Şimdi Ara

Türk telekom hiper altyapı var ama vdslye geçemiyorum??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bulunduğumuz mahallede hiper altyapı var. Binaya da hiper kablolar döşenmiş. Şuan ttnet adsl kullanıyorum. Vdslye geçiş yapıp hızı yükseltmeyi düşündüm.
    Geçen bunun için bir kaç TT bayiye sordum ne kadar hız alabilirim diye.
    Hepsi Vdsl de 75 mbit alırsınız dediler.
    Bunun üzerine TT genel şubeye uğradım interneti yükseltmek için.

Bana sizin alt yapı var ama mahalledeki internet kutunuzda vdsl port yok dedi.
    Bunun için ne yapabiliriz diye sordum.
    16 tane boş adsl portu varmış. Onlar dolmadan vdsl takılmazmış.

Bunun için yapılabilecek bir şey dilekçe vs var mıdır sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsSakallıDede -- 11 Şubat 2018; 22:2:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fiber alt yapı varsa neden adsl kullanıyorsun

Evine gelen fiber kablonun üzerinde Türk Telekom mu yazıyor yoksa turkcell superonline mi

• mcrew kullanıcısına yanıt
    Vdsl e geçiş yapılamadığı için adsl kullanıyorum.

Kabloları göremiyorum ne yazık.

Edit: Hocam belkide yanlış biliyorumdur. Hipernettir.
    Fiber olsa adsl sunmazlardı dediğiniz gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsSakallıDede -- 11 Şubat 2018; 20:9:52 >
  • Acaba dilekçe ile çözülebilecek bir şey midir?

Altı üstü mahalledeki kutuya vdsl hat takacaklar.

Kutuya ve kutudan eve gwlen kablolar vdal uyumlu zaten.

Bu konuda bilgisi olan var mıdır acaba?

• Vdsl = hipernet

Port için beklemekten başka çareniz yok twitter dan paul doany e btk dan şikayet ederek belki hızlandırabilirsiniz

• port yok saçmalığını ben anlamıyorum. yoksa döşeyin
    sonra diyorlar telekom zarar açıklıyor, ulan bu kafa değişmedikçe batmaları bile müstehattır.
    port yokmuş,yoksa tak,gidip ben mi takacam.
  • Aynı dert bende de var vdsl port yokmuş bir arkadaşımın altyapı 100mbse kadar destekliyor vdsl port yok diye 16mbs kullanıyor böyle rezil bir firma bu ttnet Allah belasını versin !

• Yok önce adsl portları dolması lazımmış. 16 tane boş port varmış. Bahaneler bahaneler...

75 mbite kadar destekliyor bina. Şu 16dan bir kurtulamak.

Yüksek hız vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar bildiğin. Bu aralar bayiye uğramayı düşünüyorum.

Belki bir şeyler yaparım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsSakallıDede -- 24 Şubat 2018; 23:31:43 >
  • Merhaba arkadaşlar

Superonline ADSL İnternet kullaniyordum.tahattut dolduğu için turktelekoma geçme ye karar verdim int üzerinden altyapi sorgulamasi yaptığımda 41 MB kadar vdsl desteklediğini gördüm. Turktelekomla gorustugumde de aynı şeyi söylediler

Hemen gecisimi yapmalarını söyledim

Adsl den direk vdsl geçiş olmadığını söylediler. Önce Turktelekom adsl daha sonrada istersem vdsl ye cevirecegini söylediler. Neyse kabul ettim. Cuma gunu geçiş oldu. Hazirligimida ona göre yaptım. Gittim 300 lira verip vdsl ve fiber destekli modem aldım. Bu gün aradım vdsl hatta geçiş için aramaz olaydım altyapim vdsl desteklemediğini söylediler. Bu nasıl bir sahtekarlık tır . Pazartesi iptal edeceğim ne pahasına olursa olsun midem bulandı bı Turktelekondan tuknete geçiş yapacağım en azından adamlar dürüst . Sunuda ekliyeyim turktelekoma geçtikten sonra altyapı sorgulattigim site adsl gösteriyor üst daireye bakıyorum 41 MB VDS l gösteriyor. Bu nasıl bir dolandırıcılık tır.

• favorimps4 F kullanıcısına yanıt
    Hocam telefon görüşmeleri kaydediliyor. Ben bu yolla digitürkten bedava hd almıştım zamanında. Geçmiş ses kayıtlarını dinleyin bana böyle böyle söylediniz dedim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.