Şimdi Ara

Türk Telekom Tilgin HG2331 için root şifresi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
5
Favori
16.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tilgin HG2331 ile beraber gelen EULA'ya bağlı kalarak hiçbir Tilgin AB yazılımına tersine mühendislik uygulanmamıştır. Bilgi şifrelenmemiş TR-069 verisinden elde edilmiştir.

Burada İngilizce olarak yazdığım yazının Türkçe özeti olarak:

Kullanıcı Adı: root
    Şifre: fTTh_b2013

Bunu yayınlama sebebine suçluluk duygusu desem yeri.

Düzenleme (21 Kasım 2018): Github'da olan yazıyı okumak istemeyenler için ne yaptığımın özetini geçeyim.

22 Nisan 2018 tarihinde Tilgin routerlar için gönderilen provizyon bilgilerinin şifrelenmemiş olduğunu öğrendikten hemen sonra Türk Telekom'a güvenlik bildirimi gönderdim. 90 günlük "düzeltme" süresi verdim.

90 gün geçti ve herhangi bir güncelleme, düzeltme yapılmadı. Ben de açıklama yazısı yazdım ve 31 Ekim 2018 tarihinde Github'dan yayınladım. (Yazıyı gizli olarak eylül ayında koydum, ekim ayı sonunda halka açtım.)

"Neden Türk Telekom'a bildirim yolladın?" diye sorarsanız şu sebepten ötürü: TR069 önemli bir yönetim protokolü. Her ne kadar bu protokol "kapalı" bir ağda çalışsa da şifrelenmemiş çalışıyor olması, olası bir güvenlik zafiyetine kapı açıyor.

Ek ek: Mobilden düzenleme yapmayın. Başlığı kesiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linux_gemini -- 21 Kasım 2018; 12:19:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: linux_gemini

Tilgin HG2331 ile beraber gelen EULA'ya bağlı kalarak hiçbir Tilgin AB yazılımına tersine mühendislik uygulanmamıştır. Bilgi şifrelenmemiş TR-069 verisinden elde edilmiştir.

Burada İngilizce olarak yazdığım yazının Türkçe özeti olarak:

Kullanıcı Adı: root
    Şifre: fTTh_b2013

Bunu yayınlama sebebine suçluluk duygusu desem yeri.

Bunu girince kapalı alanlar açılıyormu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • guguk kullanıcısına yanıt
    Evet. Fabrika özel menüsü "Testing" bile.
  • quote:

Hobaaa süpersin en kısa zamanda deneyeceğim. Teşekkürler

• Arkadaş bir de ZTE267A'ya da el atsanız. Çokı hayır duası alırsınız...
  • quote:

Emeğin büyük, sağolasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harunyildiz -- 17 Kasım 2018; 14:30:24 >
  • Şöyle TP-link Archer cv5 1200 Mps fiber modemin de root şifresini biliyor musunuz. Acaba onun şifresi de bu olabilir mi. Türk Telekom artık bunu veriyor müşterilerine.
  • modeme erişim yapılınca ne oluyor tam olarak ne tür işlemler yapılabilir. yakında fiber bağlanacak tilgin modem veriyorlar bununla birlikte, bize ne tür bir faydası olur bu şifrenin, rica etsem Bilal'e anlatır gibi anlatsanız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ustalar,acilan bu ozel alanlarla ilgili birkac gosteri yapsaniza bize 🤩🤩

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • newrophat kullanıcısına yanıt
    Modem üzerindeki her şeye erişebiliyorsun. PPPoE ve VLAN bilgilerine erişip, internet için kendi routerını kullanmanı sağlayacak ayarları öğrenebilirsin.

Daha fazla detaya girmek istemiyorum, yanlışlıkla EULA'yı bozan bir şey yapmayayım :)
  • scarface0537 S kullanıcısına yanıt
    Basit bir Google aramasından sonra gördüm ki Türk Telekom zaten birazcık yapmış.

Tilgin'i takabileceğim yer kalmadı ama yapacağın gösteriler büyük onu şimdiden söyleyeyim.
  • habib_723 kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz modeli bir kere deneme şansı buldum. Maalesef root şifresi aynı değil.
  • quote:

Bahsettiğiniz modeli bir kere deneme şansı buldum. Maalesef root şifresi aynı değil.
    Merhaba ustam, Root şifresini bana özelden atabilir misiniz.
  • linux_gemini kullanıcısına yanıt
    hocam patlat bombalari allah askina ;)
    kendi router bolumu beni heyecanlandirdi.

• habib_723 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, maalesef o modelin root şifresini bilmiyorum. Elimde o model yok.

https://forum.donanimhaber.com/ttnet-tilgin-modem-den-kurtulmak-icin-mac-kloning-yardim--133039920

Linkini verdiğim konuda bahsettiğiniz olay için bir başkasına yardım etmiştim.

• linux_gemini kullanıcısına yanıt
    üstad aciklanan konu yayindan kaldirilmis :( allah askina yap bir babalik da kurtar bizi tilgin'dan.

• quote:

Orijinalden alıntı: scarface0537

üstad aciklanan konu yayindan kaldirilmis :( allah askina yap bir babalik da kurtar bizi tilgin'dan.

Başka bir konuda bununla ilgili yazmıştım. Size de gönderiyorum:

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=135820413 Orda airties 5750 için anlatmıştım. Tilgindan Vlan kimliğini aldiktan sonra kendi modeminize de uygulayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 21 Kasım 2018; 12:11:39 >
    Bilgisayar başında değilim bu yüzden daha fazla yardım edemiyorum. EnemyTerritory'nin yazdığı mesaja bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linux_gemini -- 21 Kasım 2018; 12:26:14 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.