Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (842. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.993
Cevap
181
Favori
764.006
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 840841842843844
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telekom altyapısını yenilemeli, herkesin evindeki hat değerleri 100 mb geçmeli, sen fiyat performans hangisi uygunsa o firmadan internet hizmetini alırsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gatetrans kullanıcısına yanıt
    en azından bir muhattap bulabilirim ve şikayet yok gördugum kadar
  • Atakan3595 A kullanıcısına yanıt
    olay kutuya gelen ya da kutudan sizin eve gelen altyapi degil zaten. oyle olsa hep iyi ya da hep kotu olurdu.

olay tamamen turknet in santralde kiraladigi bant genisligi ile alakali gibi gozukuyor. diger bir konu turknet acaba y.disi cikislari kimden aliyor, kendi hatti mi var yoksa tt den mi kiraliyor vs.vs.

birde isp throttling denilen bir mevzu var. servis saglayici begenmedigi! icerik ya da sitenin hizini bilerek baltaliyor, misal tt youtube a cok uyguluyor bunu. speedtestler 15Mbit falan ama youtube 720p de donuyor. velhasil bu isin icinde cok pis oyunlar donuyor, kullanicilarin cogu da saniyor ki kablolar kotu bilmemne, fiber olsa super olacak vs.

20 sene once 56kbps ile baglandigim bakir kablo bugun 100Mbit hiz verebiliyor. santrale cok uzak degil ve modem arayuzunde sinyal degerleriniz iyi ise bu hizlarin dusuk olma sebebi sadece isp nin hizi kismak istemesi/buna mecbur kalmasi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • suicide kullanıcısına yanıt
    Hocam bu dediklerinizden ben de haberdarım. Üstte yazılan mesajlardan birine istinaden yazdım modeme giden kablo vs. diye. Bu sorunların kaynağı sizin de dediğiniz gibi, turknetin kiraladığı sunucuların yükü kaldıramaması ve kuvvetle muhtemel akn kaldırılmasından sonra telekom'un bunlara ayar çekmesi. Olay telekom'un altyapısının kötü olması değil. En azından benim bölgemde kötü değil.

Edit

Gecenin köründe gelecek internetin ben içine tükürürüm. Yatıp zıbarıcam zaten birazdan. Bu rezilliğin sorumlusu belki siz değilsiniz ama ağırlığınızı koyup çözüm getiremediğiniz için siz de sorumlusunuz aslında çapsız turknet yetkilileri. Telekom'un altyapısını kullanırken öpücük vermiyorsunuz para veriyorsunuz. Telekom abonesi ben 3 mbitle sürünürken 4k video izliyorsa ortada başka işler dönüyor demektir. Ben az daha sabrediyorum ama çözüm bulunmazsa uğraşacağım sizinle. Taktım kafayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atakan3595 -- 29 Ekim 2017; 1:7:16 >

• Zuhasiberepe kullanıcısına yanıt
    Superonline. Ping problemi 0

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • musteri hizmetlerini aradagimda musteri temsilcisine baglanmayi kaldirmissiniz. ben bi musteri temsilcisine baglanayim size cok guzel laflarim olacak.

gonderdigim belgeleri isleme almayin diye belgeler ulasmadan kac defa aradim fax cektim arayip kac defa teyit ettim. siz de arayip nedenini sordunuz ve açıkladım üstüne isleme almayacagiz acmiyoruz hattinizi dediniz ve suratıma kapadiniz.

suan yaptiginiz sey turktelekoma verdigim yeni taahhutu bozdunuz hatti actiniz simdi de iptal mi edeceksiniz anlamadim. musteri hizmetlerine de baglanamiyorum.yok yere basima is aldim sizin yapacaginiz ise...

• Müşteri hizmetlerini kapatmak ne demek ya, insana keşke telekomun 20gblik leş tarifesine gecseydimde turknetle muhatap olmak icin bukadar kendimi paralamasaydim dedirttirdiniz. 1 ay dolmadı daha internet bağlatalı 20 gunde 10 gün sorunsuz kullanamadim. Yaşlandim yemin ederim 1 ayda sizin yüzünüzden bide arkadaşinı getir kampanyası yapmissiniz sizi birak arkadaşima düşmanıma bile önermem.

