Şimdi Ara

Türk Telekom'a Hat Çekilmesi İçin Başvuru? (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
397
Cevap
8
Favori
209.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dethagorf

quote:

Orijinalden alıntı: Lethero

Binada bu kutu var fakat hala altyapi yok deniyor ne eksik burada sizce sistemden mi acilmasi gerekiyor yoksa?
     Türk Telekom'a Hat Çekilmesi İçin Başvuru?

Siyah bi kablo gelecek büyük ihtimal.

Hocam bizim apartmanda var siyah kablo fakat 5 aynen oldu gelip baglamadılar.
    Superonline sizde altyapı var port açılması lazım dedi ne yapmam lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: FisoFiso

quote:

quote:

Binada bu kutu var fakat hala altyapi yok deniyor ne eksik burada sizce sistemden mi acilmasi gerekiyor yoksa?

http://hizliresim.com/ZYbXla

Resim yukarıda
    5 ay oldu internet yok ne yapmalıyım izmir buca kuruçeşmede oturuyorum

• FisoFiso F kullanıcısına yanıt
    Hocam önce telekom müdürlüğe port için dilekçe verin sonra btk bimere sikayet yollayın illa peşinden koşacaksın. Yoksa beklemekten başka çare yok tabi beklemekte care degil :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • önceden bizim apartmanın yanında internet direği varmış :) street wiew uygulamasından 2 sene önceki resimleri gördüm ahh diyorum :) yeni apartman yapılınca yıkmışlar orayı.

Yerin altından geçtiği için internette bağlamaya gelmiyorlar. Teknoloji hiç gelişmeseymiş internetimiz olurmuş demek ki o direğide yıkamazlardı..
  •  Türk Telekom'a Hat Çekilmesi İçin Başvuru?

arkadaşlar bizim binaya 3-4 hafta önce fiber kablo çekildi fakat bu kutu mudur nedir cihazmıdır hala bekliyoruz. Bunu hızlandırmanın bi yolu varmıdır facebooktan şikayet falan veya mevzu nedir beklemekten başka bi çare yokmudur sorıyım dedim. Ankara'dan onay bekliyoruz falan filan diyolar paso.
  • Vict0ry kullanıcısına yanıt
    Hocam o kadar kişi mağdur ki kimse gelip bişi yapmiyor heryerde bu halde telekom nasil olacak bu işler 2017'ye gireceğiz ama internet bağlatamıyoruz şaka gibi ama gerçek

• quote:

quote:

quote:

Portu türk telkekom halledecek büyük ihtimal
    Bi süperonlineı arayın portu siz mi çekeceksiniz diye sorun eğer biz değil derlerse bi türk tekekom müdürlüğüne gidip sorun buraya da yazın gelişmeleri arkadaşlar da haberdar olsun hocam.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Portu türk telkekom halledecek büyük ihtimal
    Bi süperonlineı arayın portu siz mi çekeceksiniz diye sorun eğer biz değil derlerse bi türk tekekom müdürlüğüne gidip sorun buraya da yazın gelişmeleri arkadaşlar da haberdar olsun hocam.

Hocam superonline yapmıyor türk telekom a gidicem

• İstanbulda 2yılda bağladılar telefon kutusunu :D hesap edin artık.varsa tanıdıgınız komşu felan kablo çekin bağlanın internete.Beklemicem derseniz ttnet bağlatıcam diyinn.1aya oradalar en geç.
  • Yeni bir binaya taşındım sağımda solumdaki bütün binalarda internet var bizde yok

• konu ile ilgili bir sorum olucak nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olurmusunuz?

Binaya yeni taşındım yeni bina, 12 daire var 10daire dolu 2 daire de dolu ama ev sahipleri yurt dışında, bina yeni bina, elektrik odasında her dairenin internet kablosu var hatta kendiminkini bulup ismimi yazdım. sorun şu, bu kablolar basit plastik bir kutunun içinde uçları boşta bekliyor, dışarıdan telekomun kablo ve pano getirmesi bekleniyor sanırım ama hiçbirşey yapılmamış bununla ilgili, telekomun getireceği kablo için kablo kanalı dahi çekmişler ama kablo yok, yani durum şu an böyle şimdi apartman sakinleri olarak ne yapmalıyız?
  • BlindGuardianNN kullanıcısına yanıt
    Once mudurluge gidin kalabalık olarak.

