Teğmen
02 Temmuz 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 51 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar Selamlar.

Windows 10 bilgisayarımda Bitdefender Total Security kullanıyorum.

Bir kaç gündür sürekli görseldeki gibi "Şüpheli bağlantı engellendi" uyarısı alıyorum durmadan.

Bu konuyu açarken dahi 20 kere aldım, zor yazıyorum şu an. İnternette dolaşırken sürekli bu çıkıyor.

Ne yapmam gerekir bir sıkıntı mı var acaba?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/33/19/80/331980cc4b857244e959a260be1ab5a4.png&t=0&width=480&text=1

Selamlar arkadaşlar.

7-8 aylık bir alman kurdum var. 1,5-2 aylıkken bir arkadaşımdan ücretsiz edindim.

Köpeğim 3-4 aylıkken eli ısırmaya, paçalara saldırmaya başladı oyun amaçlı. Bunu ne yaptıysam önleyemedim.

5 ayı doldurunca temel itaat eğitimine verdim. Bekle, otur, yat, gel gibi basit komutları öğrendi.

Eğitimde yaklaşık 35 gün kaldı.

Geri gelince eğitimci boğma eğitim tasması verdi, bir süre onunla devam ettik ancak köpeğim bir süre sonra eski davranışlarına geri dönmeye başladı.

Son bir haftadır 3-4 aylık olduğu dönemin 1 tık daha üstünde agresif şekilde el ve paçayı ağza almayı, üstüne zıplamaya vs başladı yine hırlayarak.

Eğitim tasmasını 2-3 haftadır takamıyorum küçük geldiği için, yurt dışından yenisini sipariş verdim (özel macaristan üretimi TR'de yok) gelmesini bekliyorum.

Ben bu durumun sadece temel itaat eğitim ile alakası olmadığını düşünüyorum. Bana karşı bu davranışları başka birine çok fazla sergilemiyor.

Köpeğim iş yerimin üstünde bahçede kalıyor gün boyunca. 20 metrelik bir tel gerip, zincirle de tele bağladım orada istediği gibi dolaşabiliyor. Günde 2 defa besliyorum, günlük ortalama 450-550 gram arasında mama yiyor. Müsait oldukça bahçede 1-2 saat tasmasız salıyorum. Müsait oldukta günde yarım saat bir saat yürüyüş yapmaya çalışıyoruz.

Benim köpeğe davranışlarımda ise kesinlikle şiddet yok, tam aksine hayvanlara karşı çok şefkatli biriyimdir. Canı acıdığında, canım acır o şekilde.

Deneyimli arkadaşlar sizce nasıl bir yaklaşım sergilemem gerekli, hata benim davranışlarımda mı? Tavsiyelerinizi bekerim.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/67/2f/19/672f19c2258c6bf64e9375ee4612fc43.png&t=0&width=480&text=1

Arkadaşlar selamlar.

Çalıştığım sektörle alakalı ekstra işler yapma düşüncesindeyim.

Özel kendi üretimimiz olan bir yöresel köfte işindeyim. 1 günlük mesafedeki şehirlerde (İstanbul, İzmir) bu köfteye oldukça talep olacağını düşünüyorum.

Ben de gerek iş yapanlara gerekse direkt müşteriye olacak şekilde şehir dışı çiğ olarak gönderim yapmak istiyorum.

Malum ürün et olduğu için uzun mesafelerde bozulma riski de yüksek. Dolayısıyla sadece 1 günde teslim edilebilecek yerlere gönderim yapmak önceliğim olacak.

Ürünleri güzelce paketleyerek, strafor köpük ile yollamayı düşünüyorum. 1 günde bozulmasını önlemek amacıyla başka ne kullanabilirim?

Normal buz kullansam gidene kadar eriyeceğine eminim. Tabi bunun yaz mevsimi de var. Piyasada kuru buz diye bir şey gördüm karbondioksitten üretiyorlar fakat ürüne bir zararı olur mu bilemedim. Bu kuru buz ile dondurma gönderenler var, youtube'da bir kaç video izledim.

Bu ve bunun gibi ürünün sağlıklı bir şekilde ulaşmasını sağlayacak önerileriniz varsa yardımlarınız beklerim.

Selamlar.

Medeli M15 orgum vardı. Bir akraba ödünç istedi, bozmuşlar. Kendilerine yeni bir org alıp benimkini de yüzsüzce bozuldu diye geri verdiler. Seneler önce 700-800 civarı almıştım. Şimdi 2000 TL'lere gelmiş.

Profesyonel olarak çalamıyorum, hiç ders de almadım. Evde hobi olarak youtube'da gördüklerimi çalmaya çalışıyorum.

Bilen arkadaşlardan ricam orta seviye fiyat performans ürünü tavsiyesi vermeleri. Çok fazla ürün ve seçenek var. Tek başıma seçemedim açıkçası. Müzik marketlerdeki arkadaşlar da çok uçuk fiyatlılara yönlendiriyor sürekli.

Bu fiyat aralığında Türkçe ritim seçeneği de olabilirse ballı lokum olur elbette.

Arkadaşlar selamlar.
Bu akşam 2009 model clio 3 1.5 dci 65 beygirlik bir araca baktık.
Kaporta olarak vs beğendik.
Perşembe de ekspere sokarız diye konuştuk.

