Şimdi Ara

Turk Telekom dan Superonline adsl ye geçiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba 1 Mart 2017 de ttnet 24 aylık taahhüt biticek. Superonline adsl ye geçmek istiyorum. ödemeler önceki ay ödeme olarak oluyor superonline geçiş sırasında taahhüt bozdunuz dicek tt peki erken ödeme diye bişey varmı. Mart ayının ödemesi nasıl yapılıcak illaki turk telekom da mı kalmak zorundayız başka sağlayıcı ya geçince taahhüt bozdunuz indirimleri geri ödemelisiniz dicek ttnet peki ben ne yapmayıyım bide numara yı da taşımam gerek yoksa yalın oluyor turk telekom numara da taahhüt var mı araştırdım bulamadım

Edit:Düzeltmeye çalıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DenizGalaxy -- 17 Şubat 2017; 19:20:55 >

• Bizim eve 6 Mbit geliyor.
    (Tabi ttnet 3.5 Mbit e kısıtlamasa) Mayıs dan sonra Gece 2-8 arası AKN siz olay gelicek devam eden kampanya ya gelir mi 16 Mbps 50 GB 52,90 TL olanı almak istiyorum 50 GB bitince 5 Mbit gelcek çok rahat olur mis olur peki yapabilir miyim

superonline.net/kampanyalar/adsl-kampanyalari/hizli-internet-adsl-kampanyasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DenizGalaxy -- 17 Şubat 2017; 19:23:22 >
  • DenizGalaxy kullanıcısına yanıt
    Bide sağlayıcı taşımada hepimiz biliyoruz ttnet sorun çıkarıyor port yok felan bir sorun olur mu
  • Yazdıkları cevap a bak ben bişey mi istedim talep mi ettim soru sordum Turk Telekom dan Superonline adsl ye geçiş
  • kardeşim noktalama işaretleri kullanarak sorunu baştan sorarmısın
    yazdığın şeyide göndermeden önce bir kere oku kontrol et,anlamak için çok çaba sarfettım ama olmadı
    bu arada benımde 01/04 de taahütüm bitiyor,bende türk.net e nakil yaptırıcam hattı
  • Skörtıl_Nimo kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın ttnet ve superonline ile mesajlarımı kopyaladım biraz değiştirdim o yüzden biraz garip olmuş Bide biraz yeni olduğum için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DenizGalaxy -- 17 Şubat 2017; 19:28:41 >
    sen 27 şubat pazartesi başvur zaten 1 mart'a kadar anca taşırlar
    veya bekle 1martda taşıt,zaten şubat ayının faturası mart ayında gelicek yani kesin 1 fatura ödiceksin,mart ayından ise kaç gün kullandın ise onu ödiceksin,onun faturasıda nisanda gelir muhtemelen
    yani şubat faturasını tam,mart faturasınıda kullandıgın kadar ödiceksin,taahüt bozma felan olmaz zamanında yaparsan
  • biz ne kadar yazsak da ttnet oldugu için senden fazla para felan talep edebilir,soygunculuk kanlarında var
    sıkıntı yaşarsan BTK ya şikayet edersin çözeler olur biter
  • Skörtıl_Nimo kullanıcısına yanıt
    İnternet üzerinden şikayet mi sikayet.btk.gov.tr ve benim ev numarayı da taşımam gerekiyor(yoksa yalın olur).Ben online işlemlerden baktım telefon ile ilgili taahhüt göremedim internet gibi telefon da yok mu
    TTnet taahhütün var anladığım kadarıyla taahhütün bitimine 15 gün kala hattını taşıtabilirsin.
    Biraz karışık yazmışsın fakat istediğin cevap budur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skörtıl_Nimo

sen 27 şubat pazartesi başvur zaten 1 mart'a kadar anca taşırlar
    veya bekle 1martda taşıt,zaten şubat ayının faturası mart ayında gelicek yani kesin 1 fatura ödiceksin,mart ayından ise kaç gün kullandın ise onu ödiceksin,onun faturasıda nisanda gelir muhtemelen
    yani şubat faturasını tam,mart faturasınıda kullandıgın kadar ödiceksin,taahüt bozma felan olmaz zamanında yaparsan

21 Martta bitiyor muş [simage]https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1633877/91e954dc-84ee-410b-8259-5358ccf86a43.jpg[/simage]
  • Merhaba

Biraz tekrar tekrar yazma oldu ama çok önemli bişey.
    Şimdi benim ttnet taahhütüm 21 martta bitiyor.(TT Müdürlüğüne gittim bir gün geçmesi lazımmış yani 22 mart)
    işlemler sırayla anlatıcam bildiğim kadarırla bir yanlışım varsa lütfen düzeltin.

