Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (948. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.992
Cevap
181
Favori
764.021
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 946947948949950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi akşamlar, kuzenim için abonelik açmak istiyoruz ancak ilk başvurumuz hat olmadığı için iptal edilmişti şu an tekrar başvuru yaptık ancak eğer boş hat varsa belgeleri yollamak istiyoruz. Kontrol etmek için müşteri hizmetlerini aradım bir türlü temsilciye bağlanamadım, rica etsem adresimdeki hat durumunun kontrolünü yapar mısınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Modemimde hattımın aldığı maksimum değer 120mbit olarak gözükmekte. 100mbit paketime 86mbit veriyorsunuz hız testinde 40mbit bile görmüyorum. İkinci arıza kaydım hiç bi şekilde düzelme olmadı internet şu an perişan halde. Ping yüksek hız düşük problemin çözülüp aranıp bilgi verilmesini istiyorum.

Destek kayıt no: 20007249

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Turknet'e geçeli yaklaşık 1.5 yıl oldu. İlk 1 yıl boyunca gayet güzeldi ancak son 6 aydır internet çok dalgalanıyor. Yeri geliyor 35 Mbps yeri geliyor 10 Mbps.

Aynı zamanda Twitch.tv'ye özel kısıtlama yaptıklarına %99 eminim. Hızda ve diğer sitelerde sorun yokken twitch'te 360p bile yayın açılmıyor. Ama mesela steam'de bir indirme açsam son hızla indiriyor. 1-2 kere olan bir şey de değil bu yani. Son 6 aydır böyle.

Superonline youtube kısıtlaması yapıyor diye iptal ettirmiştim. Şimdi yağmurdan kaçarken doluya tutulduk :).
  • kummbara kullanıcısına yanıt
    Bende de twitch'de bi sorun yok, aksine steam de hızım azaldı son bir kaç aydır; oyun indirmeleri sn'de 4 MB civarında.
  • Son aylarda veremediğiniz hizmete lanet okumaya başladım. Forumdaki aylar önceki mesajlarıma bakılırsa görülecektir hep Türkneti övdük hatta Ankarada hizmetinden memnun kaldığım için İstanbulda 400 küsür liraları ödeyerek taahhütümü bozarak gelmeyi seçtim Türknete. Herkese geçmesi için tavsiye ettim ama benim gibi müşterinizi soğuttunuz kendinizden. Geçen ay 15 lira ekstrayla sözde 100mbit tarifenize geçtim ama şu mesajı bile 4G’den atıyorum. 35mbitlik tarifeye geçmek için destek kaydımı oluşturdum son 1 ay daha kullanacağım baktım olmuyor zor değil kapatacağım müşteri kapmak için firmalar sıraya girmiş durumda. Kusura bakmayın vatandaşlar sizin gibi yalan dolanla para kazanmıyor alamadığımız hizmete boşuna para ödemenin anlamı yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar turknet e başvuru yaptım evrakları yolladım ve kullanıcı adım ve şifremde geldi.Şiimdi modemi bağlamadan önce binaya gelen kablo mu oluyor ne oluyor onu nasil bağlayacağım.Bu işlerden pek anlamam yardımcı olursanız çok sevinirim.

• pesimist05 kullanıcısına yanıt
    bilgidğim kadarıyla binanın dağıtım kutusuna kadar Türknet, ya da TTnet çekiyor kabloyu. Sizde bir elektrikçi çağırıp, kutudan dairenize kadar çektirmeniz gerekli.
  • pplhntr P kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

• arkadaşilar 100mb türknetim var,alalh için biri söylesin,
    bazen instagram videolar 30 saniye sonra açılıyor,fotoğraflar düşük kalitede zor açılıyor

sorun nedir bilen gören?
  • başka modem deneme şansın varsa bi dene derim. Bazen modemden anlamsız sorunlar kaynaklanabiliyor.
  • 100mb aboneliğin var. Modemde gözüken değerler nedir peki?

Wifi mi kullanıyorsun? Kablo mu?

Hız testi değerleri nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

100mb aboneliğin var. Modemde gözüken değerler nedir peki?

Wifi mi kullanıyorsun? Kablo mu?

Hız testi değerleri nedir?
    değerler bunlar,pc de sıkıntı yok ama telefonlar tam bir rezalet,çoğu zaman 3g de açıyoruz.

modem- telefon uyumsuzluğu diye birşey mi var yav?Telefonlarda ping sıkıntısı var sanki, 56k hızında videolar,özellikle instagram.

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

• Madem ki pc'de bağlantınız normal, turknet ile ilgili bir durum yok.
    Modem max rate 92mb/42mb. Gerçek değerleriniz 76mb/4mb. Belki hattınız boş değil şu anda?

Wifi konusuna gelince; Wifi bağlantıları etkileyecek bir sürü unsur var, bunun Turknet ile uzaktan yakından alakası yok. Hata olup olmadığını tespit etmek için, biraz ileri düzey araştırmak gerekiyor. Bazı durumlarda, wifi modem yanındaki uydu alıcısı veya telsiz telefon dahi wifi sinyali etkileyebiliyor. Bulunduğunuz ortamda 2.4ghz bandında çok fazla yayın yapan cihaz varsa da, biribirini etkileyebilir. Modeminiz 5ghz olabilir, telefonunuz destekliyorsa 5ghz'den wifi almaya deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

Madem ki pc'de bağlantınız normal, turknet ile ilgili bir durum yok.
    Modem max rate 92mb/42mb. Gerçek değerleriniz 76mb/4mb. Belki hattınız boş değil şu anda?

