Şimdi Ara

Türk Telekom Dilekçe Örneği - Örnekleri ve Altyapı Port - Fiber - talepleri (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.241
Cevap
99
Favori
265.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu aradahttps://www.milleni.com.tr/fiber-nerede adresinden altyapı sorguladığımda maksimum 61 Mbps çıkıyor. Bağlı olduğum saha dolabıyla bunun bir ilgisi var mıdır? Çünkü saha dolabını incelediğimde sağ üst köşesinde Tip-5 kabini olduğu ve 2011 yılı bilgisi yer alıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • LittleEinstein L kullanıcısına yanıt
    Bu tarz sorgulama sayfaları yalnızca teorik bilgi veriyor. Uygulama ve teorik birbirinden farklı şeyler. Sizin yapmanız gereken, benim durumum bu, böyle bir sorunum var diyerek bir dilekçe metni hazırlayarak bunu müdürlüğünüze teslim etmek. Konu araştırılır, yapılacaklar varsa ilgili yerlere bildirilir.
    Yani taleplerinizi resmiyete dökmenizi tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RefiUlunay

Merhabalar hocam.

Hem bireysel hemde bina adına başvurdum. Sizinde öyle yapmanızı tavsiye ederim. Bu ilk başvurun değildi toplamda 9 yıl boyunca sürdü. Bunun 7 yılı fiber içindi. 2 yıl ise ADSL için uğraştık.

Bina sakinleri mevcut olan bakır yoluyla ADSL kullandıkları için doğalgaz borusunun yanından delinip kablolar çekildi.

Binanızda düşük akım panosu varsa kırmaya gerek yok veya hiç altyapı yok ise kırma vs. olmuyor, CAT kablonun geçtiği yuvayı kullanarak çekebiliyorlar.

Binanın mehnolü maalesef kaldırım taşlarının bayağı altında kaldığı için binanın dışında kazı yapıldı. Eğer menhol görünür noktadaysa bu durumu yaşamazsınız.

Dairelere gelen eski kablolar duruyor, isteyen hala ADSL kullanabilir. Binada altyapı yok ise eski kabloları söküp aynı noktadan fiber kabloyu geçiyorlar.

Alıntıları Göster
    Merhaba,
    Bende tam bu konuları araştırıyordum mesajlarınızı gördüm.

Bizimde bina önünde fiber kablo kazı çalışması yapıldı, ancak binaya herhangi bir kutu kablo çekimi vs olmadı.
    Bağlı olduğumuz müdürlük ile görüştüm başvuru yaptım bireysel olarak ancak bazı sıkıntılar çıktı.

Fiber interneti kullanmamız için binaya kablo çekilmeli, daha önce bakır adsl olarak çalışan kutu yerine fiber kablolar ve kutu çekilmeliymiş. Bu kutudan yine kablolar daire içesine tadilat yapılarak gelmesi gerekiyormuş.
    Buraya kadar her şey normal ancak sıkıntı şu ;
    bütün dairelere fiber optik çekiliyormuş ve diğer bakır kablo vs kutu pasife düşüyormuş. Yani tek bir kutu olacak oda fiber.
    Şu an taahütü olanlar yine anlaşması devam edecekmiş ancak yeni anlaşma ya da yeni abonelik artık fiber üzerinden olması gerekiyormuş.
    İlk düşününce ben yüzümden herkes fiber internet almak zorunda gibi oluyor ancak sonuçta fiber olupta 16 mb de hız ile paket alabilen olacaktır diye düşünüyorum.

Burada herhangi bir ücret almıyorlar daire içine kadar kablo getiriyorlar ( modemleri değiştiryorlar ücretsiz )
    Ancak fiber zorunlu olması daire sahiplerinin kafasını karıştıracaktır.
    Sizler bu durumu nasıl çözdünüz ?
    Yani keşke isteyen adsl isteyen fiber kullansın.

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Bugün dilekçeyi yazıp Türk Telekom Müdürlüğü'ne teslim ettim. Sonucu bekleyeceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: müzikadamı

Merhaba,
    Bende tam bu konuları araştırıyordum mesajlarınızı gördüm.

Bizimde bina önünde fiber kablo kazı çalışması yapıldı, ancak binaya herhangi bir kutu kablo çekimi vs olmadı.
    Bağlı olduğumuz müdürlük ile görüştüm başvuru yaptım bireysel olarak ancak bazı sıkıntılar çıktı.

Fiber interneti kullanmamız için binaya kablo çekilmeli, daha önce bakır adsl olarak çalışan kutu yerine fiber kablolar ve kutu çekilmeliymiş. Bu kutudan yine kablolar daire içesine tadilat yapılarak gelmesi gerekiyormuş.
    Buraya kadar her şey normal ancak sıkıntı şu ;
    bütün dairelere fiber optik çekiliyormuş ve diğer bakır kablo vs kutu pasife düşüyormuş. Yani tek bir kutu olacak oda fiber.
    Şu an taahütü olanlar yine anlaşması devam edecekmiş ancak yeni anlaşma ya da yeni abonelik artık fiber üzerinden olması gerekiyormuş.
    İlk düşününce ben yüzümden herkes fiber internet almak zorunda gibi oluyor ancak sonuçta fiber olupta 16 mb de hız ile paket alabilen olacaktır diye düşünüyorum.

