Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (439. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.992
Cevap
181
Favori
764.021
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bugün internetim aktif oldu. 75 Mbite kadar sınırsız 150 gb aknli paket tanımlanmış. Modem arayüzüde bu rakamı veriyor. Laptop ile kablolu bağlanınca 60 mbit geliyor. Kablosuzda 30-35 mbit geliyor. Yani söylediğinin en fazla yarısı kadar alabiliyorum. İki farklı modemde de durum aynı.

Aslına bakarsanız umrumda değil. Sonuçta her türlü ttnetin verdiği 22 mbitin üstünde ve 150 gb akn var ama nedenini ve çözümünü merak ediyorum. Elimize fırsat vermişler kullanmayalım mı demi

Buna cevap olarak yazmışsınız galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alienlord

quote:

Orijinalden alıntı: MUTAF

8 günlük kullanım sonrası, iyiki geçmişim Turknete diyorum.
    vdsl olarak hiçbir sorun yaşamadan kullanıyorum. ara sıra download yapıyorum.
    yeğen online oyun oynuyor, ondada sorun yok...

şimdilik memnunuz..

selam
    hocam geçmeden önce ttnette adsl mi kullanıyordunuz? ben de aynı durumdayım da ttnet adslden turknet vdsl geçiş sorunlu mu diye araştırıyorum.

Ttnet vdsli turknete vdsl olarak tasidim.

24e 75gb tarifemi, 50ye 150gb olarak kullaniyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thebaboli

Cevabınız için teşekkürler hocam. Seçenekler 20 mhz yada auto 20/40 mhz var ve auto 20/40 mhz seçili.

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

Birde böyle bir kısım var acaba burada mı bir değişiklik yapmalıyım?

Sadece 40 Mhz seçilmesini yazılımsal olarak engellemişler sanırım.

Bir de şunları deneyin: Kanalı Auto yerine sabit bir sayı seçin. Örneğin 3 olabilir. Mod kısmını ise b/g/n/ yerine sadece n olacak şekilde seçin.

Hızda bir değişme oldu mu?

• beyler memnunmusunuz turk net den

benim bina yeni turk telekom fiber alt yapisi kurdu daha yeni

hic turk net super online falan git gel yapmayip direk 59 tl 150gb kotali turk nete mi uye olsam zaten en fazla 100gb kullnirim

bu arada ordu da otuyorum supeonline fiber desteklemiyor burda o sebep le superonline olmicak

ama ttnet fiber veriyormus burda

kararsiz kaldim

• Umut U kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler. Pek bir değişim olmadı hızda.

Bu modem airties 5650.

Birde zyxel vmg3312-b10b var. Onda bakayım arayüzde 40 var mı diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thebaboli

Cevabınız için teşekkürler. Pek bir değişim olmadı hızda.

Bu modem airties 5650.

Birde zyxel vmg3312-b10b var. Onda bakayım arayüzde 40 var mı diye.

Ben VMG3312-B10B kullanıyorum. Onda 40 Mhz seçeneği var.

• Benim başvuru olmuş sanırım. Bugün ankastreden kablo çekmiş turk telekom üzerinde de adımı yazmış. benim evime gelen bi kablo vardı zaten niye yeni kablo çıkartmışlar anlamadım. şimdi benim kabloyu çıkartıp ek mi yapacam bu yeni kabloya ? Siz ne yaptınız bu durumda yardım lütfen ?
  • thebaboli kullanıcısına yanıt
    Kanal ile ilgili bir problem yaşıyorsunuz. Öncelikle 1. kanalı seçip hız testi yapın, eğer olmazsa sırasıyla 8, 11 ve 13. kanalları deneyin, en verimli kanallar bunlardır. Eğer bir sonuca varamazsanız kanal testi için özel mesaj gönderirseniz yardımcı olabilirim.

Düzenleme: 2.4 GHz modeminiz var, dolayısıyla bant genişliğini 20 MHz seçmelisiniz. Kablosuz modu da destekliyorsa N Only olmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kron0S -- 9 Mart 2017; 23:16:53 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umut U kullanıcısına yanıt
    Hocam sizce airties 5650 mi zyxel vmg3312-b10b mi?

Airties kliksadan alınma yani ttnetin verdiği modem değil ama zyxel ttnetin verdiği modem.
    airties bence

Konuda bir arkadaş yazmıştı o zaman sms attıydım olmadıydı, sonra bir arkadaş müşteri hizmetleri ile görüşerek aldığını yazmıştı aradım oda böyle bir kampanya geçiş yapamazsınız gözükmüyor dedi.
    Bende ne olacak dedim, tekrar sms attım. 2-3 dk. sonra geçiş yapıldığına dair sms ve email geldi.
    69.99 TL ödeyeceğim artık, 50GB için +10TL uygun geldi açıkcası bana.
    SMS için; OZGUR200 yazıp 3371'e yolluyorsun, Turk.nette kayıtlı cep telefon numaran ile.
  • Engelli tarifesi ayda 44.99 TL oduyorum bence çok iyi 150 gb kota ,1000 dk her yöne daha ne olsun

• Teşekkürler ama zyxelin performansı daha iyi kablosuz hız olarak.

