Şimdi Ara

Turkcell ile İlişkimi Kestim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son tarife zamları ve Hotspot kurnazlığından sonra Vodafone üzerinden arayışa başlamıştım.

Halihazırda PLATINIUM 25 tarifesine 195 TL ödüyordum. (Taahhüt vermedim son 2 aydır çünkü kafamı çok bozuyorlardı ki artık hayatımdan çıkardım) Taahhüt verirseniz 159 TL. 25GB internet üstüne kullannılır cinsten 10GB TV+ interneti mevcuttu. Ve Havaş bedava, o iyiydi. (Raylı sistem alternatiflerini kullanacağım)

12 ay taahhüt ile RED 20 tarifesine 125 TL'den giriş yaptım. İnternet 5GB az ama Youtube internetten yemiyor. 10GB TV+ ile kıyaslanırsa çok daha mantıklı. Youtube orijinal uygulamasını kullanma mecburiyeti var yani reklam izleyeceğim mecbur.

Şu an yıllık 408 TL kar ettim. Deneyin derim. Hotspot içinse şark kurnazlıkları yok.

Edit:İlave

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35plt35 -- 28 Aralık 2018; 14:43:1 >

• hatilla3232 h kullanıcısına yanıt
    H hatilla3232 demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: hatilla3232

Bende turkcellden vodafone geçtim hocam 6 ay kullandim 10 mb hiz gormedim resmen rezillik bazi lokasyonlarda bu arada sehirin göbeğinden bahsediyorum telefon cekmiyor bile sonra turk telekom prime asmayan 10 gb tarifesine geçtim 30 150 mb arası hiz aliyorum yillardir turkcell e verdiğim 180 lira vodafone verdiğim 140 lira bosuna imiş turk telekoma cekintisi olanlara kesinlikle öneririm 6 aydan bu yana kullaniyorum faturam 52 lirayi geçmedi verdikleri hizmette 10 numara tabiki seçim sizin arkadaşlar kalin sağlıcakla

Turk telekom kullanlar olarak turkcell konularına yazınca bazı arkadaslar hemen celalleniyor. Elbette para herkesin kendisinin ama sizin gerceği gordugunuz gibi diğer kullanıcılarında bunu gormesi adına ben sahsen yazıyordum o konulara. sagduyulu olarak anlatıyordum durumu ama konu baltalama gibi algılanıyordu. gidin telekom konularına yazın deniyordu fakat turkcellin verdiği hizmetin o fiyatalara değmediğini anlamıs bir turkcelli gormek sevindirdi beni. Bende zamnın da2 yıl platinum kullandım fakat sonra efsane 20gb prime ola tarifeye gectim 45 tl oduyorum göz göre kazıklanmayı o an bıraktım. şuan ki fiyatlara bakıyorumda 3 gbı 40-50 tlye veriyorlar el insaf diyorum. platinum 20 gb benim ödediğimin 3-4 katı. gercekten yazık gunah geliytor o verilen paralara. Tamam turkcell en iyi cekiyor en hızlı internet onda ama 3-4 kat bi farkta yok yani arada.
  • Red tarifesi kullandim 1 sene red 20 plus pass paketleri hotspot yapit pcden izlesen bile kotadan yemiyor ayrica youtubenin crackli versiyonunu kullanabilirsiniz kotadan yemiyor bizzat denedim
  • Müşteri hizmetleri hotspot yapıp PC'den izlemeyin dedi ki genelde PC'de işlenir, telefondan yandan bir şeyler izlerim.
    Onu bende denerim.

Peki illaki gene youtube uygulamasının modifiyelisi mi olması lazım? Yoksa diğer reklamsız Youtube uygulamalarında da düşmüyor mu?
  • 35plt35 kullanıcısına yanıt
    Youtube olmasi lazim baska sitelere baglanan uygulamalardan duser 😊 simdiden hayirli olsun😊
  • Bende turkcellden vodafone geçtim hocam 6 ay kullandim 10 mb hiz gormedim resmen rezillik bazi lokasyonlarda bu arada sehirin göbeğinden bahsediyorum telefon cekmiyor bile sonra turk telekom prime asmayan 10 gb tarifesine geçtim 30 150 mb arası hiz aliyorum yillardir turkcell e verdiğim 180 lira vodafone verdiğim 140 lira bosuna imiş turk telekoma cekintisi olanlara kesinlikle öneririm 6 aydan bu yana kullaniyorum faturam 52 lirayi geçmedi verdikleri hizmette 10 numara tabiki seçim sizin arkadaşlar kalin sağlıcakla

• hadi gözün aydın
  • hatilla3232 H kullanıcısına yanıt
    Telekom iyidir
  • hocam vodafone ilk iphone 6s plus çıktığında telefon almak için geçmiştim böyle lanet böyle yavaş dandik bir interneti olan operator hiç görmedim

