Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM 500-1000 MBPS İNTERNET KULLANICI DENEYİMLERİ (SPEEDTEST-FAST) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.201
Cevap
32
Favori
78.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sizin upload'da yükselme var mı hocam ? Bazıları 50 geldiğini söylüyor

• miskindvd kullanıcısına yanıt

Sanırım 1000 olanlara 50 veriyorlar 500 lere 40 şu an.İlk bağlantıda 20 idi 40 oldu sonradan.

• Benim upload 57 geliyor genelde ama downloadı daha 900 lerde bile göremedim arıza kaydı aktif bakalım hala abi gpon bu ya 10 GBPS bile verebiliyor olması lazım normalde FTTH nin kopma burkulma vs olsa zaten 750 gelmez arıza da da gözükür kesin ya kisitliyorlar ya da bölgedeki yoğunluktan etkileniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Errdall

Benim upload 57 geliyor genelde ama downloadı daha 900 lerde bile göremedim arıza kaydı aktif bakalım hala abi gpon bu ya 10 GBPS bile verebiliyor olması lazım normalde FTTH nin kopma burkulma vs olsa zaten 750 gelmez arıza da da gözükür kesin ya kisitliyorlar ya da bölgedeki yoğunluktan etkileniyor.

500mbit uploadlar 20 ,1000 mbit uploadlar 50 civarına yükselmiş herkeste. Hem FTTB hem FTTH için yükseliş var, bu durum güzel.

• TÜRK TELEKOM 500-1000 MBPS İNTERNET KULLANICI DENEYİMLERİ (SPEEDTEST-FAST) TÜRK TELEKOM 500-1000 MBPS İNTERNET KULLANICI DENEYİMLERİ (SPEEDTEST-FAST)

Aynen hocam benim de sevindigim nokta orası oldu 56 ve 57 upload ile 4 k yayın da açarsınız aynı anda çoğu yere gönderim de sağlarsınız upload kısmı güzel oldu ama beni download dan vurdular. Benim arıza duzelirse alın derim düzelmez ise hattınız bu şekilde kalacak derlerse almayın derim 1000 mbps gelismelerden sizi haberdar edecem.😁🤣

• Desident D kullanıcısına yanıt

Bende Balıkesir de ilk olduğumu söylediler hatta foto çekip gittiler ekip bu hızınız iyi 900 leri görmüş demekki benim yerde sorun var 🤣

• Errdall kullanıcısına yanıt

Gigabit ethernet portlu modem ile zaten 940-950 mbit üzerini göremezsiniz. Ama sizinki gibi 700lerde de kalmamalıydı

asus rt-ax82uda bir ayar vardı 2 gbps wan portu diye yapsam tam 1000 mbps alırmıyım?

• Router 2 gbit olsa karşı taraftaki ONT cihazı 1gibt olduğu için olmaz. Gene 940mbit civarında takılırsınız.

Sorunu buldular miskin tam da senin dediğin gibiymis gpon kapasite çipi düşükmüş benle beraber bir başkası bile bağlandığında aynı ankastreye giden o zaman bile hız düşüyormuş kapasite yetersiz kalıyormuş şimdi o çipi degistirceklermis 1 haftaya şimdi aradılar ama anlamadığım nokta gpon da nasıl kapasite yetersiz kalıyor bunu da ilk ben yaşadım kesin herşeyi niye ilk ben deniyorum abi.Bu arada tebrik ederim hocam seni gpon kapasite yetersizliğiymis sorun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Errdall

Sorunu buldular miskin tam da senin dediğin gibiymis gpon kapasite çipi düşükmüş benle beraber bir başkası bile bağlandığında aynı ankastreye giden o zaman bile hız düşüyormuş kapasite yetersiz kalıyormuş şimdi o çipi degistirceklermis 1 haftaya şimdi aradılar ama anlamadığım nokta gpon da nasıl kapasite yetersiz kalıyor bunu da ilk ben yaşadım kesin herşeyi niye ilk ben deniyorum abi.Bu arada tebrik ederim hocam seni gpon kapasite yetersizliğiymis sorun.

