Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM 10 MBPS UPLOAD ARTIŞI [ANA KONU] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
6
Favori
7.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Keenetic modemin harikalar yarattığı doğrudur benim evimde de 2 adet keenetic cihaz var extra dsl ve extra, bunları mesh olarak kullanıyorum. Baz istasyonu gibi çalışıyorlar evin hangi noktasına gidersem gideyim kopmadan sorunsu bağlantı yapıyorlar ve bu modemleri zamanında 300 500tl gibi rakamlara almıştım ve tek tuşla QoS özelliği sayesinde A+ görebiliyoruz. Mevcut extra dsl modemimi de muhtemelen broadcom işlemcili dsl keenetic modem gelirse güncellemeyi düşünüyorum ki saha dolabımla %100 uyumlu çalışsın. Ayrıca fiber de bufferbloat sorunu olması çok garip, verilen router den dolayı mı yoksa ont cihazından mı yada santralden yapılan yazılımsal hız kısıtlamalarından dolayı mı yapıyor anlamadım. Vdsl de benim upload değerim 15mbit iken yazılımsal olarak 10mbite düşürüldüğünde upload latency değerim 30-40ms lere kadar yükseliyordu. Bugün uploadım hat değeri olarak 10 mbite inince yazılımsal kısıtlama kalkınca upload latency değerim 3 5ms geçmiyor şu an. Acaba fiberde de aynı sorundan dolayı mı yapıyor bilmiyorum. Sende vdsl altyapında benim gibi dolaptan kablo çek gerçek dsl performansını yine yaşamış olursun 20 de upload alırsan bir daha kopamazsın :D

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• LBRTN kullanıcısına yanıt

Şu an bu Fiber hatta yazılımsal kısıtlama yok. 100 Mbit kullandığım zaman vardı, Upload 30 ile başlayıp 15e düşüyordu yazılımsam olarak ve ping 60ms oluyordu. 1000 Mbit geçince o yazılımsal sorun kalktı ortadan ama gene sorunlu, ben sevemedim bu Fiber olayını. 9 senedir kullandığım sorunsuz VDSL internetimi özledim ben

• miskindvd kullanıcısına yanıt
    Aman hocam böyle vdsl yi özledimli mözledimli konuşmayalım malum telekom görüp ciddiye alır fiberi hiç vermez bize bu sefer vdsl ile pazara kadar değil mezara kadar devam ederiz

• 15ten 10a düştü + interleaved geldi bunları gebertecem

TÜRK TELEKOM 10 MBPS UPLOAD ARTIŞI [ANA KONU]

(eski upload 15352)

edit: mh aradım prime paket kullanıyordum son faturamda da prime yazıyor fakat prime mh'a atmıyor değilsiniz falan diyor... garip mevzular

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcislocked -- 17 Ağustos 2023; 1:24:10 >
  • Benim upload 10 mbit olmuş. VDSL2.

hattımın kafasına göre upload değiştirmesinden sonra yaptığım aramayla bu konuya dahil oldum mesajlarını okuyayım dedim ve maalesef tamamen zırva yapmışsın... senin dediğin mantıkla düz kullanıcıya 24mbps yeter sonuçta 4k bir video bile max 10-15mbps yiyor vp9 ile... cogunu tek tek aciklayip burada uzun uzun cevap vermenin ve bu başlığı konu dışına saptırmanın hiç bir yapıcı yararı olmadığını düşündüğümden bunu yapmayacağım.

öyle ya da böyle, müşterileri kızdırmanın ve belki de kaybetmenin en iyi yolu onlara verdiğin bir şeyi ellerinden geri almaktır... altyapının müsait olduğu gayet açık ve bunu sadece vdsl değerlerine bakarak söylemiyorum, dolayısıyla bunun bir mazereti de yok. bir de yayıncı ve bu işlerle içli dışlı birisi olarak 10mbps uploadı böyle savunman beni çok şaşırttı.

• pcislocked kullanıcısına yanıt

Hocam şimdi aynısıbana da oldu 15’ten 10’a düşürüldü upload’um ve interleaved yapıldı fastpath modundaydı ne güzel 8 ping eklendi hattıma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • grikurtccc G kullanıcısına yanıt
    50 Mbps'lerde güncellendi mi?

• hakan2423 H kullanıcısına yanıt

bu rezillerin ne yaptığı belli değil sağlam olan hattımı bozdular allah bin belalarını versin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grikurtccc -- 17 Ağustos 2023; 2:42:15 >
  • pcislocked kullanıcısına yanıt

Savunmuyorum, Türk Telekom hazretleri bize 10 Mbit upload bağışladı, ben de bu hıza alışmaya çalışıyorum, elimden başka bir şey gelmiyor. Eğer Allah değilseniz 10 Mbitten daha yüksek Upload hızı alamazsınız, paşa paşa kullanacaksınız. Siz de kendinizi bu hızın iyi olduğuna alıştırın

• 1 senedir upload hızım değişmedi. Bize ne zaman vurur tahmini piyango?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

tm

ps: sizin gibi düşünenler yüzünden zaten telekom bu kadar rahat böyle saçma işler yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcislocked -- 17 Ağustos 2023; 13:27:38 >
  • grikurtccc G kullanıcısına yanıt

twitterdan yazıp kayıt açtırın bakarlar. daha önce 3 defa daha faste aldırdığım için biliyorum TÜRK TELEKOM 10 MBPS UPLOAD ARTIŞI [ANA KONU] 

• Bugün de Bizim yeraltı kablosunu yenilediler

• hakan2423 H kullanıcısına yanıt

bilemiyoruz hocam, bizim arkadaş da avcılarda mesela bu bütün süreç boyunca onda da 50/8 kaldı. tekrar bi sorayım akşam bakalım...

• Hızım arttı bir tık

• Farkında mısınız aslında 10 Mbps upload yapıyor ama burada bir oyun var görev yöneticisi açıyorum upload yapılan değer 10.0 9.5 Mbps falan TÜRK TELEKOM 10 MBPS UPLOAD ARTIŞI [ANA KONU]

• Download hızından 3 mbit alıp upload hızına 2 mbit eklemişler. Bir yeri bozmadan bir yeri düzeltemiyorlar.

Faturasını ödediğiniz hizmet ne zamandır bağış oluyor?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.