3 ay sonra telefonun parasını nakit ödeyerek direk Türktelekoma geçiş yaptım bariz daha iyi

paranız varsa Turkcell yoksa Türktelekom bence

sizin kullanıcı yorumlarınızda bekliyoruz hocam mesela ben kullanırken turktelekomda bana aylık 10 gb rahat yeterken vodafone da 15 gb zarrzor yetiryordu internet çok daha hızlı bitiyor ping suresi daha yavaştı tıklıyorsunuz tepkimeyi daha geç veriyordu sevemedim gitti. etrafımda bir kaç kişi daha geçti 3 ay zor durdular vodafone da
  • Hayirli olsun.
  • Ben de 7 senelik TR faturalı olarak,15 gün sonra TT'ye geçiyorum.
  • Türkcell cidden abartıyor tarifeleri ücretleri paralı server gibi olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: hatilla3232

Bende turkcellden vodafone geçtim hocam 6 ay kullandim 10 mb hiz gormedim resmen rezillik bazi lokasyonlarda bu arada sehirin göbeğinden bahsediyorum telefon cekmiyor bile sonra turk telekom prime asmayan 10 gb tarifesine geçtim 30 150 mb arası hiz aliyorum yillardir turkcell e verdiğim 180 lira vodafone verdiğim 140 lira bosuna imiş turk telekoma cekintisi olanlara kesinlikle öneririm 6 aydan bu yana kullaniyorum faturam 52 lirayi geçmedi verdikleri hizmette 10 numara tabiki seçim sizin arkadaşlar kalin sağlıcakla

Turk telekom kullanlar olarak turkcell konularına yazınca bazı arkadaslar hemen celalleniyor. Elbette para herkesin kendisinin ama sizin gerceği gordugunuz gibi diğer kullanıcılarında bunu gormesi adına ben sahsen yazıyordum o konulara. sagduyulu olarak anlatıyordum durumu ama konu baltalama gibi algılanıyordu. gidin telekom konularına yazın deniyordu fakat turkcellin verdiği hizmetin o fiyatalara değmediğini anlamıs bir turkcelli gormek sevindirdi beni. Bende zamnın da2 yıl platinum kullandım fakat sonra efsane 20gb prime ola tarifeye gectim 45 tl oduyorum göz göre kazıklanmayı o an bıraktım. şuan ki fiyatlara bakıyorumda 3 gbı 40-50 tlye veriyorlar el insaf diyorum. platinum 20 gb benim ödediğimin 3-4 katı. gercekten yazık gunah geliytor o verilen paralara. Tamam turkcell en iyi cekiyor en hızlı internet onda ama 3-4 kat bi farkta yok yani arada.

Hız Turkcell gibi değil evet tecrübe ettim. Ama en çok internet tüketen uygulamalar Vodafone'da internetten düşmediği için şu an internet kullanımım minimumda. Youtube çok iyi oldu özellikle. Turkcell'de kalsam 15 GB gitmişti şimdiye. Ve 360p izliyorum, düşün.
  • Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Bende bundan şikayet ettiğim için geçtim. 195 TL nerde, 125 Tl nerde. Ki Youtube internetten düşmemesi beni 10 günde 15 GB'dan kurtardı.
    Speedtest sonuçları genelde yanıltıcı oluyor.

Ben vodafone hattımı bilgisayarıma takıp usb tethering yaptım, hiç sorun yaşamadım.

AYrıca vodafone hattımla online radyoları dinledim ve youtube videoları hatta netflix izledim. Sorun yaşamadım.

Düşük olduğu söylenen hızlara rağmen..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35plt35

Hız Turkcell gibi değil evet tecrübe ettim. Ama en çok internet tüketen uygulamalar Vodafone'da internetten düşmediği için şu an internet kullanımım minimumda. Youtube çok iyi oldu özellikle. Turkcell'de kalsam 15 GB gitmişti şimdiye. Ve 360p izliyorum, düşün.
    Sesli görüşmede ki yorumun? Turkcell'de ki sesli görüşme kalitesini bunda da alabiliyormusun?

Bu sadece hız/GB meselesi değil.
  • Sesli görüşmede sıkıntı yok. Gayet normal. Bir kaç kere ses gitti geldi ama karşımdakinin hattının bulunduğu yerde çekmediği için.
    Whsatsapta görüntülü görüşmede vs sorun yok. Hat üstünde sesli görüşmede de sıkıntı yok.

Youtube video 720p veya 1080p yapınca arada donuyor.

Şundan da olabilir;
    Telefonum Samsung I9500 (Galaxy S4) yani LTE 4G desteği yok.
    Ama 3G Turkcellde ne video donardı, ne de speed test düşük çıkardı.
    Arkadaşla aynı zamanda geçtik Apple 7 kullanıyor onda da internet yavaş. 4G desteği var onun.

Genelde hotspot üzerinden laptopta kullanıyorum normal internet için o da öyle malesef.

(Ayrıca 1 yerde test etmedik, Ankaranın bir çok ilçesinde baktık.
    İzmirde de aynı sorun vardı ama sadece 2 gün denemedim İzmirde.)

Telefondan 360p ve 480p de sorun yok.

Sonuçta 195 TL Turkcell yerine 125 TL vodafone (youtube büyük artı) daha mantıklı.
    Eksisi hız (ve alternatifi toplu taşıma olan havaşın ücretli olması).

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.