Umarım sorununuzu çözerler. Kapasite yetmezliği sadece hız düşüklüğüne değil aynı zamanda ping sorununa da yol açar. Siz oyun oynarken komşunuz bir indirme işlemi yapar ve pinginiz birden uçar. Bu sorunların yaşanmaması için kapasite arttırımı şart

• quote:

Orijinalden alıntı: ykk07

Turktelekom kullanici adi ve sifre paylasiyor mu fiberde ?

Müşteri hizmetlerinden de alabiliyorsunuz. Ben öyle yaptım. Direkt PPPoE destekli routera bağladım ONT'yi.

• srvngrc S kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim Hocam, kendi routerımı kullanmak istiyorum bende geçince

• Önerdiğiniz bir router var mı tplink ax53 mü alsam yoksa deco x20 alsam modemi kaldırsam mı komple ?

• FletneR_ F kullanıcısına yanıt

Modemi kaldırsam derken hocam? Deco için modeme ihtiyaç yok mu birinci deco'ya modemden gelen ethernet kablosu ile bağlayıp diğer Deco'lara dağıtmak gerekmiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon -- 29 Haziran 2022; 4:16:4 >
  • Leon kullanıcısına yanıt
    Deco için modeme ihtiyaç yok. Ben kullanıyorum. İsterseniz ayarları tarif ederim.
  • srvngrc S kullanıcısına yanıt

Hocam, herkesin bilgilenmesi adına paylaşabilirseniz pek çok kişinin işine yaracaktır diye düşünüyorum.

• Leon kullanıcısına yanıt

Deco aynı zamanda bir router modem kadar ayrıntılı ayar imkanı sağlamasada modem olmadan tek başına kullanılabiliyor.

• ykk07 Y kullanıcısına yanıt

Elbette. Hatta mesaja yaptığımız işlemi de yazalım da Google araması ile bulunsun. TP-Link Deco ile modem olmadan fiber internet kullanmak için yani Deco'yu modem gibi kullanmak için aşağıdaki adımları takip etmemiz gerekiyor.

www.tp-link.com
    Deco Setup Walkthrough(For Deco X20/X60/X90/P9/M4/S4/E4/W2400 etc) | TP-Link
    https://www.tp-link.com/us/support/faq/2464/

Şurada kurulum adımları mevcut. Ben şimdi buradaki sıraya göre nerede ne yapacağımızı izah edeyim.

Önce ONT'den gelen ethernet kablosunu doğrudan Deco'ya bağlıyoruz :)

4. adıma kadar her şey standart. Buraya kadar olan kısmı geçtikten sonra 5. adımdaki ekranın en altında "modemim yok" seçeneğini seçip devam ediyoruz.

Sonrasında yönergeleri takip ediyoruz. Tabi modem ile ilgili olan kısımlar var (mesela internet ışığının stabil yanmasını beklemek vs. ) bunlar gelmiyor karşımıza.

Birkaç adım sonra 11 nolu maddedeki ekran gelecek karşımıza. Burada bağlantı türü default olarak dinamik ip şeklinde oluyor. Onu PPPoE olarak değiştiriyoruz. Değiştirince ISS'ten aldığımız kullanıcı adını ve parolayı istiyor. (xxxx@ttnet ya da xxxx@turk.net vb. şekilde olan) Kullanıcı adı ve parolayı girdikten sonra altta VLAN ayarları var. Telekom için VLAN ID 35. Eğer Tivibu varsa IPTV için olan da 55. VLAN önceliği mi ne öyle bir ayar daha var. Onlar 0 olacak. Turknet ya da diğer ISS'lerde VLAN kaç emin değilim. Hiç kullanmadığım için bilmiyorum. Kullananlardan öğrenebilirsiniz. Ya da mevcut modemin arayüzünden görebilirsiniz sanırım. Neyse bunları girdikten sonra gerisi standart kurulum adımları. Linkteki adımları takip edip kurulumu tamamlıyoruz. Böylece modem aradan çıkmış oluyor.

Sanırım superonline (diğer İSSlerde durum ne bilmiyorum) sadece kendi modeminin mac adresini zorunlu tutuyor. Eğer böyle bir durum varsa 12. adımda MAC adresini elle gir seçeneğini işaretleyip İSS tarafından verilen modemin MAC adresini (cihazın altında ya da arkasında yazar) buraya girip öyle devam etmek gerekiyor. Telekomda böyle bir zorunluluk yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srvngrc -- 29 Haziran 2022; 9:19:13 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.