Wifi konusuna gelince; Wifi bağlantıları etkileyecek bir sürü unsur var, bunun Turknet ile uzaktan yakından alakası yok. Hata olup olmadığını tespit etmek için, biraz ileri düzey araştırmak gerekiyor. Bazı durumlarda, wifi modem yanındaki uydu alıcısı veya telsiz telefon dahi wifi sinyali etkileyebiliyor. Bulunduğunuz ortamda 2.4ghz bandında çok fazla yayın yapan cihaz varsa da, biribirini etkileyebilir. Modeminiz 5ghz olabilir, telefonunuz destekliyorsa 5ghz'den wifi almaya deneyin.
    pc de wifi den bağlı hiçbir sıkıntı yok, instagrama web den girince hiç sıkıntı yok,cepten girince tam bir sürünme hali var :D

sanki cep le modem uyumsuz ne bilim,bi ayarı,seçeneği vardır belki.

• Ben de ttnet'ten geçtim ama ttnet'te iken nadir olan akşamları ping artması turknet'te daha sık başıma gelmeye başladı. 16 mbit'e kadar benim internet, alt yapı telekomun evet ama değiştirmeden önce çok daha stabildi. Arıza kaydı bıraktım dsl sinyalini buluşuyor deyip kapattılar. Geçen yıllarda bunların müdürleri yok müşteriyi memnun etmek öncelikli görevimiz falan diyordu da canlı destek olmadan bu işler olmaz. Bu konuda son derece berbat bir firma. Emin olun ben bazı şeyleri emin olmadan kolay kolay söylemem. Sorununa tekrar gelince ya komple ülkenin alt yapısı artık yetmiyor talebe.Ya da bazı yerlerde belki de daha ucuza sattığı için turknet'e kısıtlama getiriyor. Takip ediyorum eğer böyle bişey tespit edersem süper online'a geçeceğim. Bazı konularda bu kadar berbat olduklarını bilmiyordum hevesle bağlattım halbuki. Köy möy ama yıllardır kullandığım interneti ben biliyorum. Ha akn dolmuş 5mbit'e düşmüş ha turknet'e gelmişsin akn geçmiş gibi İnternet kullanıyorsun aynı şey. Dediğim gibi takipçisi olacağım inşallah yanılırım. Bu arada alt katta kuzenim de turknet kullanıyor ve bende problem olduğunda ondan bağlanıp deniyorum hız olsun ping olsun aynı çıkıyor. Neyse şimdilik bu kadar.

• İki yıldır turknet abonesiyim ufak tefek sorunlar olsa da arızalar giderildi, turknet diğer iss'lerin yapmadığı up ve down hızını uygun fiyata müşterilerine sunmayı bildi, şimdi turknetin belki de en çok tepki çeken uygulaması müşteri hizmetlerine direk ulaşımın olmaması,turknet buna bir çözüm getirir mi bilemiyorum ama bu da müşteri kaybına sebep olan başka bir etken.
  • Ben kendi evimde 6 senedir türknet kullanıyorum + Diğer Evde +1 Yanımda 4 kişi daha getirdim ama son 1 aydır internet sürekli gidiyor ping aşırı yüksek ve Upload yapamıyorum 3mb upload deniliyor 1 cıkıyor 1.5 cıkıyor ama onuda yaptırmıyor sürekli bir engelleme var Arıza kaydı bıraktık yogunluktan denildi.Ekipleri Yönlendiriyoruz vesaire hiçbirşey yok bildiğin baştan savma işi beni ilgilendiriyor mu yogunluk hayır yogunluk olabilecek bir bölgedede oturmuyorum.Bana bunun cevabını verin ve sorunumu çözün
  • quote:

Orijinalden alıntı: webnettr

İki yıldır turknet abonesiyim ufak tefek sorunlar olsa da arızalar giderildi, turknet diğer iss'lerin yapmadığı up ve down hızını uygun fiyata müşterilerine sunmayı bildi, şimdi turknetin belki de en çok tepki çeken uygulaması müşteri hizmetlerine direk ulaşımın olmaması,turknet buna bir çözüm getirir mi bilemiyorum ama bu da müşteri kaybına sebep olan başka bir etken.
    size can-ı günülden katılıyorum. Telefon başında harap oluyoruz, firmadan vazgeçirebilecek düzeyde müşteri hizmetleri politikası kötü. Yakın zamanda aboneliğimi sonlandıracağım. Üye olmama bu forum sebep olmuştu bu yüzden ayrılma nedenimi yazmayı borç bilirim.
  • Merhaba, yaşadığınız sorunu kontrol ederek yardımcı olmak isterim. GSM numaranızı DM olarak iletebilir misiniz?
  • regnar16 R kullanıcısına yanıt
    Merhaba, çağrı merkezi sorunları çözmüyor, sadece işin uzmanına aktarıyordu, biz de sorunların çözülmesine odaklandık, bu sebeple hem müşterilerimizi çağrı merkez kuyruğunda bekletmemek hem de sorunu hızlıca uzmanına aktarmak için, Sesli Yanıt Sistemi üzerinden ve online işlem merkezimiz üzerinden destek veriyoruz. Size yardımcı olabilmem için talebiniz ile birlikte GSM numaranızı DM olarak iletebilir misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 946947948949950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.