Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (370. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
13.114
Cevap
124
Favori
727.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 368369370371372
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • genelde verılen modemler kısıtlı ve tam verım alınamıyoır...
    fakat sızın baglantıda sorun yok hızda gayet ıyı dıyorsunuz..ayarları da tam ıse cıhazın wıfıyı kapatıp 1 tane router alıp kablo ıle baglayıp kablosuz olarak ınternetı kullanın derim...
  • Yaklasik 1 ay önce hipernet 24megabite geçtim. speedteste 23.10 download 2.10upload aliyorum pingte 15 saniyedede 3mb indirme yapabiliyorum ama google servisleri çok yavas çalisiyor. play storeden bir seyi 100kb hizla indiriyor, googleye bisey yaziyorum 5 saniye sonra çikiyor youtubede 144pde bile donuyor ne yapmam gerek ? modem zyxel vmg3312-b10b.

birde evin 30m ilerisinde türk telekom tip7 saha dolabı var mesafe bu kadar kısayken neden bana 24megabit verdiler daha üst pakete geçebilirmiyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 23 Nisan 2016; 20:34:10 >
  • Celonfix kullanıcısına yanıt
    Google sitelerinin yavaşlığının sebebi TT'den kaynaklı olması. Hat değerlerini atarsanız hız konusnda yardımcı olabilirz.
  • Arkadaslar dun itibari ile superonline a gectim. :) Aranizdan ayrildim naalesef yillardir ttnet fibernet kullaniyordum.

Konuyu yine de guncel tutacagim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GoldPunch kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. TTNET/Superonline mukayeselerinizi de paylaşmayı unutmayınız.

• Şu anda Ankara'da sıkıntı yaşayanlar var mı? Son 25 dakikadır hattım her 5 dakikada bir (evet son 2 sefer modemin başına geçip saniye tuttum, her 300 saniyede) kesiliyor. Modem tekrar online oluyor.

Kutu bizim evin önünde ve herhangi bir çalışma yok. Sebebini anlayamadım. MH ile görüşmek isteyorum, 10 yıl öncesinin direktiflerini verecekler modemin fişini çıkart, tak. Sorun geçmedi, arıza kaydı diyecekler.

• Selamlar herkese. Türk Telekom'dan FTTB (binaya MDU cihazı konulan ve ethernet kablosu ile bağlantı verilen) veya FTTH-GPON(ONT verilen) şeklinde daireye kadar fiber kablo gelen ile hizmet alan bir arkadaş PM gönderebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mugzy

Selamlar herkese. Türk Telekom'dan FTTB (binaya MDU cihazı konulan ve ethernet kablosu ile bağlantı verilen) veya FTTH-GPON(ONT verilen) şeklinde daireye kadar fiber kablo gelen ile hizmet alan bir arkadaş PM gönderebilir mi?

Up Up!
  • Mugzy kullanıcısına yanıt
    Çok kişi var forumda ama hatta FTTH olan dahi var. Ama böyle bulamazsınız üyelere direkt PM atın. Son bir kaç sayfada vaR FTTB/Eth kullanıcıları

• Merhaba izmirde 4 villadan oluşan bir sitede oturuyorum daha fiber gelmemiş sanırım fiber gelene kadar ttnet mi superonline mı önerirsiniz ping hangisinde daha iyi olur? Fibernet geldikten sonra ekstradan modem almalımıyım ev brüt 270m2 veya sinyal arttırmak için ne yapmalıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: EgeArsln.EA

Merhaba izmirde 4 villadan oluşan bir sitede oturuyorum daha fiber gelmemiş sanırım fiber gelene kadar ttnet mi superonline mı önerirsiniz ping hangisinde daha iyi olur? Fibernet geldikten sonra ekstradan modem almalımıyım ev brüt 270m2 veya sinyal arttırmak için ne yapmalıyım

Farketmez ADSL ve VDSL de aynı hizmeti alırsınız. Fiber gelirse zaten Turkcell FTTB\Eth ve FTTH kullanıyor, Türk Telekomda artık T11 koymaz FTTB\Eth ve FTTH koyar onlar da. Kaldı ki Villa demişsiniz mecur FTTH olacak. FTTH olunca da modem olmayacak. Turkcell de fiber sonlandırıcılı router; Türk Telekom'da ONT + Router verecekler. Bu ekipmanları zaten iss verecek. Modem muhim değil onun için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frantic2

quote:

Orijinalden alıntı: coaxem

FTTH 100mbps paketim var, evdeki tilgin modemi değiştirip yenisi HG2331 geldi ama değişen birşey olmadı. Xiaomi mini wifi AC router ekledim

Speedtestte sonuçlarım aşağıda

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

snde 7,7 - 7-8mb indiriyorum.

