Şimdi Ara

Turkcell iPhone VoLTE Desteği Başladı (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
245
Cevap
5
Favori
22.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hala iPhone 6 da 2G opsiyonu gelmedi Turkcell 28.3 sürüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaseyit

Şuan kullanıyorum ve bu yazıyı turkcell wi-fi den yazıyorum

Wifi olan ev ofis nerde olursa benim telefon hep uçak modunda ... Pil ömrüne baya katkısı oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GokhanMaths

Hala iPhone 6 da 2G opsiyonu gelmedi Turkcell 28.3 sürüm

volte gelince 2g opsyionu gidiyor zaten. daha gelmez bildigim.
  • Bu Vodafone olacak mal operatör bu özelliğe ömür boyu geçmeyecekmi ?
  • nofearl N kullanıcısına yanıt
    Kardeş ama şöyle bir durum var. Bende Iphone 7 ve ios 10.3 final yüklü turkcell operatör sürümü de 28.3...... Lte açık ve ayarı ses ve veri şeklinde, wifi aramayı açtığımda. Bana kimse ulaşamıyor ama ben arayabiliyorum. Beni arayana ise : lütfen daha sonra tekrar deneyin sesli yanıtı dinletiliyor... Şimdi herkese soruyorum, siz wifi ile aramayı attığınız da sizde ne oluyor? Test edermisiniz? Tek yönlü arama için mi bu sadece.??

Turkcell iPhone VoLTE Desteği Başladı

• senceryan kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgi için teşekkürler ama ben anlamadım. VoWİFİ etkinleştirebilmek için cihazın telefon ayar bölümünden WiFi ile Aramanın etkinleştirilmesi gerekiyor. Başka telefondan mesaj atsak bile kendi cihazımızda (5S) bu ayarı aktif edemediğimiz için mantıken çalışmaması gerekiyor. Hâlâ sorunsuz bir şekilde kullanabiliyor musunuz? Eğer kullanabiliyorsanız operatör değiştirerek Turkcell'e geçmeyi düşünüyorum.

Edit: Acaba Türk Telekom kullanıyorum diye mi ben de ayarlarda Wifi Araması seçeneği gözükmüyor? Turkcell'de böyle bir seçenek var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5B59C177F -- 1 Nisan 2017; 21:0:28 >
  • Bildiğim kadarıyla Turk Telekom'da VoLTE ve VoWIFI özelliği yok, buna bağlı olarak cihazınızda operatör ayarlarına bağlı olarak ayarlar-telefon- wi-fi ile arama seçeneği çıkmıyordur.

Hatta şimdi kendi kullandığım 7+ telefonumda bu menüye baktığımda direk "Turkcell hesabınızla direk Wi-Fi üzerinden görüş e yapın..." şeklinde açıklama var.

Annemin evinde Turkcell düzgün çekmediği için VoWIFI kablosuz internetle çok güzel çalışıyor, hem iPhone 5s ve 7+

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bilgiler için teşekkürler hocam.

Türk Telekom Hattınızda VoLTE VoWiFi kullanmak istiyorsanız şu cihazLarı aLMak zorundasınız

Samsung GalaXy S6
    Samsung GalaXy S6 EDGE
    Samsung GalaXy S7
    Samsung GalaXy S7 EDGE

LG G5

Ayrıca verdiğim şu linkte kullanabileceğin cihazLar var
    https://bireysel.turktelekom.com.tr/4-5G/hd-gorusme.html

VoLTE ve VoWiFi için Her operatörün tercih ettiği cihaz farkLı oluyor.. Ve şebeke aLtyapısıNı hEm o cihazLara göre hEmDe en çok kullanıLan (örnek iphone) cihazLara göre kuruyorLar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhatmirkelam

Bu Vodafone olacak mal operatör bu özelliğe ömür boyu geçmeyecekmi ?

Aylardır kullanıyorum sen iyice bir araştır
  • İphone 5 ta volte oluyor mu?

Turkcelle geçip kullansak

• İphone 6s de turkcell kullanıyorum. Sms atınca veya kontör sorgulaması yaptığımda internet gidip gelmeye başlıyor. Bu sorun var mı başka kimsede?

Edit: Sorun sadece lte açıkken oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parodis -- 27 Nisan 2017; 1:25:35 >
  • Merhabalar, maalesef turkcell volte olayını beceremedi, turkcell kullanıcılarından ricam, müşteri hizmetlerine şikayetlerini bildirip, bu servisi iptal etmeleri...

şimdi sorun sadece belli yerlerde meydana geliyor, evde ve şehrin genelinde sorun yok, iş yerim ve çevresinde ne arayan ulaşabiliyor, ne de ben arayabiliyorum, sürekli şebekeden düşüyor, şebeke arıyor. İptal ettirdim kurtuldum bu sorunlardan

LTE Baz istasyonları yaygınlaşınca bu sorunun çözüleceğine inanıyorum en az 5 yıl
  • Benim telefonum iPhone 5s .Bildiğim kadarı ile Volte özelliği benim telefonumda desteklenmiyor.
    Ama Telefon ayarlarında "Bu iPhone'da Wifi ile Arama" başlığı var.Sürüm iOS 10.3.1

Benim telefonumda bulunan "Bu iPhone'da Wifi ile Arama" özelliği tam olarak ne işe yarıyor?Kullanan varsa beni de bilgilendirsin lütfen?
  • Dostlar VoWifi özelliğini ne ucuz hangi telefon modeliyle kullanabiliriz, malum son model telefonların fiyatları fahiş pahalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: parodis

İphone 6s de turkcell kullanıyorum. Sms atınca veya kontör sorgulaması yaptığımda internet gidip gelmeye başlıyor. Bu sorun var mı başka kimsede?

Edit: Sorun sadece lte açıkken oluyor.

Denedim aynisi oldu.

VoLTE ve VoWiFi 1-2 ay oncesine kadar calisiyordu, sonra bir guncelleme yapti Turkcell ve o gunden beri cok nadiren calisir oldu. Airplane mode'da artik asla Turkcell WiFi goremiyorum, evde bazen hat az cekince kendi kendine cikiyor Turkcell WiFi sonra hemen kayboluyor. VoLTE ise sizin sorununuzda oldugu gibi hattin 3G'ye dusmemesini sagliyor, Turkcell calisan sistemini bozdugu icin (bir de benim telefona camur attilar, Apple'a goturun siz diye) su an 3G'ye dususleri cok gorecegiz gibi.

HDSES'e Alternatif olarak Facetime Audio kullanilabilir.

• Turk telekom beklesin daha...
  • Herkese merhaba arkadaşlar 7 plus kullanıyorum son sürüm yüklü ses ve veri gitti bu nasıl oluyor ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6s plusta çekmeme problemi vardı, güncelleme bu sorunu bir miktar düzeltti. Ben şu anlık memnunum.

Fakat şarjım daha hızlı tükenmeye başladı. Acaba bu şebekeden mi yoksa ios sürümünden mi ileri geliyor, bilemiyorum.
  • Why Shy kullanıcısına yanıt
    Turkcell kullanıyorsan LG K10 bu özelliği kullanabileceğin en ucuz telefon.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.