Oradaki çözüm masasiyla konuşun.

Dilekçe falan yazın. Bir süre verecekler. Varsayiyorum iki ay içinde gelecez diyecekler. İki ay bekleyin. Bir daha gidin iki ay geçti gelen giden olmadı deyin tekrardan.

Sonra bir ay daha bekleyin yine gelen giden olmazsa araya milletvekili ya da Türk Telekom dan üst düzey bir yönetici tanıdık sokun. Yoksa bir seneye gelmez. O da en iyi ihtimal.

• benim de 3 ay oldu ses yok.umudum da yok zaten.allah belalarini versin.bi adsl bu kadar zor mu lan yil 2017.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de yeni bir binaya taşındım. 2016 ağustosta binanın kutu başvurusu yapılmış 2017 mayıs oldu ses yok. Yukarıdaki yorumları okuyup yıllar geçse de tt nin değişmediğinin altını çizmek istiyorum. Bilişim hizmetlerinin de doğalgaz,elektrik gibi bolgesel parakendicelere falan verilmesi bi hal caresine bakilmasi lazim. Bu kurum bizi somururken bir de çagin gerisinde birakiyor. Konuyu hortlattim ama evlilik programlari gibi cok tepki alinca belki tt nin de bir hal caresine bakarlar :)

• Belki hortlatiyorum ama şurada kalsın yazim. Bakalim ne zaman telekom kabloyu cekecek eve. Bu arada beni 1 aydir port yok diye bekleten aslında altyapı olmadigi soylemeyen Vodafone nete selam olsun. Turk Telekom harici port yok diyorlarsa turk telekomdan altyapi sorgulamasi yaptirin.

• Beyler bizde evi mütahite vermiştik. Yeni taşındık. Yaklaşık 3 hafta oldu. Müteahhit binaya kazıp alttan fiber kablo döşemiş. Yani fiber altyapı hazır. Bende twitter dan sürekli yazıyorum. Bugün aradılar. Yardımcı olcaz falan dediler. Babam da merkeze gitti görüştü. Bugün 2 kişi gelip kontrol etti. Herhalde 1 ay içinde gelip kutu takacaklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaFaKTR3

Beyler bizde evi mütahite vermiştik. Yeni taşındık. Yaklaşık 3 hafta oldu. Müteahhit binaya kazıp alttan fiber kablo döşemiş. Yani fiber altyapı hazır. Bende twitter dan sürekli yazıyorum. Bugün aradılar. Yardımcı olcaz falan dediler. Babam da merkeze gitti görüştü. Bugün 2 kişi gelip kontrol etti. Herhalde 1 ay içinde gelip kutu takacaklar.

Muteahhit fiber kablo mu döşemiş?

Nasıl bir muteahhitmis o, ayni zamanda telekomda felan mi çalışıyor? :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Hayır bina inşaat halindeyken kazılar yapıp hattı çekmiş. Kendisi öyle dedi. Biz kazı yapıp fiber kablo çektik dedi. Aşağı inince resmi çekip atarım buraya.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaFaKTR3

Hayır bina inşaat halindeyken kazılar yapıp hattı çekmiş. Kendisi öyle dedi. Biz kazı yapıp fiber kablo çektik dedi. Aşağı inince resmi çekip atarım buraya.

Merakla bekliyorum.
    Müteahhitin öyle bir yetkisi yok. Fiber kabloyu bir şekilde edindi diyelim. Nereye bağladı? Nereden sinyalı aldı? Nerede sonlandırdı? Hangi rogarda birleşti vs :)
    İnşaat bittiğinde telekom ekipleri gelip fiber hattı bırakıp gitmişlerdir. Muteahhitler sever "yaptım" demeyi. Tuğla koymayı bilmez.
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Hocam elektrik dairesine indim. İnternet ile ilgili olan kısım burası. Kutu konulması gerekiyor sadece herhalde. Kablonun üzerinde türk telekom optik kablo yazıyor. Herhalde fiber olcak binada değilmi ?

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.