Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (836. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
18.993
Cevap
181
Favori
764.017
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 834835836837838
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alsem

quote:

Orijinalden alıntı: yasin613

quote:

Orijinalden alıntı: alsem

Arkadaşlar sabit telefonumdan çevir sesi alamıyordum.Defalarca turknetten arıza kaydı bırakmıştım.Bugün baktım binanın içindeki kutuya türktelekom kablo çekmiş daire numaramı kağıda yazıp kablonun ucuna takıp öylece bağlantı yapmadan çekmiş gitmiş

Ben bunu kendim bağlayabilirmiyim.Kutunun içine bir kağıda detaylı her dairenin seri numaraları daha önce yazılmış kutunun içindeki şeylerin hangi daireye ait olduğu bilinsin dlye.

Nasıl yapılacağını bilmiyorum yanlış bişey yapıp çok memnun olduğum internet bağlantımıda bozmak istemiyorum.Bu telekomada yazıklar olsun onu oraya bağlamak çok zor sanki.

Hocam senin telefonla interneti ayrı hatlardan çekmişler... Yalın neti Turk net e taşıdın galiba... Turk net e online işlemlerden durumu anlat normalde interneti telefonun üzerine bağlıyorlar(hem fiziksel olarak hem sistemsel olarak)... ikisi ayrı olursa arıza durumunda sıkıntı yaşarsın... Benim aynı kablo üzerindeydi ama sistemde ikisi farklı görünüyormuş bu yüzden tam 16 gün internetsiz kaldım... İkisini bir araya getirmem 16 gün sürdü...

Evet dostum aynen dediğin gibi yalın interneti turknete taşımıştım.Bu gidişle sabit telefon olayından vazgeçecem.Düzgün çalışan internetin başına bişey gelsin istemiyorum.

Yalnız ikisi ayrı olursa arıza durumunda sıkıntı yaşarsın demişsin bu şekilde telefon hattımı kutuya çaktırmazsam sadece interneti kullanmaya devam edersem yine de arıza durumunda sorun yaşarmıyım.

Hocam benim telefon arizasi için geldiklerinde internet sinyalini kaybettiler telefon üzerinde net olmadığı için internet sinyalini bulamadılar... Eğer telefon uzerinden arıza kaydı acmazsan sorun olmaz diye düşünüyorum.. ama bir numara varken 1000dk da paketin varken kullanmamak da olmuyor... Ben bayagi uğraştım ama şükür hepsini bir araya getirdim... Eğer ugrasirim dersen bir gün mutlaka hallolur 😀

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• TT net'deyken 16 mbps'e kadar hızım vardi. Ama 8-9 mbps anca geliyordu, akn'den dolayı ayın yarısında 3 mbps'e düşüyordu, şimdi turk nete gectim. 35 mbps'e kadar hiz denildi 25-26 mbps görüyorum şu an. Hem gündüz hem de akşam durum aynı. İnşallah böyle devam eder.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternetimde sorun yokda musteri hizmetleri ne lanet bişey arıyorum canlı bir insana bağlanmadim 1 hafta olacak geri dönüşte yapmıyorlar ilk defa böyle bişey oldu

• ben başvurdum henüz bitmedi süreç de. aklıma takılan bir şey var şimdi herkes yazıyor ya aldığım hız yükseldi filan e zaten bu interneti veren telekom değil mi ? onlarda düşükte türk nette neden hızlı. bu işlerden fazla anlamıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakkan058

Beyler gunduz 40mbit,aksam 3 mbit. Sorun yok diye donus yapiyorlar. Varmi yardimci olacak?

Bende akşam 18-22 arası 20mbit, gerikalan saatlerde 35mbit alabiliyorum. Diğer servis sağlayıcılarda durum aynıysa yaşadığınız bölgede internet kullanımının yoğun olmasında kaynaklanabilir.
  • Burada turknet temsilcisi var mı acaba? Turknet e geçmeyi düşünüyorum ama birkaç sorum olacaktı. Ben şu anda ttnet musterisiyim fakat Şubat ayına kadar sözleşmem var. Eğer ben turknet e gecersem cayma bedelini turknet mi odeyecek veya belli bir kısmını mi odeyecek veya hepsini ben mi ödeyeceğim?

• quote:

Orijinalden alıntı: --CarpeDiem--

Burada turknet temsilcisi var mı acaba? Turknet e geçmeyi düşünüyorum ama birkaç sorum olacaktı. Ben şu anda ttnet musterisiyim fakat Şubat ayına kadar sözleşmem var. Eğer ben turknet e gecersem cayma bedelini turknet mi odeyecek veya belli bir kısmını mi odeyecek veya hepsini ben mi ödeyeceğim?