1) 22 matta superonline a geçicem tt telefon 1 hazirana kadar taahhüt olduğu için yalın alıcam. 8Mbit 50GB 56.90TL

2) Geçiş ne kadar sürer geçiş sırasında interneti kullanabilirmiyim. (ttnet i eskisi) Kısmi ücret paketi diyelim. Kaç MB kaç tl oluyor araştırdım bulamadım.

3) TTNET direk kesiyor diyelim 22 martta port ve dsl i siliyor mu pek bilgim yok belki dsl ile alakasızdır kusura bakmayın

4) Eğer hiç bir sorun çıkmazsa 1 2 haziran da ev telefonu da taşıyıp yalın adls den normal adls e geçmeyi planlıyorum. SOL mh evet mümkün dedi numarayı superonline a taşıyınca normal adls i taahhüt bozulmaksızın geçebilirsiniz dedi. 8Mbit 50GB 46.90TL telefon ayrı pakette 12 tl 200 dk felan dı.

5)Bu mayıs ayında yeni akk düzenlemesi ile 16Mbit 5e 8Mbit 4 e ve gece 02:00-08:00 tamamem akk sız o yüzden hat 10 Mbit desteklediği için 16Mbit 50GB 52.90TL düşünüyorum normal adls e geçince sol mh de 16 alabilirsiniz ama boşuna fazla vermiş olursunuz 8Mbit lik daha iyi olur dedi. Turk Telekom dan Superonline adsl ye geçiş

Not: Turknet gibi dükkanı olmayın felan önermeyin hat benim üzerime olmadığı için dükkan lı olan lazım. Şuan en cazip turkcell geliyor. Bize numara da lazım ve numara aynı kalmalı :)

• Superonline ye geçiş oldu bugün bu kismi ücret nasıl oluyor şimdi sınırsız mı yoksa ay başına kadar kotalı kullanmak gibi mi
  • Evet Superonline bağlandı sorun yok ttnet iptal edicem taahüüt bitti merkez turk telekom dan yapmak en iyisi diye düşünüyorum.
    İptal etmek için nelere dikkat edim. İptal edilmesinde zorluk çıkaryorlarmış donduruyorlar mış. İptal edicez demek ten başka bişey var mı. Donmuş mu iptal mi olmuş nerden kesin bilgi olarak öğreniriz. Olurda borç sorgulama nerden öğreniliyor edevlet te var mı
  • Ne oluyor superonline a hız düşük dedim twitter dan tt müşteri numarası felan aldı 5 6 saat geçti sol mesaj geldi telefona (dün gece) turk telekom düzeltmiş diye onla ilgili mi bilmiyorum ama 7 8 Mbit geliyor Turk Telekom dan Superonline adsl ye geçiş

Turk Telekom dan Superonline adsl ye geçiş

Edit: İnş. tt akk sız deneme yada sınırlamaları kaldırma değildir. Arıza yı (yani hızı) düzeltmedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DenizGalaxy -- 27 Mart 2017; 16:32:28 >

• speedtestte öyle hızlıymış gibi görünüyor. kendi sunucularında speedtest yapınca normalmiş gibi görünüyor.
    bir dosya indirmeyi deneyin, orda akk de takılı kalıp kalmadığınız belli olur.
  • muhsinmrtkeskin M kullanıcısına yanıt
    Youtube dan indirme Turk Telekom dan Superonline adsl ye geçiş
  • Sol mart faturası (23-31 mart) 30.10 TL geldi saolsun 10 günlük gibi geldi ama

Ttnet mart faturasını 1-31 mart arası tam aylık fatura gelmiş (21 martta tahhüt üm bitti)

Normal fatura 52.75 TL gelmesi lazım dı 60.50 TL geldi.

23 Mart ta tekrar bağlanmıştım modemi ayarlamak için adls kablosunu çıkarmayı unuttum 6MB kullanmışım

Bu kadar gelmesi normal ve başka ttnet ten fatura gelicek mi iptal edicem faturalar bitince
  • türknet alıp taahhütsüz keyfine bakcaktın hocam türk telekomla senelerce boşa uğraştıgımı farkettim en ufak bi sorunda iptal ettireceğim daha sorun olmadı çok şükür eve ankastre bağlamaya gelecekler eğer onada çabuk gelirlerse başka sorunum olacağini zannetmiyorum hiç adsl için artık taahhüt yapmak çok mantıksız geliyor bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkaninn59

türknet alıp taahhütsüz keyfine bakcaktın hocam türk telekomla senelerce boşa uğraştıgımı farkettim en ufak bi sorunda iptal ettireceğim daha sorun olmadı çok şükür eve ankastre bağlamaya gelecekler eğer onada çabuk gelirlerse başka sorunum olacağini zannetmiyorum hiç adsl için artık taahhüt yapmak çok mantıksız geliyor bana

Sadece adls var vdls içinde uğraşamazdım. Ve superonline da çok memnunum 8Mbit tam alıyorum gayet iyi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.