Sonuçlarım normal midir?

100 mbps pakete gore dusuk hız...normalde sızın daha yuksek olması lazım (baglantınız FTTH/GPON )daha iyi olması lazım...bir sorun var demekki..

ornek olarak benım - DSLAM/FTTC saha dolabında 100 mbps vdsl baglı 50 mt yaklasık uzaktayım.

Hocam merhaba, kullandığınız modem nedir acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahtapottt

quote:

Orijinalden alıntı: frantic2

quote:

Orijinalden alıntı: coaxem

FTTH 100mbps paketim var, evdeki tilgin modemi değiştirip yenisi HG2331 geldi ama değişen birşey olmadı. Xiaomi mini wifi AC router ekledim

Speedtestte sonuçlarım aşağıda

snde 7,7 - 7-8mb indiriyorum.

Sonuçlarım normal midir?

100 mbps pakete gore dusuk hız...normalde sızın daha yuksek olması lazım (baglantınız FTTH/GPON )daha iyi olması lazım...bir sorun var demekki..

ornek olarak benım - DSLAM/FTTC saha dolabında 100 mbps vdsl baglı 50 mt yaklasık uzaktayım.

Hocam merhaba, kullandığınız modem nedir acaba?

Air 5760 1600 Mbps 11ac Kablosuz ADSL2+/VDSL2 Modem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 20 Mayıs 2016; 8:59:50 >

• beyler merhaba sıfırdan üye olmak istiyorum telefon yok altyapı var ayda 56.9 gibi bişiler dediler fibernet 35 mb kotaya nasıl iyi mi ben 40 civarı birşey alabilir miyim fiber için

teşekkürler
  • ayastefanos2007 A kullanıcısına yanıt
    Binanıza ya da dairenize fiberoptik kablo geliyor mu ya da yan binlardan birince T11/B kabini var mı ? Yoksa fiber alamıyorsunuz. Paketlere gelirsek 35GBlik ve 75GBlik genelde tercih ediliyor. 35GB yetmez yani fiberin keyfini süremeden AKN'ye takılırsınız. Hız olarak da 24mbps'den 1gbps'ye kadar yolu var.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    altyapı var o zaman da fiyat artıyor 59.90 a süperonline mı geçsem ne yapsam telefon yok ondan para artıyor
  • ayastefanos2007 A kullanıcısına yanıt
    Binanızda Türk Telekom'un mu, Turkcell'in mi altyapısı var ya da her ikisi mi var ? Türk Telekom'da bu sene yalın ücreti içinde olan tarifeler çıkmıştı, hala devam ediyorsa tarifeler değerlendirebilirsiniz ?

• Selamlar,

yaklaşık ikibuçuk senedir Superonline fiber kullanıyorum, gayet de memnunum.

Annemin evine TT Fiber çekmek istedik, (superonline yokmuş orada) ama 1 haftadır bağlamadılar, biraz önce aradığımda da bağlantı işlemleriniz tamam ancak sinyal hatası alıyorum dediler !?

24Mbit 75GB AKN için 59TL fiyat sundular, yalın internet zamazingosu da dahil.
    Superonline tarifem çok daha iyi aslında, 69TL ile 50Mbit, 100GB + sınırsız 00:00-06:00 (gecekuşu)
  • 12 12 ay taahhütlü bir tarife yok mu allah aşkına veya ben mi bulamıyorum?

• kağıthane'ye fiber gelir mi, gelirse ne zaman gelir dersiniz?
  • 
Sayfa: önceki 368369370371372
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.