Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (371. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
13.114
Cevap
124
Favori
727.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 369370371372373
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kağıthane tip 7 erişim dolu neredeyse heryer.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    hocam ben merkezdeyim nereye bakarsam bakayım haritada sadece adsl gösteriyor. tip 7 dediğiniz nedir tam olarak, nerede var?
  • Azazil88 kullanıcısına yanıt
    Beyaz kabin haritanın bir önemi yok modem arayüzüne girip adsl hat değerlerini atın.
    --- System Information ---
    Vendor: Linksys
    ModelName: WAG120N
    Firmware Version: A1.00.16 , 2010-08-06T14:08:04
    GUI Version: A1.00.16_007
    Boot Version: 1.0.37-5.4
    Hardware Version: 0.01

--- DSL Information ---
    DSL Driver Version: 3.4.4.10.0.1
    DSL VPI/VCI: 8/35
    DSL Status: Yukarı
    DSL Mode: AnnexM+ADSL2+
    DSL Channel: 0
    DSL Upstream Rate: 799 kbps
    DSL Downstream Rate: 8191 kbps

Down up
    DSL Noise Margin: 230 dB 175 dB
    DSL Attenuation: 230 dB 127 dB
    DSL Transmit Power: -407 dBm -439 dBm
    Yanlış tam değerler lazım.
  • ücretsiz modem kampanyasından yararlanmak için hipernet'e geçmeyi düşünüyorum. şu an netlimitsiz 16 mbit'e kadar kullanıyorum, 10 mbit civarı alıyorum genelde. hipernet 24 mbit'e geçtiğimde ne kadar hız alırım tahminen? bina 30 yıllık, kablolar eski. santrale uzaklığımı bilmiyorum ama kağıthane merkez'deyim.
  • T11 sistemli VDSL miş bizim apartmandaki, dolayısıyla benim Superonline router işime yaramadı, modem almamız gerekti, iptal için ise 200 küsür liralık fatura istediler. Tam bir düzenbaz bizim ülkedeki telekomcular...
    Hipernet verebilirler tam hız alamıyorsan modem arayüzüne girip hat değerlerini bulup at.
    hocam yukarda verdiğimden daha ayrıntılı hat değeri göremiyorum, modem cisco linksys zaten arayüzünden hiç bi şekilde erişilemiyor hat değerlerine şunu yazarak bakıyorumhttp://192.168.1.1/setup.cgi?next_file=adsl_driver.htm

sormak istediğim 24 mbit'e kadar alırsam ne görürüm, 10-15'le falan kalır mıyım yoksa kablolar eski olmasına rağmen 20'yi görme imkanım olur mu? santrale uzaklığımı bilmiyorum dediğim gibi, kağıthane telekom müdürlüğünün olduğu caddedeyim.
    O öyle verilmiyor vdsl sinyali veriliyor tamamen değişiyor bölge desteklemiyorsa 24 filan göremezsin modeminde vdsl destekli olması lazım büyük ihtimal bölge destekliyordur kağıthane`de her yerde yeni kabinlerde var tip7 türk telekom müdürlüğüne git detaylı bilgi alırsın.
  • Türk Telekom'un verdiği zyxell modemdeki ışıklar bazen sönüyor sadece power ışığı yanıyor ama öyle olunca telefonda kesiliyor.Sorun modem kaynaklı mı yoksa hatda mı sorun var anlamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sonic35 kullanıcısına yanıt
    Telefon filan gidiyorsa hat problemli.
    Öyle olduğu zaman telekomu arıyorum 1-2 saat içerisinde düzeliyor öyle olduğu içinde telekomdan arıza ekibi gelip bakmadı bile sorun düzelmiştir diye mesaj geliyor.

• bu ttnet'in akk'sız tarifesi var mıdır? aradım bulamadım, superonline fiberde olmadığı için ttnetten başka alternatif yok şimdilik
  • losthell kullanıcısına yanıt
    kurumsalda var 16Limtsiz 190₺ "cik"
  • Kotam bu ay dolduğu halde hızım düşmedi, kotanız doldu hızınız düştü maili geldi birde

• _A_N_I_L_ kullanıcısına yanıt
    şaka gibi superonline fiber buralara uğrayana kadar yıl 2050 olur heralde şu ttnet'e mahkum olmak kadar rezil birşey yoktur heralde.
  • NE ZAMAN nereye hangı hızın gelecegı bellı olmuyor bende kac yıldır asırı hız yoktu fıber v.s gelmez dıyordum..

2 yıldır 16-24-35-51 derken bu yıl 100 mbps cıktım....

bakarsınız sızede ugrar..umut kesmeyın hıc bır zaman...bende bana asla ugramaz dıyordum ,baktım gelmıs evın yakınına ...

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 25 Mayıs 2016; 23:19:14 >

• Arkadaşlar merhaba,
    sokağa kadar gelen fiberle 24mbps internet kullanmaktayım. hat zayıflama değerlerim hep 0 olarak gözüküyordu. 1-2 aydır değerleri kontrol etmemiştim, şimdi modeme baktığımda
    gelen veri hattı zayıflaması 3.0 olmuş, giden hala 0. Bu neden olabilir?
    Teşekkürler
  • cagriyil C kullanıcısına yanıt
    Kablo uzunluğunuzun uzaması gibi bir ihtimal olmadığına göre büyük ihtimalle kablolarda bir küflenme oksitlenme gibi bir durum olabilir. Dilerseniz kontrol edin ama 3 dert edilecek bir rakam değil.

• 
Sayfa: önceki 369370371372373
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.