Şimdi Ara

TURK TELEKOM YUKSEK CEKIM GUCU REKLAMLARI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
1
Favori
3.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • faturalı kullanım ve fiyat bakımından daha uygun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

quote:

Orijinalden alıntı: boyzof

Ben ilerlemeyi fark ettim, şehirler arası kullandığım yolun önceden buyuk bi kısmında 2g ye düşerdi şimdi ise tamamen 3g idi. Reklamda umts-900 bandindan ve kapalı alan çözümlerinden bahsediyor.

Aynen bende dikkat ettim eskisehir istanbul 2G ye dusmuyor neredeyse artik

Osmangazi Tunelinde 2g cekmiodu su anda durum nedir. 3g var mi o bolgede?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • daha 5 ay önce eşimin hattı turktelekom du, ve pek verim alamamıştık bende vodafoneyim taahhüttüm bitiyor ay sonu. tarife arıyorum, tt de düzelme varmıdır sizce değerlendirilebilir mi. .? İstanbul Bahçelievler de oturuyorum burda sorunluydu turktelekom

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: g.omeroglu

daha 5 ay önce eşimin hattı turktelekom du, ve pek verim alamamıştık bende vodafoneyim taahhüttüm bitiyor ay sonu. tarife arıyorum, tt de düzelme varmıdır sizce değerlendirilebilir mi. .? İstanbul Bahçelievler de oturuyorum burda sorunluydu turktelekom

Arkadasim kullaniyor turk telekom gayet memnun bende vodafoneden gecmeyi dusunuyorum 34 tl olan 5gb 1000dk 1000sms olan pakete. Benimki vodafone benimkinin cekmedigi yerlerde cekiyor tt

• Scuderia. kullanıcısına yanıt
    bende Vodafone de kamu kullanıyordum 750dk+1000 sms +4gb (devretmeli) 39 tl +1 tl bütün vodafonelilerle sınırsız konuşuyordum yani 40 tl toplamda. taahhüt bitiyor aradılar saçmasapan tarifeler sundular kabul etmedim, başka operatöre geçicem dedim blöf attım yemediler kaybeden siz olursunuz dedim kapattım şimdi başka tarife arıyorum. benim için int. önemli dk dan yana sıkıntım yok 500 dk bile yeter bana. ama int. en az 6-7 gb olmalı

• Aynen benimde o sekilde vodafone bana gore 4.5gye gecidiginden beri uygun ve guzel bir tarife cikaramadi ortaya ozellikle freezone tarafinda. Takilmislar hep 2gb internet olayina fazlasi yok. Suan 35tlye vodafonede 2 gb 500dk 5000sms kullaniyorum. 2gb yetmiyor artik 2 3 kere 1 gblik faket aliyorum faturam 60 tl civarinda geliyor 2 3 aydir benimde sinirimi bozdu. Turkcellede baktim turk telekomdaki ayni tarife 49tl turk telekomda 34 tl kararsiz kaldim acikcasi. Bi yandan turkcell cekim gucunu dusunup turkcell diyorum bir yandanda altyapiya guvenip turk telekomun gelisecegini dusunup turk telekom dusunuyorum ama bakalim :)

• turkcell in çekim kalitesi ve altyapısı tartışılamaz Türkiye ki en iyi operatör bunu kimse inkar edemez heralde. türktelekom bilemiyorum 1 sene önce denedim 1,5 ay zor sabredebildim tamam çekmede arama konuşmada problem yok ama internet e gelince Adamı çıldırtıyor, en son 5 ay önce eşim turktelekomdu gene aynıydı. ne yapacak bilmiyorum. turk Telekom'da faturasız gencturkcell adı altında kampanya var ama 25 yas altı dıyor tc tanımlama yapılıyorsa ona gelıcem http://www.turkcell.com.tr/gnctrkcll/tr/paket-detay-mnt

• quote:

Orijinalden alıntı: g.omeroglu

turkcell in çekim kalitesi ve altyapısı tartışılamaz Türkiye ki en iyi operatör bunu kimse inkar edemez heralde. türktelekom bilemiyorum 1 sene önce denedim 1,5 ay zor sabredebildim tamam çekmede arama konuşmada problem yok ama internet e gelince Adamı çıldırtıyor, en son 5 ay önce eşim turktelekomdu gene aynıydı. ne yapacak bilmiyorum. turk Telekom'da faturasız gencturkcell adı altında kampanya var ama 25 yas altı dıyor tc tanımlama yapılıyorsa ona gelıcem http://www.turkcell.com.tr/gnctrkcll/tr/paket-detay-mnt

Bu linki atman iyi oldu abi benim yasta tutuyor turkcelle biraz daha yakinlastim simdi ama bu turbo olayini cozemedim birtek normal 4gb ve turbo 4gb ne farkediyor zaten 4.5g ye gectik?