Burada herhangi bir ücret almıyorlar daire içine kadar kablo getiriyorlar ( modemleri değiştiryorlar ücretsiz )
    Ancak fiber zorunlu olması daire sahiplerinin kafasını karıştıracaktır.
    Sizler bu durumu nasıl çözdünüz ?
    Yani keşke isteyen adsl isteyen fiber kullansın.

Alıntıları Göster
    TT'den hizmet almalarının şart olmadığını, daha ucuza aynı hizmeti veren firmaların olduğunu söyledim.

• RefiUlunay R kullanıcısına yanıt
    Evet tabi bu kısmı önemli, ancak adsl kullananlara zorunlu fibere geçme gibi bir durumu anlatmak zor.
    Siz yazınızda isteyenler adsl olarak devam edebiliyor yazmışsınız, bana söylenilen artık bu mümkün değil çünkü hem kablolar hemde binadaki kutu değişiyor.
    Hayırlı olsun. Takip numaranızı aldınız mı?
  • Binada Telekom fiberi varsa ve alternatifi yoksa, bu durumda sadece telekom ve telekomla fiber anlaşması olan firmalardan hizmet alabilirsiniz. Paketleriniz de fiber olur. Fiber olan binada ADSL satışı yapmazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 22 Ocak 2020; 15:46:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: müzikadamı

Evet tabi bu kısmı önemli, ancak adsl kullananlara zorunlu fibere geçme gibi bir durumu anlatmak zor.
    Siz yazınızda isteyenler adsl olarak devam edebiliyor yazmışsınız, bana söylenilen artık bu mümkün değil çünkü hem kablolar hemde binadaki kutu değişiyor.
    Gelen arkadaşlar mevcut bakır sökülmedikçe taahhüt veren kullanıcıların bakır üzerinden ADSL almaya devam edeceklerini söylediler. Haliyle ADSL kullanan komşularım ADSL ile yola devam edecek.
    O bakır belli bir süre sonra sökülecek. Binada farklı işletmecilerden hizmet alanlar var ise bu gibi durumlar da süreç uzayabiliyor. Nihayetinde sökülecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 22 Ocak 2020; 15:56:15 >
    Evet, aldım. Sorunu çözeceklerini umuyorum.

Umalım çözülür problemleriniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RefiUlunay

Gelen arkadaşlar mevcut bakır sökülmedikçe taahhüt veren kullanıcıların bakır üzerinden ADSL almaya devam edeceklerini söylediler. Haliyle ADSL kullanan komşularım ADSL ile yola devam edecek.

Alıntıları Göster
    Bende bugün görüştüm, özellikle 2 kere ısrarla sordum, fiber kablolar döşenecek ve bakır kablo kalmayacak dediler.
    Taahüt verenlere , tahahüt süreleri bitene kadar devam edecekler, yeni anlaşma için fiber olarak almaları gerektiğini söylediler.
    Telekom internet sitesine baktığımda zaten adsl/fiber/hiper diye yazıyor ve fiyatlar hıza ve kotaya göre belirleniyor.https://i.hizliresim.com/dL1LZr.jpg

Doğrudur hocam, bana eksik bilgi vermişler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Estağfurullah.
  • müzikadamı kullanıcısına yanıt
    Size bu tarifeleri mi önerdiler ?
    Müdürlükten 35 Mbps paketi modemle birlikte 95₺ aldım. Vaktiniz varsa uğrayın derim.

Bakır sökme konusunda bana eksik/yanlış bilgi vermişler gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RefiUlunay -- 22 Ocak 2020; 17:28:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hayır hocam, ben şu an 24 mbit hiper kullanıyorum, alo paketi ile birlikte sınırsız kotaya geçmeden önce 66 TL anlaşma yapmıştım.
    Ben örnek olarak eklemıştim, çünkü vdsl adsl fiber olması fiyatta farketmiyoru anlatmaktı amacım.
    Hız ve kota durumu fiyatı belirliyor.
    Ama daha önceki mesajda söylediğim gibi ilk anlatıldığında bu durum sadece kendim için herkesi bakır kablodan fibere geçiriyor hissetim ve dolayısyla sanki fiyatlar artacak gibi geldi.
    Dilekçeyi teslim edeli 3 gün oldu, iletişime geçmeleri için dilekçeye cep numarasını da yazmıştım. Sonucu öğrenmek için 1 hafta beklemem yeterli olur mu?

Yasal cevap süresi 15 iş günüdür.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Başvuruyu 3 sene önce 1 kişi yapmış ancak gelmemiş. Sonradan ben toplu olarak 04.01.2020 tarihinde araya tanıdık sokarak başvuru yaptım. Herşey güzel bir şekilde ilerledi. Bugün kazı işlemleri başladı. Fiber çekiyorlar. Çok şükür dedim. :)
    Ancak, sonradan ISS sağlayıcılarından edindiğim bilgilere göre fiber altyapım olduğu için sadece fiber tarife verebildiklerini öğrendim. Şehit yakınıyım bize uygun VDSL tarifelerden faydalanamıyorum. Bu nasıl şanstır ya .s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMK46 -- 1 Şubat 2020; 14:22:17 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.