• gosHawk. kullanıcısına yanıt
    bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 17 Temmuz 2020; 17:4:12 >
  • Bir buçuk ay oldu halen daha bağlanacak ailem için başvurmuştum onlar sinir oldu ben ayrı sinir oldum Bin pişmanım
  • bu kadar sorunlu bir sağlayıcı ama ne hikmetse konu devamlı en tepelerde her sayfada insanların şikayetlerini okuyoruz
  • Upstream line rate (kbit/s):
    797
    Downstream line rate (kbit/s):
    16380
    Maximum upstream rate (kbit/s):
    1177
    Maximum downstream rate (kbit/s):
    18448
    Upstream noise safety coefficient (dB):
    19.7
    Downstream noise safety coefficient (dB):
    9.3
    Upstream interleave depth:
    1
    Downstream interleave depth:
    1
    Line standard:
    ADSL_2plus

Böyle değerlerim var. VDSL olsun, 35'e yakın bir hız alayım diye yeni modem aldım. Sanırım bana tanımlananan hız 35in yarısı ve adsl hizmeti alıyorum şuan.

Müşteri hizmetleriyle de görüşemiyoruz bunu nasıl vdsl'e çevirtebilirim? Daha önce başına gelen var mı?
  • Realizeyes R kullanıcısına yanıt
    bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 17 Temmuz 2020; 17:4:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: matrix52

İlk twitter'den yaz, olmadı arıza kaydı oluştur geri dönüş yaparlar sana.

@TurknetDestek adresine yazdım kısa bi şekilde geri dönüş yaparlar umarım.

Telefon ile arayıp arıza kaydınız alınmıştır zımbırtısını dinledim de beni daha önce aramışlardı, 1,2 kere arayıp kapattıkları için yetişemedim. Ulaşamıyorum kendilerine :)
  • Turkcell 4.5G

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Realizeyes R kullanıcısına yanıt
    Aynı durumlar ben karşılaştım. Vdsl için başvurdum ama adsl bağladılar. Neyse 5 gün adsl kullanıp vdsl geçiş oldu. Hat geçti fakat internet yok. 1 haftadan daha fazla bekledim ne gelen var ne giden. Şuan tekrar adsl geçişi için bekliyorum, bir 1 hafta daha onun için bekledim ve hala bekliyorum. Şuan internetsizim, anlayacağınız bir kez daha düşünün vdsl için ^^ eğer hattınızın vdsl desteklediğine eminseniz, daha önce vdsl kullandıysanız şansınızı deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iSpeedy -- 29 Ekim 2017; 12:59:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iSpeedy

Aynı durumlar ben karşılaştım. Vdsl için başvurdum ama adsl bağladılar. Neyse 5 gün adsl kullanıp vdsl geçiş oldu. Hat geçti fakat internet yok. 1 haftadan daha fazla bekledim ne gelen var ne giden. Şuan tekrar adsl geçişi için bekliyorum, bir 1 hafta daha onun için bekledim ve hala bekliyorum. Şuan internetsizim, anlayacağınız bir kez daha düşünün vdsl için ^^ eğer hattınızın vdsl desteklediğine eminseniz, daha önce vdsl kullandıysanız şansınızı deneyebilirsiniz.

Daha önce adsl kullanıyordum. Sorgulamada 35mb vdsl ile kullanabiliyorsunzu yazıyordu ama nasıl emin olabilirim onu bilmiyorum?

Ayrıca adslden vdsl'e geçişte kablo değişimi vesaire falan yapılıyor mu bu konuda da bilgim yok. Öyleyse bir daha düşünürüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Realizeyes -- 29 Ekim 2017; 13:34:28 >
  • Ya su apt*l fırma donanımhabere yakısmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Realizeyes

quote:

Daha önce adsl kullanıyordum. Sorgulamada 35mb vdsl ile kullanabiliyorsunzu yazıyordu ama nasıl emin olabilirim onu bilmiyorum?

Ayrıca adslden vdsl'e geçişte kablo değişimi vesaire falan yapılıyor mu bu konuda da bilgim yok. Öyleyse bir daha düşünürüm.

Kablo değişmiyor hocam sadece saha dolabindan portun değişecek...

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin613

quote:

quote:

Ha yani birisi gelip kutudan işlem yapıcak. İnşallah bi sıkıntı çıkmazda.. Desteklemiyorsa hattım hiç girişmiyim olan internetimizden de olmayalım yani

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yasin613

quote:

quote:

Ha yani birisi gelip kutudan işlem yapıcak. İnşallah bi sıkıntı çıkmazda.. Desteklemiyorsa hattım hiç girişmiyim olan internetimizden de olmayalım yani

Hocam ben 1 hafta önce geçiş yaptım şuan çok memnunum... Adsl de 16mbit akşamları 7 8 civarı alıyordum, şimdi VDSL de 31 32 mbit, yoğun zamanlarda 20 mbit civarlarında alıyorum... Geçiş normalde 3 gün ama benim 1 hafta sürdü...

• 
Sayfa: önceki 840841842843844
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.