• Scuderia. kullanıcısına yanıt
    telefonun 4g özelliklide olsa 3G de kullan. 4.5g özelliğini şebekesini açma Türkcell 3G de harika gnctrkcll de 750dk+1000sms+4gb +(4gb gece 00:00-06:00) toplamda 8 gb faturasız 39 tl

• Telekom kırsaldaki tüm 2G istasyonlarını 900MHz 3G ile değiştirdiği zaman adam olacak. ben olsam oraya abanırım.
  • bizim bursada köyde çekmiyordu tt helal olsun çekmeyue başladı 2g de olsa hayati işlerimizi yapıyoruz son 1 aydır çekiyor bence yalan değil reklam uğraşıyorlar ama rakamları abartıyor olabilirler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kral_Jumong K kullanıcısına yanıt
    Koy küçükmüydü ki o kadar çekmyordu

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Bizim belde yaklasik 5 bin nufuslu turkcel vodafone 3gsi var avea sadece 2g var kac defa taleo ettik 3g getirmeleri icin hep ayni cevap planimizda bulundugunz bolge ilgili yatirim yoktur diye olginc olan turkcelde vodafone aveanin alt yapisini kullaniyor

• Türk Telekom, Türk Telekom - Turkcell döneminden kalan atıl durumdaki eski baz istasyonlarının kullanım hakkını geri aldı yıllardan beri bunun mücadelesini veriyorlardı ancak rekabet gereği kullanamıyorlardı. Forumda Türk Telekom personeli bir arkadaş bunların detaylarını yazmıştı. 13.000 yeni baz istasyonun büyük kısmı eski atıl durumdaki istasyonların geri alınmasıyla birlikte olmuştur diye düşünüyorum.
  • LNB L kullanıcısına yanıt
    Cok anlamadim bu dediginizi biraz daha acar misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: trtunski

Cok anlamadim bu dediginizi biraz daha acar misiniz?

Forumda bunların konusu vardı arayınca çıkar herhalde.

80'lerin ortasında PTT daha 2G GSM yokken 1G üzerinden mobil telefon hizmeti veriyormuş bizim şu an bildiğimiz cep sistemi gibi ama çok zenginler kullanabiliyormuş. Bu sistem devlet tekelinde olduğu için başta kamu arazileri dahil en iyi yerlere bu 1G sisteminin baz istasyonlarının kurulmasına izin vermişler ve neredeyse Türkiye'de çekmeyen nokta yokmuş.

1993 yılında Turkcell kurulurken bu istasyonların bir kısmını PTT'den devir almış. 1995 yılında Türk Telekom kurulunca geri kalan baz istasyonlarını PTT'den Türk Telekom devir almış. Sanıyorum 1 yıl kadar Türk Telekom ile Turkcell bunları ortak kullanmış ama ne amaçla kullandılar bilemiyorum. Yalnız sanıyorum 1996 senesinde 1 sene boyunca üretilen Turkcell sim kartlarında Türk Telekom Turkcell yazıyormuş.

Türk Telekom 2001 yılında Aycell isimli GSM operatörünü kurunca bu PTT döneminden kalan ve atıl durumdaki binlerce baz istasyonunu kullanmak istemiş zaten işe bu sebeple soyunmuş ama bunları kullanamamış. Rekabet kurumu sen ana hizmet sağlayıcı firmasın bunları ya tüm operatörlere ortak kullandırırsın ya da sana ait olan operatörde bunları kullanamaz demiş. Dava süreçleri sonunda Türk Telekom bunları kullanamamış ve firması da yüksek yatırım maliyetleri sebebiyle batma durumuna gelmiş ve Aria ile birleşmek durumunda kalmış.

