Şimdi Ara

1 hat 2 simkart mümkün mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
37.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • mevcut simkartimi kaybettim bahanesiyle aynı hat için 2. bir simkart çıkartsam,ikisi de farklı telefonlarda aktif olarak çalışır mı?

• Çalışmaz her halde karışır 2'si.

Çünkü hattı kaybettiğinde sonucta bir telefona takılmıyor yeni simkart veriyorlar sonucta 1 sim kart oluyor.

Ama denemek lazım.
  • zaten hattı kaybetmeme varsayımı üzerine sordum:)
    yani aynı numaraya ait iki simkartımız var ve bunları aynı anda iki farklı telefona taktığımızda ikisi de çalışır mı bunu merak ediyorum,
    gsmciler bilirler sanırım bunu
  • eşkart kullanabilirsin ama 1. açıkken 2. kartı kullanamazsın daha çok araç telefonlarında kullanılır
  • Zaten kaybettim yeni kart istiyorum diye gidersen eski simkartını iptal ederler. Eşkart var ama onu da aynı anda kullanamıyorsun. En azından aynı bölge içinde Farklı yerlerde ise iki kart kullanabilrsin diye bir duyum almıştım vaktiyle.
  • kaybettim deyip yeni simkart çıkartırsan, eski simkart iptal olur ve çalışmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yuzzy

zaten hattı kaybetmeme varsayımı üzerine sordum:)
    yani aynı numaraya ait iki simkartımız var ve bunları aynı anda iki farklı telefona taktığımızda ikisi de çalışır mı bunu merak ediyorum,
    gsmciler bilirler sanırım bunu

normal şartlar da yeni simkart çıkarttığında ilk önce hat ve eski simkart bilgisi ayrıştırılır ve yeni simkarta bağlanır, böylece eski simkart boşa çıkmış olur :)

simkartı telefoncularda kopyalattığında da ilk takılan kart sisteme kendini tanıttığından 2. simkartı telefona takıp açtığında sisteme kendiğini tanıtamıyacağından dolayı şebeke sinyali alamaz
    sadece acil aramalar
  • 2 sinide kullanamassın

kayboldu diye söyledigin hatdaki bilgiler silininirr ve o hatta sinyal gelmez

ve sadece o çıkarttığın hattı kullanabilirsin
  • anladım arkadaslar,
    tesekkür ediyorum cevaplar için
  • sen extraya giderken sım kartım kayboldu dersen eskı sım kart kullanılamaz .. ama eskı sım kartım da kalsın ve yedek bır sım kartı alacam dersen her ıkı sım kart calısır durum da olur ama her ıksı bı arada kullanılmaz sadece o sım kartları farklı telefonlara takarsın mesela işe gidersen 3310 telefonunu goturursun ozel yerlere gittiginde n73 telefonunu gotororsun boylelıkle kart cıkarıp takmaya gerek kalmaz.
  • Bu iki sim karttan bizde aldık.. alırken biraz sorun çıkardılar fakat sonradan ikna oldular.. nerede kullanacaksınız dediler.. bizde araçta kullanacağız dedik.. aracın ruhsatını fotokopi aldılar.. sonra da iki simkartımızıda aldık.. kartlar aynı anda aktif olmuyor.. hangisi önce açılmışsa diğeri kapalı kalıyor..
  • 2.yaktığınız hat çalışmıyor .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu eski ama bilgi olsun diye not düşmek istedim. Ben aynı numara çift sim kart kullanıyorum uzun yıllardır . Sim kart yenileme sırasında vodafone den ikiz sim olarak talep ettim

Aynı anda çalışmaz dediler ama bir defa yanlışlık ile açık kaldı .

Çağrılar diğer telefona düştü bana gelmedi

Sonra bir kaç böyle deneme yaptım birinde telefon özelliği kullanılırken diğerinde internet kullanılıyor durumu gözlendi ama bu durum sabit değil değişkenlik oluyor

Bunlar gsm üzerinde aynı kodlara sahip yani aynı ID sahipler.

Ayrıca eski bir sim kastınız var ise yazılım ile bunlar kodlama yapılarak kullandığınız sim bilgilerini ona aktarıp kullanıldığını zamanında bir yerlerde okumuştum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.