Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (369. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.114
Cevap
124
Favori
727.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 367368369370371
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk mesajınızdan sonra bilgisayardan youtube'de videoları test ettim meraklısı için istatistik verilerinde denedigim tüm videolarda 800kb ile 900kb arası veri indirdi son mesajınızı şimdi gördüm ve telefondan tekrar test ettim 1080p yaptım ayarlardan ilk başta 2.5mb indirdi sonra otomatik olarak 900 küsür kb sabitledi.
    Acaba ilk başta artık nasıl bir sistem varsa devreye girmiyor normal internet hızımı kullanıyorum ama biraz süre sonra otomatik hız düşmesi oluyor belli bir kısıtlama var ama youtube ile mi servis sağlayıcısı ile mi alakalı bilemiyorum.

Bu mesaja eklenen görseller:

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• murat 123 kullanıcısına yanıt
    İşte bunu anlamak için VPN açıp bir de VPN ile test etmeniz lazım.

• Taahhüt 1 Nisan da bitti. 1 Nisan Cuma gittim ancak bittiği gün ve ileri tarihli işlem yapmıyorlarmış. Bugün tekrar gittim. Internet fiber bağlantı 35 Mb hız, 100 GB AKK ve 250 dk her yöne telefon toplam 69 TL 24 ay taahhüt yaptık.
  • ben hipernet 35 mbit pakete başvurmuştum bugün bağladılar şuanki hız 20 mbit civarı
    şuanda verilen bu hız stabil değere göre mi veriliyor yani hızı biraz daha yükseltme gibi bir şansım var mıdır yoksa maksimum alabileceğim hız bu mudur ?
  • OzzmynnTR kullanıcısına yanıt
    Modem arayüzünden hat değerlerini bulup at nasıl bilelim değerleri görmeden.

• quote:

Orijinalden alıntı: AMC

VDSL Training Status: Showtime
    Mode: VDSL2 Annex B
    VDSL Profile: Profile 17a
    Traffic Type: PTM Mode
    Link Uptime: 0 day: 12 hours: 31 minutes

VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 2.067 Mbps 24.640 Mbps
    Actual Net Data Rate: 2.048 Mbps 24.576 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 19.5 dB 17.1 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 6.0 dBm 13.4 dBm
    Receive Power: -10.8 dBm -4.8 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 16.8 dB 18.2 dB
    Attainable Net Data Rate: 11.276 Mbps 45.416 Mbps

• sızın 24 mbps tanımlama yapılmıs..(dovnload 20 mbps almanız normal santral uzaklıgına gore duser ındırme hızı)

örnek olarak ben 35 mbps baglantıda 33,5 dovnload hızım vardı..51 mbps hız var ıkende 48 mbps net dovnload su an 100 mbps baglantıda 93,5 net dovnload hızım var)
    yazdıgınız degerlere gore rahat almanız lazım
    SNR Margin: 19.5 dB rahat alır....35 mbps

35 mbps aldım 24 mbps tanımlama yapılmıs diye,,,,arıza kaydı olusturun hızım dusuk tanımlanmıs dıye..

örnek olarak su an kullandıgım (100 mbps) sorunsuz calısıyor

DSL Hızı(Kb/s): 99976 2044
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 130142 48235
    SNR Sınırı (dB): 14.5 30.4
    Hat Zayıflaması(dB): 12.9 0.0
    Güç (dB): 14.3 5.9

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 8 Nisan 2016; 22:49:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: frantic2

sızın 24 mbps tanımlama yapılmıs..(dovnload 20 mbps almanız normal santral uzaklıgına gore duser ındırme hızı)

örnek olarak ben 35 mbps baglantıda 33,5 dovnload hızım vardı..51 mbps hız var ıkende 48 mbps net dovnload su an 100 mbps baglantıda 93,5 net dovnload hızım var)
    yazdıgınız degerlere gore rahat almanız lazım
    SNR Margin: 19.5 dB rahat alır....35 mbps

35 mbps aldım 24 mbps tanımlama yapılmıs diye,,,,arıza kaydı olusturun hızım dusuk tanımlanmıs dıye..

örnek olarak su an kullandıgım (100 mbps) sorunsuz calısıyor

Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 130142 48235
    SNR Sınırı (dB): 14.5 30.4
    Hat Zayıflaması(dB): 12.9 0.0
    Güç (dB): 14.3 5.9

aynen öyleymiş hocam çok teşekkür ediyorum bayii den üstüne basa basa söylediğim halde 24 mbit 35gb akk lı paketi girmişler sisteme ttneti arayip istediğim pakete geçişi tamamladım anında hızım düzeldi
    teşekkür ederim tekrardan :)

• FTTH 100mbps paketim var, evdeki tilgin modemi değiştirip yenisi HG2331 geldi ama değişen birşey olmadı. Xiaomi mini wifi AC router ekledim

Speedtestte sonuçlarım aşağıda

snde 7,7 - 7-8mb indiriyorum.