Türk Telekom, Aria - Aycell birleşmesi ile Avea'da ortak konumundaydı, sonra Aria çekildi ve iş bankası kaldı. İş bankasındaki hisseleri de satın alıp tamamı Türk Telekom malı bir operatör haline geldi. Bu eski istasyonları yine kullanmak isteyince yine kullandırmamışlar sonra operatör adı da Türk Telekom oldu. O zamanda kullanmak istemiş ve BTK'ya başvurmuş.

BTK'da bu sefer artık Türk Telekom'un rekabeti önleyici etkisinin kalmadığına, farklı operatör ve servis sağlayıcılarının da sektörde etkin olduğuna ve eski atıl durumdaki kapasitenin kullanılabileceğine karar vermiş. Böylece Türk Telekom eski atıl durumdaki kapasitenin yenilenme ve şebekeye entegre edilme çalışmalarına başlamış aynı zamanda bu kararla birlikte Fiber alt yapının da hiçbir kesinti olmadan ve diğer firmalara bağlantıyı paylaştırmak zorunda olmadan mobil şebekeden de kullanılabileceğine onay verilmiş.

Şimdi bu 13.000 istasyon denilenin büyük kısmı -bana göre- atıl durumdaki istasyonların yeniden kullanılabilir hale getirilmesiyle oluşan istasyonlardır diye düşünüyorum. Forumda benden daha deneyimli olan arkadaşlar ve Telekom çalışanları bu konuda geçen sene epey yazıp çizmişlerdi, daha fazla detay lazımsa forumda arama yapabilirsiniz.

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Rakım fazla

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Senin dediğini şöyle anlatayım;

Senin dediğin 2G'den önceki dönemde araç telefonu olarak bilinen Nordic Mobile Telephone (NMT) sistemi vardı. Çanta şeklinde kutusu bagaja ahize kısmı ise direksiyonun sağ tarafına şoförü engellemeyecek şekilde mikrofonu ise sol kapının sol üst köşesine monte edilirdi. Babam kullanırdı.

Turkcell PTT ile ortaklaşa kuruldu. O zamanki Panasonic G500 G600 modellerinde PTT-Turkcell yazardı.

Turkcell ve Telsim 1998'e kadar PTT altyapısında hizmet verdiler. 25 Nisan 1998'de Turkcell ve Telsim ile 25 yıllık imtiyaz sözleşmesi imzalandı, bu süre 24 Nisan 2023'te bitecek. Turkcell imtiyaz sçzleşmesini imzalamaMak için son dakikaya hep bir sorun çıkardı, en son dakikada imzalamak zorunda kaldı.

Mart/2001'de ARiA İş bankası ve Telekom Italia Mobile (TIM) ortaklığı ile kuruldu ve 0555 prefix'ini kullanmaya başladı. ARiA'nın sözleşmesinde diğer operatörlerin baz istasyonlarını kullanma hakkı yani ULUSAL ROAMing verildi. Diğer operatörler ARiA'ya kendi baz istasyonlarını kullandırMADıkLarı için uzun mahkeme süreçleri başladı.

2002 senesi için de Bülent Ecevit'in katıldığı bir törenle AYCELL kullanıma açıldı ve 0505 prefix'ini kullanmaya başladı. AYCELL'in de sözleşmesinde diğer operatörlerin baz istasyonlarını kullanma hakkı yani ULUSAL ROAMing vardı.

Hem ARiA hem de AYCELL'in uzun mahkeme süreçleri sonucunda bir gelişme elde edemedikleri ve bu süre içinde zarar ettikleri için birleştiler.

Bu arada yaşım 44 ve Telekom sektöründeki gelişmeleri yakından takip ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarski -- 14 Ekim 2016; 20:34:29 >

Bugün itibariyle Avea ( Türk Telekom ) bölgemde 4.5G hizmete geçirmesede 3G çekim gücü artmış bulunmakta tebrik ederim.
    Türkcell ile Türk Telekom'un çekim güçleri aynı yönünü aynı yaptılar ondandır sanırsam.
    4.5G otomatik 1 diş buluyor arama geldiğinde sinyal yok olarak telefon kalıyor kapatıp açmak durumunda kalıyorum veya tabikide uçak moduna alıyorum sonra düzeliyor sistemlerini düzeltmeleri gerekir.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    4.5 g 800 den geliyor 800 den gelen bazdaki yayın 2g be 3g eve gelmediği için sıkıntı oluyor
    Diğer bazada geçiş yapmıyor bu çok yaşanan bi sorun 2g ile 3g arasında da oluyor

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.