En yüksek 44 mbite çıktım, kanal 1 3 8 11 vs ve bant genişliğini 20 ve 40 olarak her türlü denedim açıkcası aralarında fark olmadı gibi. Ama zyxel airtiesdan daha iyi hız performansı verdi. Bu durumda herhalde ne yaparsak yapalım eldeki mevcut bu değişmiyor sonucu çıkıyor herhalde?

Birde b/g/n varken neden sadece n seçiyoruz. Konuyu bilmiyorum, öğrenmek için soruyorum.

@Umut @kron0S
  • quote:

Orijinalden alıntı: yoksul37

Turk.net e geçmek için o kadar kararsızım ki taahhüt bitiyor santrale yakın olmama rağmen net yavaş. Ulaşabilecek hız 17mbps ama 4 mpbs zor alıyorum . Turknet ile daha mı hızlı olur yoksa temelli mi yavaşlar bilemedim :)

şu anda kullandığınız hat standardı adsl sanırım bu yüzden öncelikle bölgenizde vdsl2 altyapısının olup olmadığını bilmeniz gerekiyor diyelimki bölgenizde vdsl2 hat standardı mevcut adsl de modem arayüzünde gördüğünüz max rate 17 olabilir ama vdsl2 hat saha dolabına kadar fiber olarak geldiği için değerler çok değişir öncelikle yapmanız gereken en mantıklı iş ilk önce bölgenizdeki türk telekom ofisine giderek sizin bölgenizdeki alt yapıyı öğrenmeniz gerekiyor vdsl2 adsl ye göre daha iyi şöyleki ping süresi ve hız açısından enaz kayıpla şu anda kullandığınız internete göre fark eder lakin vdsl2 alt yapısı yoksa eğer size en uygun fiyatı veren bilindik iss lerden 16mbps bir tarifede adsl2 kullanmanızı tavsiye ederim ayrıca iç tesisat ve ankastreden size gelen kabloda ek olması vs gibi etkenler hatta gönderilen adsl sinyalindeki ulaşılabilir hızı etkileyen sebepler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wikingtoro -- 10 Mart 2017; 2:12:9 >

sebebi n dosya transfer hızı ve kapsama alanı daha geniş olduğu için yani bunun modeme tanımlanmış vdsl paket hızı yani internet hızı ile bir alakası yok sizin kullandığınız modem 300n destekli ise n seçmeniz performans açısından önemli günlük kullanımda aralarındaki fark kullanım deneyimini etkilemesede dosya paylaşımı yapıldığında önem arzediyor yani hepsi seçili olduğunda modem rastgele 802.11 protokolü kendi seçiyor ama siz n seçerseniz sürekli 300n modeminizin wifi kapasitesini tam olarak kullanmış oluyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wikingtoro -- 10 Mart 2017; 2:10:3 >
    Kablosuzda tam verim alamıyorsanız cihazın modeme olan uzaklığı ve kablosuz ayarları ile ilgili olması muhtemel. Cihazın kapasitesi de etkili elbette. Eğer cihazınızda sıkıntı yoksa kanalı 1 seçip modemi yeniden başlatmayı deneyebilir misiniz? Çevrenizde çok fazla wifi ağı varsa parazitlere yol açıyor, işte burada kanal seçimi oldukça önemli, kendim de yaşadım. WifiInfoView isimli programı indirip çevrenizde hangi kanalların daha çok kullanıldığına bakabilirsiniz. ZyXEL modem Kablosuz sayfasında Kanal Durumu sekmesi bulunmakta, buradan boş bir kanal belirleyip kullanabilirsiniz. Genelde bir önceki mesajımda belirttiğim kanallar en verimli kanallardır, ben 1 kullanıyorum misal.

• Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

Ayarlar böyleyken

WifiInfoView da durum böyle ;

n bilgilendirmesi için teşekkürler @Wikingtoro

Şu anki hızınız nedir? 1. kanalı seçip modemi yeniden başlattıktan sonra test eder misiniz?

• kron0S K kullanıcısına yanıt
    Hocam fazlasıyla uğraştırdım seni hakkını helal et. 1 yapıp kaydettikten sonra modemi kapatıp açtım ve sonuç hızlar aynı. 37-38 mbit. Zyxelde 42-44 civarı.
    Ne demek, rica ederim. O sonuçların değişmesi gerek kanal değişikliği yaptığınızda, ilginç.

• 
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.