Şimdi Ara

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺] (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: yutubcu Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.812
Cevap
136
Favori
183.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Upload hızım yüzünden yayın açamıyorum. 100lira olsa sınırsız alıp kullanırım. Oyun oynayanlarda gayet memnun bildiğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar şöyle bir mesaj geldi

08505329234

Turkcell superonline internet kurulum talebiniz ile ilgili aranıyorsunuz. İşlemlerin en kısa süre içinde tamamlanması için lütfen 05323040317 nolu hattı aramanız rica olunur.

Normalde onların beni araması gerekmiyor mu? Bu mesaj bana pek güven vermedi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar, bulunduğum adreste şebeke olmamasından kaynaklı interneti mi taşıyamıyorum. O yüzden alternatif yolları deneyeceğim süper box dikkatimi çekti. Ev kırsal kesimde biraz, Turkcell hat eh işte düzeyinde internete bağlanıyordu biraz. 10 mbps sınırsız işimi görür, tablette dizi, film seyretmek, ps4'te online oyun oynamak amacım.

Sizce verimli olur mu? ping değerli normal altyapıdaki internetlere kıyaslayınca yüksek mi oluyor? Sinyali baz istasyanundan mı alıyor? Birde eve ekip gelip kuruyor galiba, iyi hız seviyesine ulaşmaması durumunda bağlanta yapmama durumları oluyor mu, test ediliyor mu?
  • Cihazı alıp yazlıkta evde işte dağda bayırda kullanabiliyor muyuz yoksa bir kısıtlama söz konusu mu sözleşmede vs?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khiron -- 21 Ocak 2019; 19:54:04 >
  • Merhaba arkadaşlar Turkcell'in verdiği bir hizmetin alternatifi var mı şu an? Merak ediyorum...

• Beyler bu işlerden anlayan birisi şunu taşınabilir hale getirsin. Sim kartın kilidini açmanın bi yolu var mı ? 2.sim olarak kullanabildiğimizi düşünün

• Khiron K kullanıcısına yanıt
    Sözleşmede adres konusunda bir kısıtlama yok. Elektrik prizi ve turkcell 4.5g sinyali olan her yerde kullanabilirsiniz. Henüz basit bir powerbank / akü ile elektrik prizi olmayan bir yerde kullanana rastlamadım ama yakında buna da basit bir çözüm çıkacaktır.

• ZDA kullanıcısına yanıt
    Vodafone da yok. Türk Telekom ise 20 gb kotalı paket satıyor. Modem almazsanız ve taahhüt verirseniz 29 TL sanırım aylık ücret. 20 gb bitince 10 gb /12 tl ek paket alabiliyorsunuz. Pek alternatif sayılmaz ama diğer operatörlerde durum böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ywz81 -- 22 Ocak 2019; 10:45:7 >
  • V.Masuka kullanıcısına yanıt
    İlk fırsatta simkart (data hattı) modem arasındaki eşleşmeyi çözeceğim ondan sonra deneme yanılma ile birşeyler çıkacak ortaya. İşten güçten zamanım kalmıyor bu işlere
  • tıvester T kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle simle modemin mac ini eşliyorlar hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • V.Masuka kullanıcısına yanıt
    mac adresi olacağını pek sanmıyorum büyük ihtimalle imei numarası ile eşleşiyor. Mac adresini değiştireceğim telefonda bakalım çalışacak mı
  • Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]

Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]
    Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]Turkcell Superbox 4.5G Evde İnternet ★ANA KONU★ [Limitsiz 15 Mbps 1250₺]

basit maliyeti düşük kendi çapımda bir düzenek yaptım arabada dağda bayırda kullanmak kısaca taşınabilir modemi çalıştıracak bir güç bankası.Öncelikle 12v 7a vb bulamadıgım için bulunduğum yerde mecburi 2 adet 6v 4a.5 kuru aküyü birbirine seri bağladım toplam maliyet 65 tl tanıdığınız bir elektrikçi varsa yardım alabilirsiniz(Ben öyle yaptım ) umarım işinize yarar.
    Anten için çözüm arıyorum bulan arkadaşlar bilgilendirirse seviniriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asprin1 -- 23 Ocak 2019; 12:47:43 >

• arkadaşlar hiç ek antenle vs uğraşmayın, çatıdaki çanak antene bi kablo atın olsun bitsin 😁🤣😁🤣

• Biraz önce bende görüştüm 10 mb sınırsız 159 TL 2 yıl sözleşme istiyorlar.Alacaksam 279 full sınırsızı alırım yada almam 10 mb yetmez bana.
  • Merhaba arkadaşlar, turkcell iletişim merkezlerinin ve çağrı merkezinin evimde superbox altyapısı yok demesine rağmen superbox alan (10 mbps sınırsız) kişilerdenim ve ayrıntıları burada da paylaşmak istedim. Duruma göre tamamen sınırsıza da geçmeyi düşünüyorum. Çünkü hız testi yaparken ilk başlarda anlık 40 mbps civarı görüp daha sonra 10 mbps'e sabitliyor.

Evimde adsl veya fiber altyapısı yok. Bu nedenle mobil hat ile internet tek şansımdı. Evimde telefon ile 2-3 diş çekmesine rağmen 4.5g internet erişimim vardı. Akşam 7 gibi yoğun saatlerde 40 mbps civarı ve gece saatlerinde ise 75 mbps alabiliyordum. Bu nedenle superbox kullanılabileceğini düşünüp bu yola başvurdum. İletişim merkezleri ve çağrı merkezi altyapımın superbox'ı desteklemediğini söyledi. Ancak benim gözlemim telefonunuz 4.5g çekiyorsa superbox'da çektiğini söyleyebilirim. Hatta telefon 2-3 diş çekerken, şu an kullandığım superbox 5 diş çekiyor.

