç kalınırsa çok daha kötüsüyle yüzleşmek zorunda kalıcaz.

Sınırımızda tam tesisatlı, paralı ve kalabalık kökten dinci bir örgüt olucak.

Sokak eylemleri bir nevi son çare.

Çünkü şu an ne kadar insan gitse de IŞİD'i yenme şansları yok.Silahları eski teknoloji.

Bakalım Barzani resmen izin istemiş geçiş için.

• Sikinti yok yesinler birbirlerini. 18 yasnda hicbir sebep yokken gereksiz yere oldurdukleri tertemiz askerlerimizin ahi bu. allah iki tarafida binbeter etsin isid de masum bir topluluk degil. hala akillanmamislar bide sehirleri karistirmaya devam ediyorlar
    bu nasil bir millettir nasil bi serefs..liktir. allah bunlarin basina hitler gibi bir bela vermedikce akillanacaklarida yok..

• Kurtler erkekliklerini bize degil,ISID'e yapsinlar.

Ne kadar delikanlilarmis gorsun dunya alem.

Hadi bakalim.
  • CHP hala oy kotarma peşinde.
    İç savaşın eşiğine geldik haberleri yok.
    Pkk ve uzantıları Türkiyede 1 tane Hümanist bırakmadınız şimdi bir tarafınıza kına yakın.
    Kimse bu işte taraf olmak zorunda değil herkes ektiğini biçer.
  • KobaneBahaneHainlikSahane
  • Kesinlikle askerin olaya el atıp tüm güneydoğu şehirlerini kontrol etmesi lazım gerekirse hal ilan etsin polisle tomayla olacak iş değil bu karşı çıkanlarda ya plastik mermiyle yada yaka paça yakalanıp hapse atılmalı biraz korkmalı bu ...sizler. Tek yol bu bunlar hoşgörüden ,saygıdan anlamıyor.
  • Polise yetki versinler bunların anladığı dilden konuşulsun.Eğer polis yapamıyorsa bu teşkilata okumuş diye korkak adamları almasınlar.Nerede işsiz üniversite mezunu varsa polis oluyor.Bu işi yapacak adamın gözü kara olmalı.Parası güzel diye giren adamdan hayır gelmez.
  • KayhanKaan kullanıcısına yanıt
    İç savaşın eşiğine geldiğimizin asıl AKP'nin haberi yok. Bölgeyi bu güne getiren politikaları ne CHP nede MHP inatla yürüttü.
  • Pkk sempatizanlarında utanmada yok arkadaş !
    " Foşist dövlet Tece " dedikleri devletten , 170 bine yakın kürt'ün misafir edilmesine rağmen hala yardım bekliyorlar.Bir de bunu yaparken , ellerine molotof alıp sokakları yakıp yikiyor;çevreye, esnafa zarar veriyorlar.
    Daha ne yapacağız, insani yardımı her şartta yaparız. Ama pkk örgütü ile omuz omuza savaşmamızı kimse beklemesin.

• Valla artık gına geldi şu cahillerden. Hiçbirine acımıyorum artık, bize köpeğin köpeği ışidi sevmemize bile sebep oldular, madem bu kadar seviyorsun halkını s*ktr git ayn el araba savaş.
    Bu arada kobani demeyin, oranın adı Ayn el arab'dır.
  • Thomassee kullanıcısına yanıt
    Neden işidi yenme şansları yok?. Üstünlük diyip abartmayın bilmeyende İşinidin lazer silahları filan var sanacak. İşidin elinde PKK'ya fark olarak sadece Tank ve benzeri araçlar var onlarda şehir savaşında kullanılmaz kaldıki şehre yaklaşan her Tank ABD tarafından vuruluyor. Bu üstünlük ancak uzaktan bombalamakta aydalı sadece bombalayarak şehiri ele geçiremezler en niyetetinde düğümü silahla göğüs göğüse çatışma çözecek.

Peki PKK göğüs göğüs mücadele edebilirmi hayır, PKK'nın böyle bir vasfı yok onların en iyi bildiği sabit noktalara pusu harekatı yapmak. Bu nedenle İşidin Ayn al-Arabı silah gücü sayesinde değil göğüs göğüs mücadeledeki mahareti sayesinde alacaktır. Türkiye içindeki sokakların yangın yerine çeviren PKKlılar destek için Ayn al-Araba gitse sonuç değişirmi tabiki değişir en azından daha uzun süre dayanırlar sayıca üstünlük her zaman avantajdır ama amaç Kobaniyi savunmak değil ki onu bahane edip Türkiyede huzursuzluk çıkarmak. Aksi olsa sınırın bu tarafından 5 bin kişi gitse kimse gitme kal demez, sınır kevgir gibi nasılsa.

Barzani Ayn al-Araba sadece insani yardım gönderebilecek silah gönderilmesine izin vermedi hükümet. Hoş gönder desede Barzani elindeki 3-5 tankla kendini bile savunamayacak durumda şükretsin İşid Bölgesel yönetime yürümedi.

• Yiğit Bulut TRT Haber de iyi konuşuyor konu hakkında.Insanların akıllarını başına devşirmeleri gerekiyor.

• 6 kişi öldü diyor habertürk doğru mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.