Şimdi Ara

Turkcell Superonline Sorunlarım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
4.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 5-6 gün önce Turkcell Superonline Fiber interneti bağlattık. Her şey iyi güzel giderken son 2 gündür sıkıntılar çıkıyor. Birkaç sorum ve sorunlarım var.

1-) Tek modemde 2 farklı Wi-Fi ağı seçeneği çıkıyor. Biri ''Superonline_WiFi'' , diğeri ''Superonline_5G_WiFi'' şeklinde. Neden böyle 2 farklı seçenek var ?
    2-) Superonline_WiFi' yi bütün cihazlar görürken, 5G_WiFi ağını bir kaç cihaz görüyor sadece. Nasıl düzeltebilirim?
    3-) Son 2 gündür sadece Superonline_WiFi ağında ciddi yavaşlık sorunları var ancak diğer 5G_WiFi ağında tam performans; herhangi bir yavaşlık yok ?

• Modeminiz çift bant desteği olduğundan 2.4 ghz ve 5 ghz geniş bant erişimde kullanabiliyorsunuz. Herhangi bir sorun yok sizin. 5 ghz 11 ac desteği olan cihazlarda kullanabilirsiniz yüksek hızlarda tam anlamıyla performans almanızı sağlar. 5 ghz bandını görmeyen cihazlar eski nesil cihazlardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tezekos kullanıcısına yanıt
    Peki 2.4 ghz bant erişimindeki internetim neden aşırı yavaş ? Bağlattığım günlerde her ikisi de gayet iyiydi. Ancak dediğim son 2 gündür wifiyle bağlanamama, internet yavaşlama ve kopmaları sadece 2.4 ghz bant erişimi olan ağ da yaşıyorum. Ayrıca ilk kurdukları gün denemek için kurduklarında 5 ghz ağıda görüyordu bilgisayar fakat bugünlerde o ağıda görmüyor. Ne yapabilirim bu konuda ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhnozycl

Peki 2.4 ghz bant erişimindeki internetim neden aşırı yavaş ? Bağlattığım günlerde her ikisi de gayet iyiydi. Ancak dediğim son 2 gündür wifiyle bağlanamama, internet yavaşlama ve kopmaları sadece 2.4 ghz bant erişimi olan ağ da yaşıyorum. Ayrıca ilk kurdukları gün denemek için kurduklarında 5 ghz ağıda görüyordu bilgisayar fakat bugünlerde o ağıda görmüyor. Ne yapabilirim bu konuda ?

2.4 ghz bandı 5 ghz e göre yavaş olduğundandır bu durumun kanallar ile de ilgisi olabiliyor. Siz 11 ac desteği olan cihazlarınızda 5 ghz bandını kullanın.

2.4 ghz yavaşlama sebebide kanallardandır superonline online işlemlerde kablosuz bağlantı iyileştirme var ordan iyileştirebilirsiniz. Veya bilginiz varsa modem arayüzünden kendiniz de kanal ayarlarını yapabilirsiniz.

• Modem arayuzunden 5gyi tekrar aktif edebilirsiniz

Bendede hiz 50mbps 5g de 70 80 turkcelk tvyi acinca 5g yavasliyor galiba turkcell tv icin

• quote:

Orijinalden alıntı: cronaldo2

Modem arayuzunden 5gyi tekrar aktif edebilirsiniz

Bendede hiz 50mbps 5g de 70 80 turkcelk tvyi acinca 5g yavasliyor galiba turkcell tv icin

Turkcell tv farkli ip aliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: cronaldo2

Modem arayuzunden 5gyi tekrar aktif edebilirsiniz

Ondan değildir hocam Turkcell Tv hızı etkilemiyor tamamen ayrı alıyor internetini tv açıkken saniyede 12-13 mb indirme hızına ulaşıyorum tv de en ufak donma vb. yok haliyle wifi de etkilemez.

