Şimdi Ara

TURK-NET KOTA (AKN) KALKTI ! [RESMİ KONU] (205. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.786
Cevap
40
Favori
256.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
110 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tt gpon sistemi kimseye kullandırmaz
  • Dr. Boone kullanıcısına yanıt
    Aynen sahiplenen sevgili pozu veriyo Türktelekom oralarda.
  • Turknete geçmek istediğinizi ön talepte bulunmuş oluyorsunuz, evrakları göndermezseniz zaten abonelik işlemleriniz başlatılmaz mevcut aboneliğinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

• AKN den sınra hızım kaça düşecek diye sorunca Şu verilen cevaba bir bakarmısınız ?

TURK-NET KOTA (AKN) KALKTI ! [RESMİ KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliakrep -- 26 Nisan 2017; 10:56:3 >
  • aliakrep kullanıcısına yanıt
    Kacamak yanitlar verdiklerine bakmayin hocam. 1 mayistan sonra hakkimizi sonuna kadar kullanacagiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Joe_Feyzullah J kullanıcısına yanıt
    TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    hocam bu kampanya nedir? ben 1 aylık aboneyim. yararlanabiliyor muyum nereden bilgi alabiliriz?
  • snomask kullanıcısına yanıt
    Yeni abonenelere özel hocam siz yararlanamazsınız
  • cyber tech C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

ZyXEL VMG3312-B10A Kablosuz N ADSL2+ / VDSL2 Modem Router Nasıl tavsiye edermisiniz
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    ama her şey yeni abonelere
    :(
  • Robert Nesta kullanıcısına yanıt
    iyi de hocam yeniyim işte. daha ilk faturam gelmedi. yeniden kasıt nedir?
  • snomask kullanıcısına yanıt
    https://turk.net/ buradan sorgulatma yaptığınızda aşağıdaki resimdeki gibi bir şey çıkyor bu 4x50 GB hediye yeni abone olacak kişilere geçerli arkadaş bundan bahsetmiş

• Merhabalar, şimdi btk kararı sonrası turk.net için aklıma takılan bir kaç soru bulunmakta.

Şu anda turk.netin ana sayfasında sunulan hizmetin adı "AKN’siz, Taahhütsüz, 100 Mbps’e Kadar İnternet!"
    Abonelik başlatırken TurkNet Özgür İletişim paketi Ön Bilgilendirme ve Hizmet Formunda ise Hizmet Tanımı olarak "ADSL/VDSL 150 GB AKN Her Yöne 1000dk 7/24 Konuşma Taahhütsüz" yazıyor.
    Online işlem merkezinde ise Mevcut İnternet Paketiniz kısmında "İnternet Paketi: 50 Mb e Kadar Kotasız 150GB AKN - Heryöne 1000 Dakika - 1 Ay Bedava - Taahhütsüz" yazıyor.
    Online işlem merkezinin ana sayfasında ise Yüksek Hız Alanı'nın altında hızım 51 megabit yazıyor.
    Sözleşmede internet hızı için şöyle bir ibare yer alıyor (ki bunun olması normal sonuçta dsl hatlarında mesafeye bağlı olarak sinyal kaybı değişebiliyor) : "Hizmet kapsamında internet bağlantı hızı garanti edilmemekte, hattın uygunluğuna ve ABONE lokasyonunun santrale olan uzaklığına bağlı olarak alınabilecek en yüksek hız tanımlanmaktadır."
    (Ekran görüntülerini direk fotoğraf olarak aşağıya ekliyorum, çok büyük olmaması için simage olarak ekledim)

Şimdi bu bilgiler ile birlikte aklıma takılan şeyler:
    1) Modem arayüzünde 80 megabitten daha yüksek downstream görmekteyim. Turk.net madem 100megabite kadar internet adı altında hizmet sunuyorken neden benim arayüzde görebildiğim hızın çok daha aşağısı hattıma paket olarak tanımlı? Ki bu da ikinci kafa kurcalayan şeye yönlendiriyor.
    2) Benim hattıma paket olarak 50 megabit tanımlı olarak anlıyorum online işlem merkezinden gördüğüm kadarıyla
    2a) En baştan aslında neden böyle bir 50 megabit paket tanımlaması ile kısıtlandırılıyorum ki?
    2b) Hadi diyelim hattım hakikaten 100 megabit alamıyor diye ellerinde olan 100 megabitten bir düşük tarife olan 50 megabit tanımlanmış, benim hizmet durumunu gördüğüm ana sayfada hızım neden 51 megabit görünüyor?
    3) En son ve en önemlisi;
    1 Mayıstan sonra BTK'nın Adil Kota düzenlemesine istinaden şu anda aldığım hizmetin tabi olacağı kota sonrası hız düşürme kategorisi olarak 100 megabitten 24 megabite mi? Yoksa 50 megabitten 16 megabite mi düşülecek?

