Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM/TÜRKCELL/TÜRKSAT FİBER OPTİK ALTYAPI ÇALIŞMASI [ANA KONU] (2271. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
51.351
Cevap
244
Favori
4.013.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
104 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22692270227122722273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ON ne marka hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ereninh0 kullanıcısına yanıt
    FTTH. Diğer konuda da dediğim gibi 2-3 hafta içerisinde aktif olmuş olacaktır tshminen.

• Crowley12 kullanıcısına yanıt
    Atlanılan bir nokta var hocam. Altyapıdaki aktif cihazlar. Yani OLT. Zaten masrafın muhtemelen kaymaklı tarafını da OLT oluşturuyor.

• batusakin01 kullanıcısına yanıt
    Kablo bağlantıları yapıldı mı?

• Alt yapım aktif oldu 100 mbps vdsl başvurusu yaptim Bakalim ne zaman geçiş yapılacak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhann06 -- 11 Ekim 2021; 16:13:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt

gpon cihazı mı?

• Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    Evet

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Huawei

Merhaba,

170 metre saha dolabından 2 katlı müstakil eve gpon çekme gibi bir hizmet varmı ? Maliyeyi kullanıcı için ne kadar olur ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • kadirkul20 kullanıcısına yanıt

çok zor,ancak özel proje ile parayı bastırıp yapabilirsin.

• kadirkul20 kullanıcısına yanıt
    Dilekçe verip herkes gibi deneyebilirsin ama yapılacak yatırımın zaman içinde kâra dönüşeceğini düşünmezlerse yapmamak için işi yokuşa sürebilirler. Birde kat sayısı hiçbir şey ifade etmiyor önemli olan sabit internet alabilecek daire sayısı. Maliyeti ise kazı yapılmayacaksa çok uçuk olmaz. Saha dolabından gelen kablolar için manhole var mı diye bir bakın. Binanın yakınında manhole varsa para vermeden de uğraşıp yaptırma ihtimaliniz var ama her türlü uğraştıracak bir süreç.

Evet geç saatlerde yapmıştım hesabı gözden kaçmış hocam. Santralde bulunan oltye ek olarak son kullanıcıya fiberi ethernete dönüştürmek adına ont cihazda veriliyor buna ek olarak fiber modemde teslim ediliyor. Ont ve fiber için her ay aldığı modem kirası ile maliyeti karşılasa geriye santralde bulunan olt kalıyor onuda dslde olduğu gibi her sokağa kazı yapıp bir dslam cihazı koymadığı için satılan paketlerden karla bir kaç ayda karşılar diye düşünüyorum. Fibere daha erken geçmediği için telekom çok pişman olacak bence. Her türlü fiber avantajlı oluyor...

• Ereninh0 kullanıcısına yanıt

Turk.Net #GigaFiber hizmeti bu 1000 indirme 1000 upload veren tür 99 tlye olan şanslısın kaçırma

Anladım hocam saol

• @Ö1f1 @NitroNos hocalarım vdsl 100 mbps geçiş yaptım hat değerlerim nasıl aceba

• ayhann06 A kullanıcısına yanıt
    Çok iyi binanızın yanına mı koydular kabimi

• Herkese merhaba,

Bu cuma İstanbul Kemerburgaz'da inşaat halinde bir binadaki yeni eve taşınacağım.

Alt yapı sorgusu yaptığımda hiç bir internet sağlayıcısından hizmet alamayacağımı görüyorum.

Şu an Superonline kullanıcısıyım ve onlarla görüştüğümde sadece Türk Telekom'un benim yeni sokağımda hizmet verdiğini söylediler.

Türk Telekom'un fiberini ya da ilk etapta ADSL'ini binaya ulaştırmam için ne yapmam gerekiyor?

İnşaat firması hem Superonline'ın hem de Türk Telekom'un binaya kablo çektiğini aktardı bana. Evin içinde bu kablolar mevcut.

• NitroNos kullanıcısına yanıt

evet hocam bina önünde hemen yorum için teşekkürler..

netspeed kullanıcısıyım ama 100 mbps tarife kullanıyorum telefondan test yapınca hız iyi ama pc den bağlanınca 20 mbps göremedim sorun ne olabilir sizce kablosuz bağlanıyorum full çekiyor wifi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhann06 -- 12 Ekim 2021; 13:41:34 >

Sadece OLT değil siz internete çıkana kadar en az 3 farklı cihazdan geçiyorsunuz. OLT, Switch, Smart Service Router. Daha sonra Edge ve Core Router'lar var ama bunlara yüz binlerce kişi takıldığı için onları pas geçsek bile 3-5 ayda kara geçmek çok zor. Hele de kurun böyle istikrarsız olduğu zamanlarda örneğin yurtdışından siparişler genelde 20 ila 30 gün sonra teslim edilir. 10 Bin Dolar kabaca 84 Bin TL verip bir tane SSR siparişi verdiniz sipariş teslim edildiğinde fiyat oldu 90 Bin TL. Eski bakır ve DSLAM'ları sökecek diyelim bunu 6 aydan önce yapması imkansız, hele de bölgede YAPA'dan hizmet alan kullanıcılar varsa bu süre 5 yıla kadar uzar. Zaten çıkarılan bakırların çoğu da çok eski olduğundan satılacak durumda değil. Son kullanıcı teçhizatı için maliyet son dönemde ne kadar düştü ise network tarafında aynı kaldı hatta kurdan dolayı artmış bile olabilir.

• Bina yeni yapıldı.İnternet prizinde böyle kablolar var.Fiber kablo gibi duruyor ama emin olamadım.Fiber kablolar tek uçlu diye biliyorum ama burdakiler çift uçlu.

• 
Sayfa: önceki 22692270227122722273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.