Şimdi Ara

TURK TELEKOM YUKSEK CEKIM GUCU REKLAMLARI (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
1
Favori
3.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende deneyimlerime ve bazı arkadaşların gözlemlerine göre bu kanıya vardım.
    5 ay önce Turkcell kullanırken 4.5G tek çubuk çekiyordu ve devamlı 3G'ye düşüyordu. TT'ye geçtim 2 çubuk çekiyor arada 1 çubuğa düşüyor çok nadir 3G'ye düştüğünü gördüm.
    Yalnız Turkcell'de şu baz istasyonlarını gösteren program ile baktım epey bir uzakta ki baz istasyonuna bağlıydı cihaz.
    Bende size katılıyorum heryerde bir anda 4.5G'yi aktif edip vodafone gibi 5 mbps hız vermektense şimdilik sayılı baz istasyonlarını aktifleştirdiler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zero fear kullanıcısına yanıt
    Amaç her yerde bir sinyal verip genel anlamda kullanıcıları 4G kapsaması içine almak. Bu şekilde hem reklam amaçlı, aha burada 4G çekiyor dedirtmeye hem de 3G şebekelerinin yükünü almaya. Daha çok reklam amaçlıdır tabi, ya da bu kapsama alanı taahhütlerine daha hızlı ulaşabilmek için de olabilir. 3G döneminde ilçeme 3G iki yıl sonra falan gelmişti, 4G ise tüm operatörlerde aynı anda gelmiş.
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    2 - 3 sene sonra 4.5G daha da stabil çalışacak sadece beklememiz gerekiyor.

O zaman da kapasite yetersiz gelmeye başlayacak. Millet 5G'ye geçecek, biz de hala 5G'ye geçemedik diye yakınacağız sanırım. :D
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    Yakınacağımız kesin ama kapasite sorunu 4.5G rayına oturduğu sürece kolay kolay yaşanmaz

Şuanki paketlerle yaşanmaz. Ancak ileride daha yüksek kotalı paketler alınabilir hale getirilirse yaşanır.
    Amerika'da ilk 4G devreye girdiği dönemde bir forumda gördüğüm bir epsri vardı. iPhone'a 4G gelmeden önce tadını çıkaralım diye. Tüm baz istasyonlarına fiber bağlantılar ya da gigabit radyolinkler ile bağlantı sağlanıp eldeki tüm frekanslar kullanılarak 4G uygulaması yapılmazsa olası kota artışları ile şebeke yine yetersiz gelmeye başlar. Şuanda 4G şebekesi çok yaygın olmasa da İnternet trafiğinin büyük kısmını 4G şebekesi sağlıyor, ucundan sinyal gören telefon direk bağlanıyor çünkü. Bundan dolayı zaten şuan kapasiteler anladığım kadarıyla sıkıntılı. Birkaç hafta önce tek taşıyıcı ile 130 Mbit hız aldığım yerde bugün aynı frekans ile 60 Mbit gördüm Turkcell'de. İlçe baz istasyonum sadece 800 MHz üzerinden hizmet veriyor. Normalde 60 - 70 Mbit hız alırken akşam istasyonun dibinde 7 Mbit gördüğüm oldu. 3G'de ise hızlar gayet iyi 30 Mbit civarı ki esas trafik 4G'ye kaydığı için 3G şebekesinin yükü baya azalmış. Trafik de iki şebeke arasında dengede olmadığı için 4G'de daha düşük hızlar görülebiliyor. :)
    Yani daha çok çok baz istasyonuna 4G kurulumu yapılması lazım. Aynı zamanda 5G çalışmaları lazım. Arada bir acıyorum operatörlere ama yediğim kazıklar aklıma gelince oh olsun çekiyorum. :D

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Hocam bizim burada Türk Telekom evimde kaliteli 3G hizmeti vermeye başladı.
    Eskisi gibi ulaşılamama sorunu var mı?3 kere arayınca anca ulaşılıyordu.
    Şehir merkezinde kullanacağım için pek sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.
    En uygun paket hangisidir.Faturalı yada faturasız fark etmez.
    Türkcell iptal ettiriyorum telefon felan almıştım 230 lira fatura ödüyorum 150 TL'si cihazdı.
    Evimde 4 diş LTE çekiyor 100 mb/sn hız alıyorum gayet iyi fakat gece 3 gb yararlanamıyorum , 1 gb ücretsiz 1 haftalık yararlanamıyorum.Faturayı ödüyorum ödenmedi görünüyor bireyselevrak illa mail göndermek zorunda kalıyorum her ay ayrıca kaçmaz 39 paketine ek 14 TL'ye 3 gb paketi alıyordum 15 gün kala 7 TL'ye geliyordu buda iptal olunca tepem attı dedim iptal edin taksitlendirin.
    Türk telekom'da 8 gb 29 TL'ye baktım onuda aşarım diye korkum var 29 TL'ye gelince dursa iyi olurdu ne düşünüyorsunuz yardımcı olursanız sevinirim.
    Kenarda Türk telekom hattım var pek kullanmadığım için bunları soruyorum.Test yaparım sinyal gücüne bakarım.
    Ayrıca hocam Türk Telekom santral'in bulunduğu antendeki baz istasyonlarının resmini çektim bir bakın bakalım hangileri 4.5G hizmeti veriyor.
     TURK TELEKOM YUKSEK CEKIM GUCU REKLAMLARI

