Şimdi Ara

Turkcell, 3G'yi 81 İlde Birden Başlatacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Danıştay'ın 3G ihalesi için BTK'ya görüşünü iletmesinin ardından bir açıklama yapan Turkcell, 3G hizmetlerini 81 ilde aynı anda başlatmaya hazırlanıyor.

  Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv imzasıyla yapılan açıklamada bu yıl 1,3 milyar dolar teknoloji yatırımı yapmaya hazırlandıkları belirtildi. 3G ile ilgili planların da aktarıldığı açıklamanın tam metni şu şekilde;

  “Turkcell’in teknoloji yatırımlarını ülkenin geleceğine yapılan en önemli yatırımlardan biri olarak görüyoruz. Türkiye’nin kalkınmasında itici güç olacak 3G teknolojisine de en yüksek yatırımı yine Turkcell yapıyor. Dünyada ekonomik krizin etkisini artırdığı bir ortamda gerçekleşen 3G ihalesinde de teknolojideki liderliğimizi sürdürerek A tipi lisansı, KDV dahil 422 milyon Euro yani yaklaşık 1 milyar TL ile en yüksek teklifi vererek aldık. Bu tutarı sadece A tipi lisans için ödeyeceğiz, 3G altyapı yatırımları da dahil bu yıl ülkemize 1,3 milyar dolar teknoloji yatırımı yapacağız.”

  3G teknolojisi ile mobil ortama taşınacak genişbant internet erişiminin ülkenin kalkınmasına, genç nüfusun bilgiye en kolay ve en hızlı şekilde erişimine olanak sağlayacağını belirten Ciliv, açıklamasına şöyle devam etti: “3G’nin hayatımıza getireceği yüksek data hızı sayesinde, dünyada olduğu gibi ülkemizde de internet kullanımının mobil teknolojileri imkanlarıyla daha da hızla artacağına inanıyorum. Bu nedenle Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi olan Turkcell, 3G’yi 81 ilde aynı anda başlatacak. Müşterilerimize bugün olduğu gibi 3G’de de, belli bir yayılım planı dahilinde en geniş kapsama ve en yüksek kaliteyi; hızlı veri transferi ve görüntülü iletişim olanakları sayesinde de en gelişmiş ürün ve servisleri sunmaya devam edeceğiz.” • Birde fiyatlar uygun olsada şu lanet adsl ve yanındaki sabit kazıktan kurtulsak.
 • Fiyatların ilk çıktığında uygun olacağını zannetmiyorum. Çıktıktan ancak 1-2 yıl sonra bize faydalı duruma gelebilir.
 • quote:

  Orjinalden alıntı: gkhnzn

  Fiyatların ilk çıktığında uygun olacağını zannetmiyorum. Çıktıktan ancak 1-2 yıl sonra bize faydalı duruma gelebilir.


  BENCEDE AMA TTELEKOM NASIL OLSA TEKEL
  GSM ŞİREKTLERIDE AZ BUCUK TELEKOMA GEBE
  NASIL UCUZLAR VE BU TEKEL KIRILIR BİLEMIYORUM
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.