Sonuçlarım normal midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: coaxem

FTTH 100mbps paketim var, evdeki tilgin modemi değiştirip yenisi HG2331 geldi ama değişen birşey olmadı. Xiaomi mini wifi AC router ekledim

Speedtestte sonuçlarım aşağıda

snde 7,7 - 7-8mb indiriyorum.

Sonuçlarım normal midir?

100 mbps pakete gore dusuk hız...normalde sızın daha yuksek olması lazım (baglantınız FTTH/GPON )daha iyi olması lazım...bir sorun var demekki..

ornek olarak benım - DSLAM/FTTC saha dolabında 100 mbps vdsl baglı 50 mt yaklasık uzaktayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 9 Nisan 2016; 11:15:37 >

• frantic2 kullanıcısına yanıt
    Ağ kablosu ile mi bağlısınız acaba? yoksa wifi mi? Akşam birde airties router ile deneyeyim . Çok can sıkıcı bu durum...

• quote:

Orijinalden alıntı: coaxem

Ağ kablosu ile mi bağlısınız acaba? yoksa wifi mi? Akşam birde airties router ile deneyeyim . Çok can sıkıcı bu durum...

airties 5760 modem ıle baglıyım....

indirme hızı 12,3 cıkıyor max

dırek kablo ıle masa pc ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 11 Nisan 2016; 16:33:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OzzmynnTR

quote:

Orijinalden alıntı: AMC

VDSL Training Status: Showtime
    Mode: VDSL2 Annex B
    VDSL Profile: Profile 17a
    Traffic Type: PTM Mode
    Link Uptime: 0 day: 12 hours: 31 minutes

VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 2.067 Mbps 24.640 Mbps
    Actual Net Data Rate: 2.048 Mbps 24.576 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 19.5 dB 17.1 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 6.0 dBm 13.4 dBm
    Receive Power: -10.8 dBm -4.8 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 16.8 dB 18.2 dB
    Attainable Net Data Rate: 11.276 Mbps 45.416 Mbps

Bu receive power neden eksi de acaba? Değerleriniz güzel, benimde aynı şekilde ama bu eksi değer ne anlama geliyor? En son -16 idi bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zenyxia -- 11 Nisan 2016; 15:20:13 >

• modem degerleri cok farklı cıkmıs dedıgın gıbı power in ??

benımkınde mesala bu sekıl power(güç) 14,4

Gelen Giden
    Hız 0 0
    Gelen Giden
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 130385 53220
    SNR Sınırı (dB): 14.8 30.1
    Hat Zayıflaması(dB): 13.0 0.0
    Güç (dB): 14.4 5.8
  • Bugün 2 yıllık kontratım bitti. Tekrardan 2 yıl imzaladik. 59.90 TL, 75 GB AKK,24 Mpbs hiz ve modem hediyeli. Verdikleri modem iyi mi arkadaşlar. Ve kurulum icin PC gerekir mi telefonda gerekmez kablolari takip kullanabilirsiniz dediler.

• FurkanCbn kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle Zyxel WMG-B12B vereceklerdir. Piyasadaki hemen hemen tüm modemler sistem tarafından line ya da WAN(hangi tür kullanıyorsanız) otomatik olarak ayarlanıyor. Modem ise ADSL VDSL Fiber/Eth uyumlu İPTV var ama VoİP desteklemiyor. Bir adet USB mevcut yalnız üzerindeki portlar 100mbps mi yoksa 1gbps mi bilmiyorum.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam yarin takacagim yeni gelen modemi inşallah kalitelidir. Bari salona kadar dayansin yeter. Şuan evdeki bu 4 yillik modem :)
    Bu mesaja eklenen görseller:

• FurkanCbn kullanıcısına yanıt
    Çekim kalitesi olarak şöyle diyeyim oradan karşılaştırırsınız. WMGB12B yi ZyXEL P2812 ile köprü halinde kullanıyorum. Brüt 100m² dairede hole yani mümkün oldukça merkeze yerlestirdim. Yaklaşık 9-10mt uzaktaki odadan 2-3 diş çekiyor WMG-B12B ha tabi bulunduğum apartmanda başka kablosuz ağ yok (hakikaten ilginç bir durum)

• Son zamanlarda TP-LINK veriyorlar.

• Arkadaslar merhaba. Benim apartmanimda gpon uygulamasi var fakat bana yeni verilen modem beyaz tilgin modem. 1-2 turk telekom yetkilisi bunun gpon olmadigini, siyah modem verilmesi gerektigini, 1-2 turk telekom yetkilisi ise siyah modemlerin artik kalktigini ve beyaz modemin de gpon modem oldugunu soyledi.

Fakat ben bu modem ile wirelessda inanilmaz sikinti yasiyorum. Kablolu baglantida herhangi bi sikintim yok tam hiza ulasabiliyorum fakat wireless gerek bilgisayarda gerek telefonda sikinti cikariyor. Bu konu hakkinda bilgisi olan var mi? Modemden kaynaklaniyor mudur?

• 
Sayfa: önceki 367368369370371
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.