TURK TELEKOM YUKSEK CEKIM GUCU REKLAMLARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 25 Ekim 2016; 2:20:12 >

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    Mobildeyim resimden antenleri çıkaramadım ama en alttakiler olabilir

Zamanının varsa yeni yıla kadar bekleyin ozaman versene olduğu gibiyeni kampanya ve paketler çıkacak en kotu faturasız kullanın o zaman faturalıya geçin
    baza bağlı 3g de pek yaşamazzsında 4 g de geçiş yapmadığı için yaşanıyor volte destekli telefon varsa o da olmaz

Vodafone hat kullanan arkadaşla Geçen ark whatsapp konuşuyoz arayım dur dedim 5 kere aradım ulaşamadım 6. Da ulaştım 4 g genel durum

Hocam zaten Türk Telekom bizim burada 4.5G çekmiyor.
    Telefon İphone 5s pek sorun yaşayacağımı düşünmüyorum.
    4.5G yakında gelir zaten fazldan para vermekten bunaldım.
    1000 dakika 1000 sms 8 gb interneti 29 TL'ye daha vereceklerini sanmıyorum bundan dolayı yılbaşında pek aman aman bir paket gelir mi zannetmiyorum.
  • Türk Telekom Mobil baya alt yapı çalışmaları yapıyor deniyor ama çoğu yerden şikayet alıyor. Kullanan varsa Bursa'da çekim gücü şuan nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Badelasum -- 18 Mart 2017; 10:42:49 >
  • Reklamlar gerçeği yansıtmadığını düşünüyorm. Kaş yapayım derken göz çıkartıyolar 2g nin fulll çektiği köyümüzde 2 g 3g den beter oldu nasıl becerebildiler bunu anlamadım şikayet ediyorum çalışma var diyorlar bitiremediler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Badelasum B kullanıcısına yanıt
    Bursanın neresi diyon

• istanbul erenköyde oturuyorum 1 çubuk çekiyor ve internet hiç çekmiyor. Evimize kim geldiyse telekom hattıyla konuşamıyor çünkü çekmiyor. Telekomu aradığımda bulunduğum bölgede baz istasyonu olmadığı için çekmiyormuş. Taahhütüm bitsin turkcelle geçeceğim
  • TT yersen reklamları TT alanlara satıyorum çekmeyen ucuz olsa ne olur 2 kere geçtim kaçtım sıralama tr de

1 Turkcell

2 Vodafone

50.sira da tt

Doğu tarafı Gürsu Kestel taraflarında çekmiyor deniyor ama batı Osmangazi Nilüfer Yıldırım merkezi yerlerde iyi diyorlar ama kırsal kesimlere gittikçe Gemlik Mudanya tarafları çekim gücü yok denecek kadar azalıyormuş. Bursasporcell'e geçmeyi düşünüyordum araştırdım ve bu çekimgücü sorunsalı sıkıntı dedim.
    Ben ev ev geziyorum çok bitişik ara olmadığı surece 3g de gayet iyi çekiyor dene çekmezse değiştirisin

Sanırım 4G'sinden çok 3G'si daha iyi bu operatör şirketinin.
    4g de yeni yeni şehir merkezinde iş görür ama

• Evde çekmiyor bi şekilde idare ediyoruz ama, Ankarayı bilenler için söylüyorum, Tunalıda, Bahçelide, Kızılayda internete giremiyorum, açmıyor hiçbirşeyi, ne uygulama ne browser. Ekrana baksan full çekiyor sanıyorsun
  • Vodafone'un interneti daha rezil durumda. Ben Türk Telekom'dayken İzmir'de metro tünelleri hariç internete girmek isteyip de giremediğim bir yer hatırlamıyorum, olabilir belki ama önemli bir şey değilmiş ki hatırlamıyorum. Ama Vodafone'da zamanımın çoğunun geçtiği Ege Üniversitesi Hastanesi amfilerinde bir siteye girmeye çalışırken pil inanılmaz hızlı gidiyor (giremediği için). İşin garibi bazen 4 çizgiden 3'ü dolu 3G çekiyor, durum aynı. Dışarıda çektiği yerlerde de Vodafone'un 4.5G'si birkaç yer hariç 4.5G değil, 3G hızlarına anca çıkıyor. En az yatırımla para kazanma derdinde Vodafone.

TT'da da şebeke tam çekerken sesin gidip gelmesi sorunları olabiliyordu. En sorunsuzu yıllardan beri hâlâ Turkcell.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Proopiomelanocortin -- 27 Mart 2017; 21:22:42 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.