Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (546. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.993
Cevap
181
Favori
764.017
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 544545546547548
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ThesadisT, akn'siz olması öncemli değil diyorsanız turknet işinizi görür, ak sonrası da zaten btk kararı neyse onu uyguluyorlar gece 2-8 arası da full hız veriyorlar, denemekte fayda var

₯, sistemsel bir sorun olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyber tech -- 27 Mayıs 2017; 16:16:33 >
  • turknet aboneligim sorunlu başladı bana tahsis edilen hizmet noyu aradıgımda kurumsal firmanın magazası çıkıyor. şaka gibi şimdiden 24 görüşme kaydı gözüküyor onlineden baktıgım zaman

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thepromh

quote:

Orijinalden alıntı: Trident682

quote:

Orijinalden alıntı: thepromh

77 mbps olması gereken hızım 1-5 mbps civarlarında şu an, müşteri temsilcileri modeme 77 geliyo problem bizden değil diyip işin içinden çıkıyorlar, problem sizden değilse birkaç ay önce nasıl 30-40 mbps hız alıyordum?

hocam kopma problemi yaşıyor musunuz peki bnmde 12 olması gerekn hızım 1-5 arası ve kopup duruyor

Kopma yok ama bayağı düşük hız, açıkcası böyle olursa Türk telekoma geçmeyi düşünüyorum, 35 mbps olan tariflerden birine 12 ay taahhütlü öğrenci belgesi ile, hiç olmazsa 35 mbps alırım ve düşünce de 16 mbps'e düşer hızım

kopma sorunu ethernetle kablo takınca düzeldi wifi de sıkıntı varmış eskiden yoktu modemin bozulması turknet e geçmeme mi denk geldi anlamadım lakin kabloluyken de 3 mbs anca alıyorum 5-10 gün böyle devam ederse tekrar ttnete geçecem sorunsuzdu o en azından varsın akk daha az olsun napak. Kullanamadıktan sonra napıyım 150 gb akk yi

• Gündüz internet ciddi yavaşlamaya başladı sanırım, birkaç gündür dikkatimi çekiyor.
    50Mbps internetin durumu bu;

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ
  • Türknetin verdiği modem hangi marka, fiyatı ne kadar. Birde dışarıdan almak daha mı mantıklı.
  • kendisi modem vermiyor ama istersen fiyatıyla veriyor ki kendileri de ayrıca modem almanızı belki daha ucuza bulabileceğinizi söylüyor
  • FasTBoY kullanıcısına yanıt
    hocam arıza kaydı açtırdınız mı? çok büyük miktarda yavaşlamış
  • karaniler kullanıcısına yanıt
    Geceleri hız normal, gündüz bu şekilde. Resmi attıktan sonra birkaç kere daha denedim, Yurtiçi/yurtdışı serverlarda 7-16Mbps arası değişiyordu.
    1 ay içinde evi taşıyacağım için uğraşmak istemiyorum açıkcası.
    Aklıma şöyle bir neden geliyor Turknet'te abonelik ne zaman başlarsa o zaman yenileniyor ya AKN, diğer servis sağlayıcıların sanırım neredeyse hepsi ay başında sıfırlıyor, malum ay sonuna geldik neredeyse çoğu kişi AKN sonrası hızda kullanıyor doğal olarak altyapıya ve yurtdışı çıkışlara bayağı bir yüklenme mevcut şuanda, ayın 1'inden sonra bu teorim nasıl sonuçlanacak bekliyorum bakalım.
    Böyle bir teori geçerli olamaz. Bunun için bir sürü neden yazabilirim ama gerek yok. Sadece ttnet ve Türknet abone sayılarına baksanız zaten mantıksız gelecek. 100 de 5 bile değil, AKN siz 100 Mbit olsa ne yazar. Bu hız sıkıntısı tamamen Türknet kaynaklı. Yüklenme olması demek normalden fazla kullanım demek. Bu da Türknet te değil ayın 1 inde sıfırlanan operatörlerde olabilir demek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 28 Mayıs 2017; 21:16:07 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @doominsert ve @TurkNetDestek son günlerdeki hız problemi hakkında bir açıklama yapacak mısınız?
    Hocam hani akşam saatlerinde hız azalsa bahaneleri yoğunluk olur da sabah azalmasında onların sorunu olduğu açık bence arayın düzelmesini isteyin
    Sizde tam tersi oluyor. Çok ilginç

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sayın turknet yetkilisi 1 yıldır kullandıüım internet birden gitti ve 3 gündür yok. Arıza kaydı bıraktım ama çözüm yok. Neden çözülmüyor anlamıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün 100 GB ek AKN aldım 20 TL'YE. Şu aralar sistem yenileme ile falan hıza çok ihtiyacım var. 24e düşmesi bile işlerimi geciktirirdi. Bu haliyle: 75 MB hız, 250 GB AKNli internet, 1000 dakika telefon ile 79.90a gelmiş oluyor. Bi de şu upload'u modemde yazdığı gibi 4 MB (en azından 3 olsun. 2yi zor buluyor.) yapsalar harika olacak.

• Bende sadece benim internetimde sorun var sanıyordum, iyi ki konuyu okuma isteği gelmiş birden içime. Takip edelim bakalım durumları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ₯

75 Mbps

Türk Telekom'un Modeminde (TP-Link TD-W9970 V3) Wi-Fi hızı 2 kat az çıkıyor, hem telefonda hem de dizüstünde modemin dibinde yaptığım hız testleri

Şu an ek bir wifi cihazı taktım (Dark WRN300) ve hızı onun üzerinden test ettim şu sonuç çıktı

Bu da doğrudan kablolu LAN bağlantısı testi

Türknette hız sorunu yaşıyorsanız ilk önce kablolu LAN bağlantısı ile kesinlikte hız testi yapın ve fark var mı mutlaka kontrol edin.

TD-W9970 V3 model modemin ne kadar Wi-Fi ayarlarını değiştirsem de (kanal, bant genişliği, şifreleme v.b.) dandik marka Dark AP nin verdiği hızın ancak yarını verebildi. Defalarca denedim. Özellikle bu modemi kullananlar varsa dikkat etsin.

Yukarıda resimler görünmezse test sonuçları yaklaşık şu şekilde:
    TD-W9970 V3 Wifi Download: 20 Mbit
    TD-W9970 V3 LAN Download: 50 Mbit
    Dark WRN300 Wifi Download: 50 Mbit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 29 Mayıs 2017; 1:22:26 >

• mobil hız testi sonuçları. kabloluyla arasında 5-6mb fark oluyor bende. bazı arkadaşlarda %50 kayıp var nasıl oluyor anlamadım

• McCloskey kullanıcısına yanıt
    Modemle ilgili olduğunu üstteki mesajda belirttim.

• isoomail kullanıcısına yanıt
    Upload konusunda katılıyorum bence toplanıp hep beraber tepki koymalıyız teker teker yazınca sorun bizim altyapıya patlıyor
  • karaniler kullanıcısına yanıt
    Evet sanki 4 çokmuş gibi bir de 2 yapıyorlar

• 
Sayfa: önceki 544545546547548
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.