Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (840. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
18.992
Cevap
181
Favori
764.018
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 838839840841842
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

Aman deyim dikkat edin. Müşteri hizmetleri diye bir şey yok bu sırada, ciddi manada yok yani mecaz yapmıyorum. Sorun çıkarsa o sorun öylece kalır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türk Telekom'un hizmet ve kalitesini seven arkadaşlara gerçekten inanamıyorum
  • ufuk_aktan U kullanıcısına yanıt
    Vallahi ben de hizmet kalitesi olarak telekom'u aratan bir firmanın varlığına inanamıyorum.

Ek: Paket hızı 35 mbit aldığım hız 3 mbit bu saatte. Akşam saatlerinde hız düşüyordu öğleden başladı bugün. Üye olmayı düşünen arkadaşlar sakın bulaşmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atakan3595 -- 28 Ekim 2017; 15:16:34 >
  • Atakan3595 A kullanıcısına yanıt
    Birçok insanda aynı sorun var sabah 7 de 35 mbit hız pingler 8-9 bak şu an akşam oluyor daha şimdiden yavaşlamaya başladı saat daha 15:30 hızım gene 5 mbite düştü 70 den aşağı ping yok birçok kişide aynı sorun var 480 p video bile izlenmiyor. Akşam geç saattlerde gece 1 e kada berbat bir hız var hergün
  • belli saatlerde hiz dususu yasayanlar konumda paylasabilir mi acaba? genel olarak y.disi cikislari mi yavasliyor yoksa bolgesel yavaslamalar mi var merak ediyorum.

• sabah saat 07:45 te alınan hız ile akşam alınan hız
  • quote:

Orijinalden alıntı: suicide

belli saatlerde hiz dususu yasayanlar konumda paylasabilir mi acaba? genel olarak y.disi cikislari mi yavasliyor yoksa bolgesel yavaslamalar mi var merak ediyorum.

Bende genel olarak yurtdışı çıkış pingleri yüzde 120 civarı artarken yurtiçi değerler yüzde 40-60 arası artış gösteriyor.

20:00 sonrası özellikle değerler böyle akk kalktığından beri.
  • Realizeyes R kullanıcısına yanıt
    evet hayırlı olsun net açılmış modeme şifre kullanıcı adı girince aktif olur olmaz ise modemi tekrar kapatıp açın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ronaldinho26

evet hayırlı olsun net açılmış modeme şifre kullanıcı adı girince aktif olur olmaz ise modemi tekrar kapatıp açın

Tamamdır teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: suicide

belli saatlerde hiz dususu yasayanlar konumda paylasabilir mi acaba? genel olarak y.disi cikislari mi yavasliyor yoksa bolgesel yavaslamalar mi var merak ediyorum.

TürkTelekomdayım (16Mbps ADSL) Speedtest de Günün her saati Hızda Yurtiçi Ping de aynı çıkıyor

Ancak 19:00-01:00 arası Yurtdışı Pingler çok kötü oluyor Battlefield a Normalde 60 olan Server pingi Akşamları 100e çıkıyor
  • Akşam saatlerine girdik.Yine hız sonucunu bırakım buraya.Normalde hattım 75mbps.
  • Bekliyorum netspeed gelsin ona geçecem bıktım bunlardan almayın aldırmayın..
  • Online form doldurmuştum, buradaki ve şikayet.var daki yorumları okuyunca vazgeçtim. MH aradı form doldurmuşsunuz yardımcı olalım diye. Bende şikayetleri okuyunca vazgeçtim dedim. Hiç ikna etmeye çalışmadılar. Bence farkındalar ve ellerinden birşey gelmiyor gibi. Uzak durmakta fayda var diye düşünüyorum.
  • suicide kullanıcısına yanıt
    Kapasiteyi arttırsada sorun çözülmez.Çünkü peak değeri denen bir şey var.Turknetin müdür yardımcısı da biraz anlattı.Ama hemen geçiştirdi.Turk telekom tarafından maliyetler var dedi ama turknet olarak sen onun altyapısını kullanıyorsan bu maliyetleri ödemek zorundasın.Ekstra çıkarılan bir maliyet değil.Sırf maliyetleri kısmak için yeni aboneler max. 35 mbps alabiliyor.Peak değeri düşerse maliyet azalıyor.Eski abonelerde de durum aynı mesela bana 100 mbps tanımlı ama hız testinde max. 72 mbps alıyorum.Bimere şikayet etmiştim.Bakanlık firmadan yazılı savunma isteyince bana türk telekom ekibi geldi.Ölçümde hızın 75'e sabitlendiğini söylediler.Turknet benim bölgemde üst hız sınırı olarak 75 mbps belirlemiş.Üst hız sınır değerleri var 100-75-50-35 diye gidiyor pahalıdan ucuza doğru.Vdsl için en düşük maliyet 35 mbps bandında.

