Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (354. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.992
Cevap
181
Favori
764.021
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 352353354355356
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Belkide bağlantı yaptılar, nasıl anlaşılır yapıp yapmadıkları? Bilsem 20 lira verirdim yaparlardı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: vindobona

Belkide bağlantı yaptılar, nasıl anlaşılır yapıp yapmadıkları? Bilsem 20 lira verirdim yaparlardı..

Ankastreye bakın eğer not bırakılmışsa yapmamışlardır.
  • arkasia kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • onurguner kullanıcısına yanıt
    rj11 takman gerekir sonuçta bağlantın vdsl ya da adsl olacak

modem portu rj11

yani iki uç kullanılacak ama burada önemli olan kablonun yalıtımı sanırım

bunu elektrik elektronikçiler daha iyi bilir, ben sadece forumdaki tavsiyelerden yola çıkıp söylüyorum.

bir de resimde iki uçlu dandik kablo cat5 ya da cat6 kabloki içindeki kablolardan daha kalın gibi duruyor.

ya da o kabloları söküp direk cat6 kabloyu ankastreye de bağlayabilirsin sanki
  • rudeboytr kullanıcısına yanıt
    onu ben de bilmiyorum

belki markalamışlardır kaç numaraysa dairen

ya da pil ampül yardımıyla bulunur diyenler var ama onu elektrikçi arkadaşlar daha iyi bilir
  • fiber mi var evinizde?
  • mcrew kullanıcısına yanıt
    Evet, Türk Telekom.
  • Az önce Türk Telekom'dan bir mail geldi;

"Alo Paket hizmetiniz 07/01/2017 tarihinde talebiniz üzerine iptal edilmiştir."

Şimdi baktım telefonu kapatmışlar çevir sesi var ancak bir numara çevirdiğinde aboneliğiniz iptal edilmiştir diyor.

Ancak internet hala çalışmakta.
  • btk ya yazın

2017 itibariyle Turk Telekom un fiber hattı üzerinden başka iss lere de başvurabiliyorsunuz

tuketici.btk.gov.tr

bakalım btk ne diyecek

2017 itibariyle tarafınızca Turk Telekom'a verilen fiber muafiyeti kalktı fakat bulunduğum lokasyonda Turk Telekom fiber internet alt yapısı olması sebebiyle başka sağlayıcılara hala başvuramıyorum şeklinde bir yazı yaz.

http://www.turk-internet.com/portal/yazigoster.php?yaziid=54478

bakalım ne diyecekler.
  • Provezza. kullanıcısına yanıt
    Hat taşıma işlemi ise öyle oluyor. Bende öyle oldu. Ertesi gün net gitti,yarım saat içinde kullancı adı şifresi geldi, net erişimi açıldı.
  • Fire.Sword kullanıcısına yanıt
    150 gb kotayı kaç kişi geçiyor ki

100 bin abonesi var diyelim turk net in

en fazla 5 bini her ay geçiyordur kotayı.

zaten kişi başı ortalama aylık gb kullanımı 60 gb olduğu söyleniyor.

turk net kullanıp da 150 gb akk nin 60 gb tını dolduramayan da çok kişi vardır.

turk net i çok etkileyeceğini sanmıyorum

bir de şöyle bir şey var, psikolojik olarak bir şeyi kısıtladığında insanlara o şey çekiçi geliyor.

80 mbps internet alan birinin hızını 24 mbps ye düşürsen de adam bir ay sömürür iki ay sömürür interneti yıllardır gelen o sınırlamanın verdiği psikolojiyle

üçüncü ay ne indirecek o kadar.
  • constantine05 kullanıcısına yanıt
    Benimde hat taşıma işlemi hocam açıklama için teşekkürler umarım sorunsuz bir geçiş olur.
  • sonurakar kullanıcısına yanıt
    kreat kullanıcısına yanıt
    o iş sakat

2 sene taahhüt verip 2 hafta içinde iptal edebiliyorsun cayma hakkını kullanıp

bir kuruş da para ödemiyorsun

fakat bir hafta kullanıp hattını taşıdığında ne oluyor bilmiyorum

çünkü 24 aya taahhhüt verdiğinde 192 tl bağlantı ücreti bedava geliyor.

taahhütü bozduğunda da o bağlantı ücretini alıyor senden

192 tl bağlantı ücreti, 10 tl yalın adsl bağlantı ücreti bir de bir haftalık kullanım ücreti taahhütsüz paket üzerinden o da 25 tl yapar minimum

220-230 liranın altında kurtulamazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

btk ya yazın

2017 itibariyle Turk Telekom un fiber hattı üzerinden başka iss lere de başvurabiliyorsunuz

tuketici.btk.gov.tr

bakalım btk ne diyecek

2017 itibariyle tarafınızca Turk Telekom'a verilen fiber muafiyeti kalktı fakat bulunduğum lokasyonda Turk Telekom fiber internet alt yapısı olması sebebiyle başka sağlayıcılara hala başvuramıyorum şeklinde bir yazı yaz.

http://www.turk-internet.com/portal/yazigoster.php?yaziid=54478

bakalım ne diyecekler.