Turk.Net temsilci değilim. Sorunuzun yanıtı cayma bedeli ile ilgili Ttnet ten almış olduğunuz dekontu Turk. Nete Gönderiyorsunuz. 120 TL ye kadar olan kısmını karşılıyorlar. Bunu da faturanızdan aylık olarak düşerek taksit taksit ödeme yapıyorlar.

• yaky kullanıcısına yanıt
    Hmm yani 120 TL yi benden alicaklar mi her türlü?

• quote:

Orijinalden alıntı: --CarpeDiem--

Hmm yani 120 TL yi benden alicaklar mi her türlü?

Hayır almayacaklar . Telekomun taahhüdünü bozarsanız telekom taahüt bozma faturası çıkartacak bunun 120 TL. sini 6 taksitte Turk.net 59.90 Tl den mahsup şeklinde geri ödeyecek . 6 ay 39.90 ödersiniz .
  • Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    Tamamdir hocam anladım. Sağolun cevap için.

• Gündüz saatlerinde 30 mbit hız alabiliyorum ortalama. 33'e bile çıktığı oluyor hatta. Ama gece saatlerinde 10 mbit hıza düşüyorum bazen. Son bir haftadır 2-3 saatlik zaman dilimi içerisinde hız dalgalanması oluyor. Destek kaydı açıyorum ama modemi, bilgisayarı kontrol edin diye saçma sapan otomatik cevap veriyorlar. Neyini kontrol edeyim acaba modemin, bilgisayarın ?

Bir de telefonu 2 kere çaldırıp kapatıyorlar. Elimizde beklemiyoruz herhalde 2 kerede kapatılır mı ? Yardımcı olmaya niyetleri olmadığı buradan belli.

• Turk net birakiyorum dun aksam adsl isigi gitti gidis o gidis mh ulasan zaten yok geri donus yapan yok 20 tl fazla veririm ama en azindan kafam rahat eder

Ha bugune kadar net iyiydi ufak tefek sorunlar harici

Sinir ettiler artik .

• Bizim yarın süperonline ile sözleşmenin yarın sonlanacak için gecen hafta Türknete başvurdum. Evraklarımı yolladım. İstediğim şey süperonline bittiginde iptalimin yapılması ve internet hizmetini turknet tarafından alıp devam etmemdi. İlk müşteri hizmetlerinde konuştuğum kadın çalışan gayet mümkün olduğunu bir sıkıntı yaşamayacagimi herhangi bir işlem yapmam gerekmediğini söyledi. Ben de sadece Evraklarımı yolladım bekledim düne kadar. Dün süperonline ı arayıp sorduğumda turknet in bizim sozlememizi bitiremeyecegini söylediler üstüne basa basa. Tekrar dönüp aradığımda turknet bana tam tersini söyledi üç kere. Bişey yapmamıza gerek yokmuş biz halledeceğiz dendi. Sonra kendileri aradığında gerçeği gördüler

Her neyse bizde bayilerine gidip iptalimizi gerceklestiricez. Tek dileğim anlaştığımız bize söz verildiği gibi yarın ınternetim iz gittiğinde turknetin bize internet sağlayabilmesi. Şüpheliyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Realizeyes

Bizim yarın süperonline ile sözleşmenin yarın sonlanacak için gecen hafta Türknete başvurdum. Evraklarımı yolladım. İstediğim şey süperonline bittiginde iptalimin yapılması ve internet hizmetini turknet tarafından alıp devam etmemdi. İlk müşteri hizmetlerinde konuştuğum kadın çalışan gayet mümkün olduğunu bir sıkıntı yaşamayacagimi herhangi bir işlem yapmam gerekmediğini söyledi. Ben de sadece Evraklarımı yolladım bekledim düne kadar. Dün süperonline ı arayıp sorduğumda turknet in bizim sozlememizi bitiremeyecegini söylediler üstüne basa basa. Tekrar dönüp aradığımda turknet bana tam tersini söyledi üç kere. Bişey yapmamıza gerek yokmuş biz halledeceğiz dendi. Sonra kendileri aradığında gerçeği gördüler

Her neyse bizde bayilerine gidip iptalimizi gerceklestiricez. Tek dileğim anlaştığımız bize söz verildiği gibi yarın ınternetim iz gittiğinde turknetin bize internet sağlayabilmesi. Şüpheliyim.

hocam benim de 10 gün sonra sona erecek superonline taahhutum, önerin nedir nasıl bir yol izlemeliyim turknet e başvuru için, sen çoğu şeyi tecrübe etmişsin yardımcı olursan çok sevinirim.