Öncelikle turkcell iletişim merkezine değil herhangi bir turkcell superonline şubesinde kurulum yapan kişiler ile bu sorunu halledebilirsiniz. Yanınızda bir fatura ve bir kimlik ile başvuru yapabiliyorsunuz. Direkt orada benim için sim kart açılışı ve paket tanımlaması yapıldı. Kutuyu da direkt orada alıp eve geldim. Eve geldiğimde ise superbox'un normal telefona göre daha iyi çektiğini gördüm. Bu şekilde altyapı sorunu yaşayanlar bu yolları izleyerek superbox sahibi olabilirler.

• Superbox almayı düşünen arkadaşlara fikir vermek açısından Youtube video oynatma sonuçları şöyle;

1080p 60fps: Sorunsuz oynatıyor.

2K: Sorunsuz oynatıyor.

4K: Bazen takılsa bile oynatıyor.

Bu arada 10 Mbps sınırsız kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skylinegti -- 23 Ocak 2019; 19:56:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: skylinegti

Superbox almayı düşünen arkadaşlara fikir vermek açısından Youtube video oynatma sonuçları şöyle;

1080p 60fps: Sorunsuz oynatıyor.

2K: Sorunsuz oynatıyor.

4K: Bazen takılsa bile oynatıyor.

Bu arada 10 Mbps sınırsız kullanıyorum.
    bende sınırsız tarife var. ortalama 30/40/50 mbps görüyorum. yani çok parlak bir hız değil. buna rağmen,aynı anda 3 telefon ve 1 tabletle bağlanıp youtube da hd video oynatabildim. evde aynı anda pc ve tv'den netflix izleyebiliyoruz.
  • Merhaba, biraz araştırma ile bulduklarımı sizlerle paylaşacağım belki denemelerle birşeyler yaparsınız.

Öncelikle Huawei B618s-22d 4.5G modemimizi nasıl bypass edeceğimiz ile ilgili dökümanı paylaşıyorum.

1.Gerekli dosyaları tool indiriyoruz:https://drive.google.com/drive/folders/1N4GCNfgsszgQS3cGIxwmiUtPi565wUlK?fbclid=IwAR3KSviwXI5bgO5eQKJp3y5RDSUlaUq_SimgG3dcYqk1avIR4_wAgTfey7I

2. Aşağıda yazılan ingilizce yazıyı translate ile çevirin tam olarak ne yapmanız gerektiğini açıklıyor.

İlgili yazı;

Steps:
    1) Install all drivers downloaded.
    2) Connect modem to PC via USB cable (USB port behind our B618s to PC's USB port using male to male USB wire)
    3) Refer to 1st picture. BOOT and GND "buttons" need to be in a closed circuit. (Get a paper clip and connect them). Once they are connected to each other, power on your device/on power supply. You can remove the paper clip ONCE there is a port shown/connected on the PC at Device Manager.
    -search for Device Manager in Windows.
    4) From the folder load_usbloader_to_B618run go.cmd wait until the boot loader is fully loaded (oil is oiled) (?) and 2 ports will appear.
    5) From the flash_via_balongflashfolder, we run go.cmd
    6) Open Unlock folder file , run 'unlock.cmd'

Not sure if it's allowed here, Bypass hotspot
    - open Fix_ttl zip file and choose go.cmd

Direct Translation from post after done running step 6
    pilih 1 untuk 192.168.8.1 ( Choose 1 for #ip)
    pilih 1 untuk (bahasa russia) 64 (Choose 2 for Russian)
    pilih 2 (Choose 2)
    pastu 1. (Then choose 1)
    modem restart done (Restart modem)
    End of direct translation

Side note:
    - Apparently someone succesfully done it on 65d as well.
    - Apparently there are success in doing this on 22d.
    - Again, NO ONE HERE OR WHOEVER IS RESPONSIBLE FOR ANY DAMAGES OR FAULT CAUSED AFTER PERFORMING THESE STEPS.

Ve deneme yapanlardan bazı resimler;
    https://i.hizliresim.com/36p8y9.jpg
    https://i.hizliresim.com/RrOydY.jpg
    https://i.hizliresim.com/y6zdbn.jpg
    https://i.hizliresim.com/6ayR3l.jpg
    https://i.hizliresim.com/WqG2J4.jpg

Ve diğer araştırmaya göre ücretsiz unlocked kodu veren site var oraya imei adresinizi yazıp size unlock kodu veriyor. Unlock kodunu ise başka bir simkart taktığınızda modem arayüzüne girince direk soruyor size kodu.

İlgili site:https://huaweiunlockcalculator.com/

Not: Kendim daha deneyemedim zamanım yok ve komşuyla ortak kullanıyoruz diyede fırsat bulamıyorum gece yarısı denemem gerekecek. Yapılacak işlemlerden dolayı sorumluluk kabul etmiyorum. Kolay gelsin.

• Modemi hacklemek den önce sim kartı başka bir modemde çalıştırmak daha öncelikli hocam. Bu konuya yoğunlaşalım önce isterseniz.

Yoksa paylaştığınız bilgiler değerli mutlaka, teşekkür ederiz.

• Anladığım kadarıyla modem imei ile kırılabiliyorsa, imeiden kısıtlama söz konusu demektir. Superbox modemin imei kodu başka alete kopyalanırsa sim kart çalışabilir. Başka güvenlik önlemi koymadılarsa.

• 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.