Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (604. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.992
Cevap
181
Favori
764.018
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 602603604605606
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 gün civarı oldu turknetli olalı 16mbps AKK siz paketteyim ama bizim evin desteklediği 8mbps, kan emici turk telekomdan iyidir, paso indirme yapıyorum acımadan, HD video izleyebiliyorum hiç değilse, iyikide geçmişim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wampire^^

Benimde turksat kablonet taahhüdüm 20 Haziranda bitti, turknete geçmeyi düşünüyordum ancak modem değiştirmem gerekiyormuş ve vdsl2 modemleride 180 TL civarı olduğunu görünce, gene türksat ile devam edeceğim gibi duruyor...

benim de kablonet tahhüdüm temmuzda bitiyor. turknete şimdiden geçtim deneme amaçlı menun kalırsam kabloneti kapatacağım. modemi 2. el alabilirsin. ben öyle yaptım letgo dan airtes 5650v2 buldum 30tl ye
  • Ben kendi durumumla ilgili olarak bir güncelleme yapayım. Hız dalgalanması olanlar için faydalı olabileceğini düşünüyorum.

Hızımda dalgalanmalar çok oluyordu ve ayrıca ortalama 3 dakikada bir CRC hatası aldığım bir bağlantım vardı. Bir kaç kayıt açıldıktan sonra hep hattınızda problem yok deyip bıraktılar. Sonra bir akşam geldim telefonda çevir sesi bile. Arayıp tekrar arıza kaydı bıraktım.

Sabah kalktığımda telefon çalışıyordu ama interneti kontrol etmeye fırsatım olmamıştı. Akşam gelip detaylı baktığımda hat kalitemin arttığını ve internet hızımın çok stabil olduğunu gördüm. Detaylı DSL kayıtlarını inceleyince hattımın "Fast Path" yerine "Interleaved" olarak ayarlandığını gördüm. Bu şekilde hem hat kapasitem aynı SNR değerinde 3Mbit civarında artış gösterdi hem de CRC hataların saatte 1'in altına indi ki bu çok kabul edilebilir bir değer.

Fast Path olarak ayarlandığında gecikmelerin az olması için paket kontrolü yapılmadan santral veri gönderiyor. Interleaved ise paketleri kontrol ettiği için gecikme oluşturuyor. Ping değerlerim ne kadar değişti derseniz, SpeedTest üzerinden 9ms veya 10ms ping alırken şu an 22ms ile 25ms arasında değişiyor. Lakin eskiden hat kapasitem 17400kbps üzerine çıkmazken şu an 20400kbps. Alabildiğim maksimum hız 16381kbps iken şu an 18400kbps alabiliyorum. SpeedTest üzerinden 15.3Mbit ile 15.7Mbit arasında değerler görüyorum. Yurtdışı kaynaklarından bile büyük dosya (7.77GB) indirirken ortalama hızım 1.8MB/s ortalamada. Steam bile stabil şekilde 1.7MB/s ile oyun indiriyor. Bu arada SNR Margin değerim 6.4dB ile 6.5dB arasında değişiyor ama hissettiğim herhangi bir kopma vs olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi massacrer -- 21 Haziran 2017; 9:46:44 >

• Yeni ev için 24 Mayıs'ta başvurdum önce telekom hattı işaretlemedi haftasonu vb ayın 30'unu buldu kullanmam.
    10 gün kullandım 10'u gecesi bağlantım gitti.(Bu arada iki tane fatura çıkardılar ön ödemeliymiş)
    11'inde bıraktığım arıza kaydı hala çözülebilmiş değil (21 haziran itibari ile tel var , adsl var ip almıyor).
    Perşembeye kadar sonuçlanmaz ise artık başka bir firmaya geçeceğim havaya iki fatura almış olacaklar (Onun içinde BTK'ya şikayet edeceğim)
    Sorun çıkarsa çok çok kötüler.Bende sorun çıktı.
    Alternatif olabilecek hangi firmalar var ?
  • Kullanan arkadaşlar ping durumlarınız nasıl? Özellikle Ankara'da oturup daha önce başka ISS ile kıyaslama şansı olan var mı? Telekom Hiperden geçmeyi düşünüyorum. Oturduğum yerde özel AKKsiz fiber altyapıları yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allpino -- 21 Haziran 2017; 10:47:16 >
  • Online işlemlere girilmiyor, sizde de aynı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: michael j fox

Online işlemlere girilmiyor, sizde de aynı mı?

