Şimdi Ara

Turkcell arama yönlendirme ücreti (!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
5.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Turkcell denen bu şirket meğer her yönlendirme başına 0,99 TL ücret kesiyormuş, bu akşam çağrı merkeziyle görüştüğümde şans eseri öğrendim bunu, neyse ki hattım faturasız ve içerisinde bakiye yok. Vodafone hattımda da var yönlendirme ama herhangi bir ücret kesilmiyor, sadece farklı bir operatöre yönlendirilirse fark arayandan değil kendi paketinden düşüyor, bunu deseler anlarım ama her arama başı 0,99 TL dediklerinde Turkcell'den bir an önce kurtulmaya karar verdim, eğer bilmeyen varsa yönlendirme yapmadan önce iyi düşünsün derim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Turkcell bu, şeytanin bile aklina gelmeyecek kurnazlik peşindedir. Meslela şu her ay bizden kesilen telsiz ucreti eskiden faturasiz hatlara yansitilmiyordu. Ama turkcell bunu farkedip kesmeye başlayinca diger opratorler de pesinden gelmisti.

• Aslında Turkcell de aynı. Vodafone da aynı. Türk Telekom da aynı. Para kazanmak için ellerinden geleni yaparlar bir şirket olarak. Aralarındaki hizmet, memnuniyet, çekim gücü, fiyat gibi şeyler farklılık gösterebilir.

Bize düşen yeri gelince tabi hakkımızı arıyacaz ama öncelikle neyin ne olduğunun farkında olmamız gerekiyor.

• Arama Yönlendirme bir servistir ve ücreti vardır. Nasıl SMS bir servisse ve SMS başına ücret alınıyorsa farkı yok.

Yurtdışını aramak daha pahalıymış bende şans eseri öğrendim gibi bişey yani.
  • scoopi kullanıcısına yanıt
    Telsiz Ücretinin fiyatını, kesim tarihini, kesilecek cihaz sayısını vs... Bilgi ve Teknolojileri İletişim Kurumu belirliyor. Bu paralar Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom'un cebine girmez.
  • Kuray K kullanıcısına yanıt
    Ben servis değildir demiyorum ki, tamam bir hizmet sunuyorsun ama diğer operatörler ücretsiz sunarken bu niye ücret istiyor? Verdiğiniz örnek de komik olmuş, o zaman Turkcell size 'seni aradıklarında da senden ücret kesicez' dese seve seve kabul edeceksiniz heralde, seni arayabilmeleri bir hizmet değil mi Turkcell numara vermiş sonuçta?

• Eskiden yönlendirme bedava ydi turkcell de çok kullandım sonra hemen ucretlendirdiler

• Ben Vodafone faturalı kullanıyorum, eşim Turkcell faturalı. Turkcell telsiz ücretine ek olarak 47+19,68 TL vergi alırken, Vodafone benden sadece telsiz+46 TL alıyor, ruhsatname ücretini almıyor. Vodafone bana herşey dahil 85 TL (cihaz kampanyalı) diye verdiği tarifeye 1 kuruş fazla fatura çıkmazken, eşime hersey dahil 35 TL dedikleri tarife 44 tl'den aşağı gelmiyor. Arayıp sorunca da vergi telsiz bla bla bla diyorlar. Görüşme kaydını dinleyin diyoruz, dinledik onaylamışsınız diyorlar, e hepsi içinde 35 TL dediniz diyoruz cevap veremiyorlar, aynı kaydı tekrar açamayız deyip kestirip atıyorlar. Kısacası hizmet satana kadar ayıya dayı demek çoğu firmanın hamurunda var.

• Ben de aksini iddia etmedim zaten. Faturasizlara yansitilmiyordu, ilkin turkcell yansitmaya basladi dedim. Madem öyle neden bu ucret ilk yururluge girdikten sonra faturasizlardan tahsil edilmiyordu da yillar sonra yansitilmaya baslandi? Cunku turkcell uyanik davranip, satilan tl yuklemelerinin disinda tutup ayrica tahsil etmeye basladi. Bu arada o vergiyi falan savundugum yok.

• Aslında şöyle yapacaksın. Bir hattın avea olacak kapalıyken turkcell numarana yönlenmiş olacak. Ama avea hattını sürekli yükleme yaparak kullanacaksın hem de ulaşılamama sorunun olmayacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim de istediğim kapalı olan turkcell hattımın kullanmış olduğum Vodafone hattına yönlenmesi ama kapalı hatta TL yüklemek saçma geliyor bana, ben turkcell hatta bir işlem yapmıyorum ki...

• Telsiz kullanim ucretini devlete yıllık ödüyorlar ; o kısmı bos gecmeyelim de 😄

• Kullanılmayan hatlar aslında operatöre ekstra yük getirdiğinden ve kullanılmayan hatlardan operatörler bir şey kazanMAdıkları için abonelerin bir anlamda kullanılmayan hatları kapatmalarını sağlamak için bu tip uygulamalar yapıyorlar.

Ayrıca her hizmetin bir bedeli vardır.

Vodafone tarife paketleri "Herkesin (veya her abonenin) 1 hattı olur" mantığı ile yapılmıştır, dikkatLe inceleyin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarski -- 1 Mayıs 2017; 11:54:34 >
  • Turkcell arama yönlendirme ücreti (!)

Yönlendirme paketi çıkarmışlar birde..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • asabi kullanıcısına yanıt
    Ayda 7₺ yuh, kapatırım hattı daha iyi.

• Ne vodafone nede avea da bu ücret yok. Dk haklarından düşüyor. Çok kullandığım bir hizmeti.geldiğim gibi gideceğim galiba

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.