Türk telekom sabote ediyor kısmına gelirsek zaten turknet,türk telekom ile altyapı kullanım sözleşmesi imzalayarak tüm şartları,ücretleri,ek maliyetleri kabul etmiş oluyor.Sözleşmede her bir kalem yazıyor.Sözleşme şartları da zaten btk'nın belirlediği şartlara göre hazırlanıyor.Mesela aylık paylaşım bedeli büyükşehir olan iller için ayrı,diğer iller için ayrı.Aylık kullanım bedelini ödemezsen gecikme faizi %5.Turknet tt altyapısındaki kiraladığı portlara,kablolara kendisi erişmek isterse saatlik 79 tl ücret ödemek zorunda.Turknet tt alyapısındaki porta,kabloya eriştiğinde eğer kablolara zarar verirse tazminat ödemek zorunda.Bunun gibi birçok madde var.

Daha yazacak çok şeyim var ama neyse diyorum hep.Hız desen sabah işe gidilen erken saatlerde 72 mbps,akşam max. 16 mbps.Külkedisinin bindiği araba gibi akşam kabağa dönüşüyor hızlar.Boş port olmadığı için başka yere de geçemiyorum.Ah Ulan Rıza...

• Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hızınızın yavaş veya hızlı olması Turk.net ile alakalı değil. Türkiye de tek altyapı o da Telekom'a aittir.

• Alfredo kullanıcısına yanıt
    Bence cok yanlis dusunuyirsun. Sabahlari 42mbit, aksamlari 3mbit. Bunun tek sorumlusu turknet. Aknyi kaldircam diye azina yuzune bulastirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakkan058

Bence cok yanlis dusunuyirsun. Sabahlari 42mbit, aksamlari 3mbit. Bunun tek sorumlusu turknet. Aknyi kaldircam diye azina yuzune bulastirdi.

33600 modem döneminden günümüze kadar internet kullanan birisiyim. İnternet kelimesini anlatırken güçlük çekeren günümüze geldim. Bahsettiğin konu Turk.net ile alakalı değil, altyapımızla alakalı. Sen diyorsun ki, arabam 250 km/h hıza çıkmıyor, memlekette o hıza ulaşacağın yol mu var:)

Aşağıda modem ayarlarında 35mb görüyorsan gerisi tamamdır.

• Arkadaşlar turk.net den uzak durun burada bir iki fanboy var onlar da davetiye konusunda davetiye kasıyorlar zaten memnun olduklarından değil neti beleşe getirdiklerinden.

Başımdan geçen olay vodafone net kullanırken bitime yakın turknet tarafından arandım kam payları hakkında bilgi sundular bende turk.net e geçen arkadaşlarımın olduğunu fakat akşamları İnternet yavaşladığını söyledim kadın bunun üzerine sizin bölgeniz aktif alt yapımız içinde mevcut aboneliğiniz 16 mb e kadar ama aktif alt yapımızda olduğunuz için biz size 24 mb vereceğiz dedi bunu 3 4 kere teyit ettir. Taahhüdün bitmesini bekleyelim dedim gerek yok biz 120 tl e kadar karşılıyoruz dedi.

Tabi ben evrakları gönderdiğim sürece bu 24 mb hız olayını 3 4 kere daha teyit ettirdim yine aynı şeyi söylediler. 22 sinde geçiş yaptık geçiş gerçekleşince tek yapmam gereken müşteri hizmetlerini aramak olacaktı sözde aradık biz böyle bir şey yapamıyoruz dedi ve alt yapınız 16 mb e kadar destekliyor dedi buna istinaden kayıt bıraktık 22 sinden beri kayıt açık ne arayan var ne soran böyle bir lanet firma 16 mb bile hakkıyla verseler belki yine kullanılır ama onu bile vermiyorlar dalga geçer gibi sizin alt yapınız bu kadar destekliyor diyorlar ben 4 5 senedir bulunduğum konumda internet kullanıyorum 13 14 mb alıyordum bunlara geçtim geçeli 10 mb üzerine çıkamadım.

• Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

Allah belanızı versin.

• 
Sayfa: önceki 838839840841842
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.