giriliyor bende sorun yok
  • Telefonla konuşup taahhüt öncesi belgeleri isteme tarihi;
    05.06.2017
    Gönderilen belgelerin PTT bademlik şubesine teslim tarihi;
    07.06.2017
    Araya haftasonu girdi, ertesi günü yola çıktı derken belgelerin teslim tarihi;
    12.06.2017 (Teşekkürler PTT)
    Twitterdan destek ekibiyle konuşmalar vs derken belgelerin sisteme giriş tarihi;
    16.06.2017
    Taahhüt bitiş tarihi;
    17.06.2017 fakat 18.07.2017 de geçiş istendi.
    Yine araya haftasonu girdiği için sanırım. İnternet abonelik ID,Pass'ın mesajla gönderilmesi tarihi;
    21.06.2017 Saat; 09:01

Altyapı 75 mbit destekliyor gösteriyor fakat 35 mbit alıyoruz. Onunla ilgili sürekli taciz etmeye devam edicem twitterdan. Dedemlerin interneti taşırken yaşadığımız süreç bu şekilde oldu arkadaşlar. Bilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgora

Yeni ev için 24 Mayıs'ta başvurdum önce telekom hattı işaretlemedi haftasonu vb ayın 30'unu buldu kullanmam.
    10 gün kullandım 10'u gecesi bağlantım gitti.(Bu arada iki tane fatura çıkardılar ön ödemeliymiş)
    11'inde bıraktığım arıza kaydı hala çözülebilmiş değil (21 haziran itibari ile tel var , adsl var ip almıyor).
    Perşembeye kadar sonuçlanmaz ise artık başka bir firmaya geçeceğim havaya iki fatura almış olacaklar (Onun içinde BTK'ya şikayet edeceğim)
    Sorun çıkarsa çok çok kötüler.Bende sorun çıktı.
    Alternatif olabilecek hangi firmalar var ?

faturaa çıukmaz çıksa da iptal olur, 1 ay içinde iptal edersen ücret yansımıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kacanga

quote:

Orijinalden alıntı: michael j fox

Online işlemlere girilmiyor, sizde de aynı mı?

giriliyor bende sorun yok

Teşekkürler, düzeldi bende de.
  • Az önce türk net mh den aradılar daha önceden başvuru için aramışsınız boş port olmadığı için yardımcı olamamıştık şuan boş port var isterseniz başvuru ve kaydınızı yapalım dediler 😄 bende 6 haziranda başvuru yaptım internetin aktif olmasını bekliyorum dedim karşıdaki arkadaş şaşırdı bakalım şimdi aktif olacak mı yoksa o boş port yine dolu olarak mı gözükecek meraktayım hadi hayırlısı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ridianod kullanıcısına yanıt
    Modem arayüzünden hat değerlerinizi atabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Garnett_44

Müşteri hizmetlerini ara vdsl olarak mı bağlanmış sor.

Vdsl olarak 50 mbit şeklinde dedi türknet ama hala adsl kullanıyorum sabit 10mbit 10 ms anlamadım modemi çok kurcaladım yapamadım bir türlü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cetinov C kullanıcısına yanıt
    Modeminizin modeli ne?

• quote:

Orijinalden alıntı: atomcu

Modeminizin modeli ne?

zyxel VMG3312-B10A dh forumdan almıştım
    değerler bu şekilde https://store.donanimhaber.com/e7/3f/f3/e73ff322423fbe30c414f6a6ec57937d.JPG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetinov -- 21 Haziran 2017; 19:51:21 >
    Bu modem adsl veya vdsl seçeneğini otomatik olarak yapıyor. Hat değerlerini atma şansınız var mı?

• quote:

Bu modem adsl veya vdsl seçeneğini otomatik olarak yapıyor. Hat değerlerini atma şansınız var mı?

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ buyrun doğru yeri attım sanırım
    Hayatınıza ADSL sinyali geliyor. Hatta hız 12mbps olarak sabitlenmiş. Bunu belirtip destek kaydı açın.

• quote:

Hayatınıza ADSL sinyali geliyor. Hatta hız 12mbps olarak sabitlenmiş. Bunu belirtip destek kaydı açın.

Daha önce destek kaydı oluşturduğumda hattınızda kopma var dediler dün çözüldü yazısı çıktı
    Teşekkürler link atarak dediğiniz şekilde destek kaydı oluşturdum inşallah çözülür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetinov -- 21 Haziran 2017; 20:7:34 >
    75 mbps alman lazım senin o modemde ki değerler ile sinyal kalitesi iyi santral dibinizde her halde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 602603604605606
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.