• SpecturA kullanıcısına yanıt
    Telefon ile görüş durumu güzelce izah et. Paketim 50 mbit ancak modem arayüzünde sinyal 80 mbit'e kadar destekliyor de. 75'lik paket'e almanızı rica ediyorum de. Büyük bir ihtimal 75'lik paket'e yükseltecekler. Sonucu buraya yazmayı unutma.
  • Malibu21 M kullanıcısına yanıt
    Sonu B ile biten versiyonunu kullanıyorum. Gayet güzel iş gören bir modem. Tavsiye ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turknete bugun gecis yaptik. Altyapi 75 mb desteklio bunu internetten ve mh den sozlu olarak onaylattim gecis yapmadan. Hiz testi yaptim 3 mb saka gibi!! Mh aradim altyapiniz en fazla 8 mb desteklio dedi ve ariza kaydi olusturdu. Anlasilar tueknet maceramiz bir gun surecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu yapa sistemi daha doğrusu santral sistemi nasıl birşey?
    Tam olarak bilgisi olanlar varmı konuda?

Şimdi bu yeni açılan Turknet altyapı kontrol sisteminden cadde üstündeyim 350 metrelik bir cadde
    farklı numaralı apartmanalara bakıyorum. Hepsinde ayrı bir hikaye çıkıyor.
    Ben numaraya göre cadde sonundayım.
    Başına bakıyorum 50 mbit akn'li çıkıyor.
    Biraz ileri gidiyorum 75 mbit diyor.
    Ortalara geliyorum caddede çoğu yerde akn'siz adsl paket çıkıyor yani yapa sistemli santral gelmiş buralara.
    Bana geliyorum sona doğru adsl 16 mbit 150gb akn'li paket gösteriyor.
    Ama ben 1 ay önce sözde 50 mbit'e kadar vdsl paket var dediler geçtim hızım artacağına düştü modeme gelen değerler
    yani önceki paket adsl'de 12 mbit modeme geliyor gözükürken 50 mbit vdsl geçiş sonrası 8 mbit gelen hız görüyorum
    kota sıfırlanması sonrası da aynen bu hızları aldım.

Yani bu 50 metre ara ile farklı farklı altyapı hızları nasıl oluyor bilgisi olan varmı bu konuda????

• SpecturA kullanıcısına yanıt
    aynen benimde önce 75 mb yazıyordu 2 gün sonra baktım şimdi 50 mbye düşürmüşler. türk net şimdiden çakallığa başlamış.
  • merhaba arkadaşlar,

hali hazırda türknet 75mpbs kullanıcısıyım ve memnunum da açıkçası. fakat aklıma takılan bir şey var.

vodafone sitesi ve türknet sitesi üzerinden sorgulama yaptığımda hattımın 75mpbs desteklediğini görüyorum ama modem arayüzüne baktığımda ulaşılabilir hız çok değişkenlik gösteriyor. bazen 40, bazen 35, bazen 33 vs. ve şuan aldığım net hız da 30-33 mbps arasında oluyor.

çözümle ilgili bir şey beklemiyordum ama yine de bununla ilgili müşteri hizmetlerine kayıt bıraktım ama bir sonuç alamadım. bu arada snr değerim 8,5-10 arası gidip geliyor, hat zayıflaması 0 (sıfır) kayıt bıraktığımda bir şeyler yapmaya çalıştılar sanırım, bu değer 7'nin altına kadar düşüp hattım gitti ve sonra geri geldi. şuan hala 30 civarı hız alıyorum. bunun nedeni nedir acaba? kablo'dan desem, yaklaşık 30mbps'lik bir hız kaybı bana uçuk geliyor. sizin düşüncelerinizi merek ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamilee -- 28 Nisan 2017; 2:4:17 >

• cyber tech C kullanıcısına yanıt
    sağolun hocam. ben kayıt yaptıktan sonra çıktı sanırım bu kampanya. yoksa online işlemlerde görebildiğim bir yok.
  • 
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.