Bu araçta 65 beygir nasıldır? İnternette araştırma yaptım bu araçta turbo olup olmadığı tartışılıyor. Bazıları var, bazıları yok diyor. Bazıları da var ancak yazılımla beygir 65'e düşürülüyor diyor.

Senede 3-4 defa 1000 km uzun yol da gidiyorum. Ahım şahım kalkışlar son sürat hızlar falan beklemiyorum ancak yokuşta da kalacak bir araç istemiyorum.

Aracın kasasına göre biraz düşük bir motor gibi geldi bana.

65 beygirlik versiyonunu kullananların yorumlarını beklerim.
Arkadaşlar selamlar.
Başlıkta belirtmiş olduğum Corsa 1.3 Cdti - Peugeot 206 1.4 Hdi - Palio 1.3 Multijet - Fiesta 1.4 Tdci modelleri arasında kararsız kalmış durumdayım.

Bütçe max 50 bin TL.

İçlerinde ön plana çıkan Opel Corsa lakin 2005-2006 modellerinde az buçuk eli yüzü düzgün olanlarına dahi 60 bin lira fiyat çekiyorlar ki 70-80 bandında 2015 model araçlar satılıyor.

Araçların hepsi dizel doğru düzgün 200 bin km altı araç yok. 200 bin üstü de ben almak istemiyorum. Kendim 40-50 bin kullansam 300 bine geldiğinde satışı çok zor olacaktır.

40-50 bin aralığında eli yüzü düzgün palio dahi bulamıyorum.

Neyse konuya gelirsek. Baktığım model aralığı 2005-2008. Km 200 bin altı. Max bütçe 50 bin.

Bu araçlardan hangisini almak daha mantıklıdır, hangisi kullanıcıyı en az üzer?
Arkadaşlar selamlar.

1-2 saat önce gmail'den apple hesabıma macbook pro 13 cihazıyla giriş yapılır imessage özelliğinin kullanıldığına dair mail geldi.

Hemen akabinde parolalarımı değiştirip, iki faktörlü doğrulamayı aktifleştirdim.

Hesaba baktığımda cihaz hesaplarımda gözükmekte, sildim kendisini.

Daha başka endişelenmeme gerek var mıdır ?

Arkadaşlar selamlar.
İş yerim tadilata girecek, hazır tadilata girmişken ses sistemi yapmak istiyorum uygun yollu.
4 farklı alanda istediğim gibi ses ile oynayabileceğim bir amfi ve hoparlör tavsiyesi verebilir misiniz.
Yani bir alanda sesi kapatabilirken diğer alanda açık bırakabileceğim şekilde.

Alanlar 80m2, 80m2, 250m2, 10m2 olarak değişiyor.

Totalde 10 ila 15 hoparlör olacak. Malzemeleri internetten alıp kendim monte edeceğim veya ettireceğim. Ses sistemi satan firmalar çok fahiş fiyat veriyorlar.

Baş ağrısı ve cızırtı yapmayacak düzeyde fiyat performans ürünü tavsiye eder misiniz. Bütçem maksimumum hepsi 2500 TL civarı.
Arkadaşlar selamlar, konuyla ilgili bilgi hatalarım varsa kusura bakmayın çünkü hiç bilgim yok.

Bilgisayarımı bir arkadaşa vereceğim, 3dmax eğitimi alıyorlarmış vs mac'te olmuyormuş sanırım öyle bir şey söyledi.

Programın C'de windowsun kurulu olduğu yerde olması gerek gibi bir şey söyledi ama benim bilgisayarda
windows ssd'ye kurulu o da 60 gb, boş yer neredeyse yok.

D'de yeterince yer var. Herhangi bir şey farkediyor mu bu programların kurulumu için C, D gibi yahut windowsun kurulu olduğu yerde olması gerekiyor gibi ?
Arkadaşlar selamlar.
Hp 15-bw019nt model bilgisayar var amcamda. Bilgisayar aşırı kötü. Dosyaları 40-50 saniyede açıyor, bilgisayar 5 dakikada falan açılıyor.

Bilgisayar özellikleri;

AMD Dört Çekirdekli A9-9420 APU (3 GHz taban frekansı, 3,6 GHz'e kadar patlama frekansı, 1 MB önbellek)
4 GB DDR4-1866 SDRAM (1 x 4 GB)
AMD Radeon™ 520 Grafik Kartı (2 GB DDR3 ayrılmış)
1 TB 5400 rpm SATA

Amca bilgisayarı sadece nete bakmak ve excel'de bir şeyler yapmak için kullanıyor. Bu halde kullanmak bana eziyet gibi geldi ona da öyle. Teknosa'da kandırıp 3500'e bunu satmışlar 5-6 ay önce sanırım.

Bir iki bilgisayarcıya sordum hafızasını çıkarıp ssd takarsak ve 4 gb ram takviyesi yaparsak bilgisayar ciddi derecede hızlanır diyorlar. Eğer sorun çözülecekse fiyat olarak da bana makul geldi işçilik vs. yazmamış neredeyse. Sizce problemi çözer mi?
Hakkında
Forum İmzası:
amaç
Forum İkinci El İmzası:
amaç
Hakkımda:
amaç
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 7 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 344
İkinci El Bölümü Mesajları: 11
Konularının görüntülenme sayısı: 5.745 (Bu ay: 401)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 172 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.