• Man Of Earth kullanıcısına yanıt
    5g den aldigini dusunuyorum neti cunku gecenerde tvyi acinca yavaslama meydana gelmeye basladi superonlineye bildirince mudurlukden aradilsr frekans cakismasi var dediler modem arayuzunden 5gyi kapadilar duzeldi

• ben bi kere modem arayüzünü kurcalarken 5g olan ağı yanlışlıkla devre dışı bırakmıştım ve geri aktif ettiğimde bilgisayarım artık o ağı göremez oldu... bi daha deaktif edip aktifleştirsem wifi ağını tekrar görebilme gibi bi ihtimal olabilir mi ?

bi de sanırım turkcell de çalışyosunuz (yanlış bi tahminse affola :) ) 2.4ghz bandındaki hatta bağlantı kopmaları vs yaşıyorum... deaktif edersem turkcell tvmde veya normal internetimde herhangi bi sıkıntıyla karşılaşırmıyım ?

• Teknik bilgi sahibi olmadigim iccin yanlis bilgi vermeyeyim. Ama olmaz tahminim.

• o modem HG255s ise onun chip seti 2.4 ve 5GHZ aynı anda veremiyor se.im yapacaksın ya 5 yada 2.4 sorun bu...
  • tutankenshta kullanıcısına yanıt
    Hocam bi de benim şu konuya bi baksan. Cidden canımı sıkmaya başladı bu olay...

https://forum.donanimhaber.com/turkcell-superonline-baglanti-sorunu--123949319
  • tezekos kullanıcısına yanıt
    İşlemleri bende yaptım ama 2,4 bağlantıda internet gene yavaş. Başka yapabileceğim bir şey var mıdır ?

• Ideal kurulum iki bant icin de aynı isim ve sifre kullanmak. Cihaza yakın iken daha hızlı ama kapsama alanı dar 5 kullanılır, 5 cekmemeye basladiginda 2.4 otomatik gecer cihazlar.
  • Hocam olayınıza açıklık getiriyim. Turkcell Superonline'ın ilk abonelikte verdiği kocaman modem yani sizin kullandığınız modem çift bantlı biri 2.4 Ghz diğeri 5Fhz bandı. 2.4 Ghz olan eski cihazlar için. Hızı güzel ama etki alanı çok fark etmiyor. Ancak hızınız biraz düşük oluyor. 5Ghz ise 50 megabit ise doğrudan 50yi gösteriyor ama mesafe ve eşyalar oldukça hız düşmeye başlıyor.

Aldığınız cihaz ilerleyen zamanlarda kablosuz olarak anlık kopmalar yaşatacak. Örneğin facebookta yenile yaparken internet garip garip duracak sonra bir anda hızlanmaya başlacak. Bende en azından böyle oldu.

Arıza kaydı oluşturdum ve HG253s sadece 2.4Ghzlik modem getirdiler. Canavar gibi çalışıyor.

Tavsiyem modeminizi deneyin internetizi aktif olarak kullanırken anlık donmalar yaşatıyor mu ona bakın sonrasında arız kaydı oluşturun. Sorun Modem olduğu için müşteri hizmetlerini aranızda herhangi bir internetiniz de sorun olmadığını söylüyorlar. Kablolu bağlantı yaptıracaklar ordada sorun olmayacak çünkü sizin sorununuz wifi de. 5GHz bandını kapattıracaklar ilerleyen zamanlarda yine aynı şekilde sorun olduğunu anlayacaksınız.

Benim tecrübem bu şekilde. Modem değişimi benim için çok güzel oldu.

• İnterneti alırken, Turckell TV ile birlikte aldığımız için televizyonun altında duruyordu modem. Yine böyle bi sıkıntı olduğunda müşteri hizmetlerini aramıştık. Görevli de bize televizyonun sinyalleri etkileyebileceğini söylemişti. Nitekim öyleymiş. Modemi televizyondan uzaklaştırdık. 2 aydır stabil ve tam verimli çalışıyor internetimiz. Turkcell TV'ye veda etsekte, tam verimli bi internetimiz oldu en azından :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.