Başvurduğum firma, bulunduğum adres o kapsamda diye neredeyse telefonu yüzüme kapatacaktı, iyi günler, deyip kestirip attı.Yani ilgilenmediler bile.

Yine de teşekkürler.

• şu telekomun altyapı kullanım muafiyeti olayına bugün tekrar türknet canlı destek ile görüştüm.
    bulunduğum konumda Türktelekom un sadece fiber altyapısı var size taşıyabilir miyim diye, görüştüğüm kişi 16mbs ye kadar adsl hizmeti alabilirsiniz şeklinde görünüyor sistemden kontrol ettiğimde dedi.
    2 hafta önce falan görüştüğüm başka birisi ise konumunuzda sadece fiber altyapı olduğu için oraya hizmet veremiyor görünüyoruz sistemde demişti.
    Şimdi ikilemde kaldım taşınması için başvuru yaparsam taşınırsa sonra da aa fibermiş hizmet veremiyormuşuz durumu olur diye korkuyorum çok fazla sorun yaşayan gördüm bağlanıp internet alamayan, çözüme ulaşamayan. Bi yandan da her ay 100 liraya yakın TTnete fatura ödemek istemiyorum.
    Superonline sitesi üzerinden fiber altyapı sorgulaması yaptıgımda da bulundugum konum için adsl desteği var olarak göründü az önce ne yapsam şimdi bilemedim

• bangez kullanıcısına yanıt
    Hocam vodafone sitesinden bir sorgulagin adsl varmi yokmu anlasilir
  • blackcat67 kullanıcısına yanıt
    Hocam binanın girişine reklam yapıştırmışlar Vodafone internet satıcıları. Bölgenizdeki VDSL altyapısı sayesinde ayda bilmem kaç paraya telefon gerekmeden bla bla falan diye. Neye inanacağımı şaşırdım biri diyor fiber altyapı var o yüzden ötekileri veremiyoruz, biri diyor adsl altyapısı var, ilanlarda vdsl altyapısı var yazıyor. Vodafone fiber sorgulama kısmından sorgulattıgımda bu bölgede hizmet verilmiyor görünüyor.
    Bir de türknete geçtim adsl altyapısı varmış burda diyelim internet de bağlandı kullanmaya başladım diye farzedelim. Alacağım hız ortalama ne olur ? eski adsl bağlantılar gibi düşük hız olacaksa hiç manası yok fiberden adsl'e geçmenin
  • quote:

Orijinalden alıntı: bangez

Hocam binanın girişine reklam yapıştırmışlar Vodafone internet satıcıları. Bölgenizdeki VDSL altyapısı sayesinde ayda bilmem kaç paraya telefon gerekmeden bla bla falan diye. Neye inanacağımı şaşırdım biri diyor fiber altyapı var o yüzden ötekileri veremiyoruz, biri diyor adsl altyapısı var, ilanlarda vdsl altyapısı var yazıyor. Vodafone fiber sorgulama kısmından sorgulattıgımda bu bölgede hizmet verilmiyor görünüyor.
    Bir de türknete geçtim adsl altyapısı varmış burda diyelim internet de bağlandı kullanmaya başladım diye farzedelim. Alacağım hız ortalama ne olur ? eski adsl bağlantılar gibi düşük hız olacaksa hiç manası yok fiberden adsl'e geçmenin

Hocam şimdi sizi yanlitmak istemem vdsl varsa buna geçin ama yoksa adslde maksimum 16mb hiz alirsiniz buda altyapiya bağlı kablolarda falan hasar yok ve yeniyse nu hizi alırsınız yok santralde sorun varmis falan yalan hiziniz düşükse tamamen porttan kaynaklanir tabi tesisatin düzgün olmasi 1.şart bunun dışında size hiç bir bahane ile o hizi vermeme sanslari yok gerekirse port değiştirin tesisatı düzgün olanlarda iyi okusun bu yazdıklarımı bende 3 kere port değişti ilkinde 6 mb hiz alırken ikincisi 20 mbit oldu şimdi16 ya sabitlediler

• mcrew kullanıcısına yanıt
    Yine Türk Telekom'dan abonelik açılır o zaman, fakat taahhüt imzalamazsın. HAZIRNET mesela.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • blackcat67 kullanıcısına yanıt
    hocam ben aslında türknete geçmek istiyordum hiç telekomla uğraşmadan direk hat otomatik taşınsın internetsiz kalmasın ev diye ancak farklı bilgiler vermeleri ve forumda sorun yaşayıp internetsiz kalan çözüm bulunamayan kişileri görünce biraz korktum. vodafone için de el ilanları asmışlar hep bireysel satıcılar ama dedikleri ne kadar doğru onu bilmiyorum vdsl var burda diyerek modem falan aldırırlar da sonradan adsl hızında kalırsam yine kötü. aslında niyetim bu fiber hizmeti başka sağlayıcıdan almaktı superonline ya da türknet gibi uygun fiyata. şu Telekomun altyapıyı tek basına kullanma hakkı doldu diye ama ona da bi kılıf uydurup devam ettirecekler sanırım çünkü hiçbir hareket göremedim diğer servis sağlayıcı sitelerinde.
  • 
Sayfa: önceki 352353354355356
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.