• cemtravolta26 kullanıcısına yanıt
    Superonline netiniz fiberse internet taşıma işlemi yapılamaz İss churn (iss taşıma aynı ürün grupları için olur fiberler buna dahil değil

Adsl kullanıyorsanız iss taşıma yapmanız mümkündür.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemtravolta26

quote:

Orijinalden alıntı: Realizeyes

Bizim yarın süperonline ile sözleşmenin yarın sonlanacak için gecen hafta Türknete başvurdum. Evraklarımı yolladım. İstediğim şey süperonline bittiginde iptalimin yapılması ve internet hizmetini turknet tarafından alıp devam etmemdi. İlk müşteri hizmetlerinde konuştuğum kadın çalışan gayet mümkün olduğunu bir sıkıntı yaşamayacagimi herhangi bir işlem yapmam gerekmediğini söyledi. Ben de sadece Evraklarımı yolladım bekledim düne kadar. Dün süperonline ı arayıp sorduğumda turknet in bizim sozlememizi bitiremeyecegini söylediler üstüne basa basa. Tekrar dönüp aradığımda turknet bana tam tersini söyledi üç kere. Bişey yapmamıza gerek yokmuş biz halledeceğiz dendi. Sonra kendileri aradığında gerçeği gördüler

hocam benim de 10 gün sonra sona erecek superonline taahhutum, önerin nedir nasıl bir yol izlemeliyim turknet e başvuru için, sen çoğu şeyi tecrübe etmişsin yardımcı olursan çok sevinirim.

Bugün gidip süperonline ı bayisinden kapattırdik kendimiz. Çünkü yarın bitiyor sözleşmemiz. Eğer devam ederse internet hizmeti bize başka bi tarifeden faturalandirma yapıp borç kitleyeceklerdi.

Şuan turknetin aktivasyon yapması için bekliyoruz telefonla ulaşılacak dendi dün bana gün içinde dün için. Bir gün geçti arayan soran yok.

İlk aradığımda 15 dakika içinde ınternetinizi bağlarız dediler. Sonra 48 saat oldu, üç gün oldu. Bakalım bugün dördüncü gün. Sabrımız pek kalmadı. Vazgeçebiliriz.

Not:Adsl den vdsl geçiş yapmak istedik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Realizeyes -- 26 Ekim 2017; 14:32:59 >

• Realizeyes R kullanıcısına yanıt
    İss taşıma talebi verdiyseniz ki vermişsiniz tsol aboneliği iptal ederseniz işiniz çok daha uzun olur taol aboneliğe dokunmayın tabi bu söylediklerim adsl kullanıyorsanız geçerli fiber ise tsol onu zaten turknet taşıyamaz iptal edip sıfır başvuru yapmalısınız türknete bilginize

• quote:

Orijinalden alıntı: Ronaldinho26

İss taşıma talebi verdiyseniz ki vermişsiniz tsol aboneliği iptal ederseniz işiniz çok daha uzun olur taol aboneliğe dokunmayın tabi bu söylediklerim adsl kullanıyorsanız geçerli fiber ise tsol onu zaten turknet taşıyamaz iptal edip sıfır başvuru yapmalısınız türknete bilginize

Süperonline in bize verdiği bilgi buydu. İptal ettirmez isek standart tarifeden devam edeceğimiz için iptal ettirdik. Şimdi ne olacak yani? Turknetin kendisi süperonline ile görüşüp onayladı biz iptal edemiyoruz diye.

Süperonline da bi senelik adsl hizmeti ile modemi geri istiyormus harika. Bizde kalacak sanıyorduk diye yenisini bulmadık

• Realizeyes R kullanıcısına yanıt
    Bir çok bilgi kirliliği var bu konuda şu müşteri hizmetlerinde çalışanların bilgisizliği çıldırtıor beni

Tsol modem vdsl desteklemez zaten evet modemi iade etmeniz gerekir

İkinci el vdsl destekli modemler 75 tl alabilirsiniz gayet uyguna

Size öyle söylüyorlar çünnkü hiçbirinin gerçek prosedürden haberi yok mutlaka gecikme olacak tsol iptal olunca taşıma kaydı boşa düşecek sistem 2 günde otomatik olarak tekrar başvvuru yapacak ...

Umalım en kısa sürede olur.

• Turknet' anlamak için internet servis sağlayıcıları bölümüne bakın. Ne olduğu, hizme kalitesi kullanıcı deneyimleri yazıyor

• 
Sayfa: önceki 834835836837838
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.