Şimdi Ara

Turkcell T40 - Kod Adı Gebze

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
6.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu anda Turkcell yeni telefonu T40 (Kod Adı Gebze) tanıtıyor.

Çift çekirdekli Qualcomm MSM 8225 1.2 Ghz işlemci
    1 GB RAM - 4 GB Depolama
    4" 800 x 480 IPS Ekran
    5 MP Kamera, HDR Çekim, Sıfır Gecikme
    Gürültü Engelleme ve SRS Surround
    NFC
    T40 Sesleri (Vapur, Martı vs...)
    Türkiye Motifli arka kapaklar (Halı, Çini vs...)

Canlı Yayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ishguzar -- 20 Ağustos 2013; 10:37:31 >

• türkcell mühendisleri tarafından gerçekleştirilmiş ilk Türk akıllı telefonu imiş...
  • ZTE'ye mi yoksa Huawei'ye mi yaptırmışlar onu söylesinler ilk önce
  • Full hd video çekiyor mu ? Yoksa 720p mi?
  • Aslında tüm bu soruların öncesinde böyle bir telefon için en önemli kriter fiyat olacaktır. Gerçekten ucuza satarlarsa bir çok eksi (eski donanımlar) özelliği göz ardı edilebilir. Bunu da eylül ayında göreceğiz. Fakat yine de Turkcell büyük üreticilere kapışmamak için 18 ay önce çıkmış bir işlemci kullanmış. Oysa bir çok çinli üretici (bizim beğenmediklerimiz) Snapdragon S600 kullanmaya başladı, Snapdragon S800 lü telefonlar için ön-sipariş alıyorlar.
  • Giriş ve orta seviye için FİYATI İLE cazip olabilir.

Onun dışında ben pek de iyi satacağını zannetmiyorum.

Ben TCELL'in yerinde olsam çıkacak her türlü güncellemeyi telefona getiririm. Böylece güncelleme manyağı ülkemizdeki bir grup insanın EN AZINDAN 2. telefonu olmasını başarabilir.

• aynı işlemciye sahip 1gb telefonlara baktım sanırım orange nivo

Turkcell T40 - Kod Adı Gebze
  • Çok daha iyisini bekliyordum, çok yazık, en azından general mobile discovery'den iyi olabilirdi.
  • çaldır kapat özelliği varmış yok satar bu alet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler bende T21 Maxiplus5 var sadece şunu söylüyorum türkcellden telefon alan ya delidir yada kafa sonradan dank etmiştir
  • Fiyatini merak ediyorum 700TL gibi bir fiyat verirlerse
  • Pek bilgisi olmayan kişilere tamamen Türk malı 1gb ram çift çekirdekli işlemci bilmem kaç saat konuşma (açsın Bi 3g yi bakalım ne kadar konusur) bide tarifeye ek 30 35 tl fiyat verir kazıklarlar adamı nolcak o kadar tasarımcı var dediler o kapakları yapmak çok mu zor bişey sadece launcher ı merak ediyorum oda herhalde orjinaşden pek farklı değildir ama hersey fiyata bağlı telefonu 600 den aşağı bir fiyata verirseler iyi satar bu arada üreticisi kim bunun

• Adreno 203 lü çöp bir cihaz geliyor benim için

• 499 tl civarı satılırsa belki
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyfi84

Türk mühendislerince geliştirildi diyorlar da, neyini geliştirmişler? bütün parçaları ithal, burada montajlanacak, yerli üretim denecek.
    cevaben hiçbir ürün artık %100 tek ülke tarafından üretilmiyor deniyor, da biz nesini yapıyoruz bu ürünün? yani %100'den geçtik, %20 var mı bize ait olan teknoloji olarak, know-how olarak? işlemcisi mi? pil teknolojisi mi? işletim sistemi mi? ekranı mı?

Çin'deki üreticiyle anlaşıyorsun, adam sana ekranı lcd mi olsun, led mi olsun, amoled mi olsun, super amoled mi olsun diyor, ve birini seçiyorsun. işlemci olarak sana 6-7 seçenek veriyor, birini seçiyorsun. pil desen, aynı. 3g mi olsun 4g mi olsun, katalogdan seçiyorsun işte. bu mudur mühendislik?
    martı sesi varmış, kanun zili varmış, yerli motif varmış, bu zaten işin sanat kısmı, grafik/endüstriyel tasarımcılık.

üretmek, geliştirmek, mühendislik... içleri boşaltıldı yıllardır dev sermaye grupları tarafından. montaja yerli üretim deniyor, teknisyenliğe mühendislik deniyor, katalogdan parça seçmek de geliştirmek. üzgünüm ama bu ülke hiç değişmiyor, hamle yapmıyor.

Çok güzel yazmışsın. Bir de dalga geçer gibi "Türk mühendisler tarafından tasarlanan ve ülkemizde üretilecek ilk yerli akıllı telefon" demezler mi. Bu kafada olanların kendi teknolojisi olabilir mi hiç.

• turkcellden telefon almak gibi bi hata yapmayın , biraz daha biriktirin çok daha iyisini alın derim
  • İyi telefon yapmak bu kadar mi zor......

• quote:

Orijinalden alıntı: Balawitz

İyi telefon yapmak bu kadar mi zor......

Adamların amacı iyi telefon yapmak değil.

Nasıl milleti kandırırızda soyarız.

Şimdi G.Mobile 600 tl.ye 4 çekirdekli telefon satarken bu telefona ne fiyat koyarlarsa koysunlar pahalıdır.
  • Toplama adam gibi bise yapamiyolar

• quote:

Orijinalden alıntı: kudretxxx

beyler bende T21 Maxiplus5 var sadece şunu söylüyorum türkcellden telefon alan ya delidir yada kafa sonradan dank etmiştir

Haklısın kardeşim bnde t 20 vardi sonra s3e gectim yahu 600mhz ne

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.