Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (334. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.992
Cevap
181
Favori
764.018
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: blackcat67

Adsl Hattı Durum SHOWTIME.L0
    Adsl Modu G992.5
    Yukarı Yön 136 kbps
    Aşağı Yön 6352 kbps
    Akışı Aşağı Zayıflama 16
    Akışı Yukarı Zayıflama 46
    SNR Marjı Akış Aşağı 6.2
    SNR Marjı Akış Yukarı 6.6
    Satıcı Kimliği RETK
    Yazılım Sürümü 4925ca26
    CRC Hatası 0
    Yukarı BER Akışı 25406e-7
    Aşağı BER Akışı 0e-7
    Çıkış Gücü Kadar 11.5
    Çıkış Gücü Aşağı 20.5
    Alt ES 0
    Üst ES 266
    Akış SES Aşağıda 0
    Akış SES Kadar 11
    Akış UAS Aşağı 0
    Akış UAS Yukarı 8729994

Eve gelen tesisatı yeniledim nerede yanlış yaptığımı anlamış değilim bana ev için kablo tavsiye edermisiniz direkt ankastreye çekeceğim.

http://urun.n11.com/diger/305-metre-cat5e-kablo-internet-ethernet-lan-P150162185

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: heavyyear

hocam peki uydunetin modemi ile kullanabiliyor muyuz turk.net ?

Slm.

Uydunet modemleri kendine has bir teknolojiye sahiptir ve adsl-vdsl bağlantıda kullanılamaz.
    Siz turknet gececekseniz piyasadan (bence) airties marka bir VDSL modem alın. (Ben 5650 model kullanıyorum)
    Size VDSL yerine adsl bağlantı yapsalar bile VDSL modem her iki bağlantıyı da destekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isoomail -- 2 Ocak 2017; 0:35:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deneme1

quote:

Orijinalden alıntı: blackcat67

Adsl Hattı Durum SHOWTIME.L0
    Adsl Modu G992.5
    Yukarı Yön 136 kbps
    Aşağı Yön 6352 kbps
    Akışı Aşağı Zayıflama 16
    Akışı Yukarı Zayıflama 46
    SNR Marjı Akış Aşağı 6.2
    SNR Marjı Akış Yukarı 6.6
    Satıcı Kimliği RETK
    Yazılım Sürümü 4925ca26
    CRC Hatası 0
    Yukarı BER Akışı 25406e-7
    Aşağı BER Akışı 0e-7
    Çıkış Gücü Kadar 11.5
    Çıkış Gücü Aşağı 20.5
    Alt ES 0
    Üst ES 266
    Akış SES Aşağıda 0
    Akış SES Kadar 11
    Akış UAS Aşağı 0
    Akış UAS Yukarı 8729994

Eve gelen tesisatı yeniledim nerede yanlış yaptığımı anlamış değilim bana ev için kablo tavsiye edermisiniz direkt ankastreye çekeceğim.

http://urun.n11.com/diger/305-metre-cat5e-kablo-internet-ethernet-lan-P150162185

eternet koblusu telefon kablosu ucu takılırmı?
    yani şöyle diyeyim benimde bina dışındaki kutudan gelen kablo eve gelene kadar çok parça bölük.
    ne önerirsiniz kendim bağlıycam
    http://urun.n11.com/kablolar/4-lu-yassi-koken-telefon-kablosu-4-yollu-100-metre-P148947369
    bunu almayı düşünüyorum bir ucuna elektrikcide o modeme giren zımbırtı ucundan taktırıcam olurmu.
    yoksa direk eternet kablosu alıp o zımbırtıyı onamı takayım?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ANZ

Az önce senin dediğini yapıp BTK üzerinden imzalı iptal dilekçesi gönderdim.

En azından devletin resmi kayıtlarında gözükmesi iyi olur. Gelebilecek fazla faturaya itiraz için belge olmuş olur.

yarın arayıp iptal edildi diyeceklerine adım gibi eminim.
    sonucu buraya yazarsanız çok makbule geçer.

Turknet'i kapatmak için telefonla aradık, firmaya mail ile imzalı kapatma dilekçesi gönderdik, Bimer'den kapatmak için başvurduk, BTK üzerinden imzalı kapatma dilekçesi gönderdik. Fakat TürkNet Aboneliğimizi Kapatmıyor. Dondurmuş üyeliği bir aylık. Biz üyeliği dondurma istemedik. Bunun üzerine telefonla aradık. Yine kapatmıyorlar. 2 Haftadır, belki de daha fazla bu firmanın hattımı kapatması için uğraşıyorum. Üstelik yeni eve taşındığımız için yeni evde, telefon ve internet kutusu yok. TürkNet beni çok mağdur etti.

Rezil bir firma Türknet. İmzalık kapatma dilekçesi gönderdikten sonra BTK'nın sitesinde yazdığına göre en geç 48 saat içinde interneti ve telefonu kapatması gerekiyor. Türknet, yasaları tanımayan rezil bir firmadır. Uzak durun bu firmadan, almayın bunun internetini ve telefonunu.

TAAHHÜT YOK OYUNUNA KANMAYIN. "TAAHHÜT YOK" DEMELERİ ALDATMACADAN İBARET. BTK'YI BİLE TAKMIYOR BU FİRMA. KAPATMIYOR HATTIMI.

https://sikayet.btk.gov.tr/sss/

Aboneliğimi nasıl iptal edebilirim?

Talebinizi, abonesi olduğunuz işletmeciye yazılı olarak bildirmek kaydıyla sözleşmenizi istediğiniz zaman sona erdirebilirsiniz. İşletmeci, aboneliğinize son verme yönündeki yazılı talebinizin kendisine ulaşmasından itibaren en geç kırk sekiz saat içerisinde bu talebi yerine getirmek ve talebi takip eden yedi gün içerisinde abonelik sözleşmesinin feshedildiğini size yazılı olarak bildirmek zorundadır.

Ayrıca, müşteri hizmetleri birimini arayarak ya da İnternet aracılığıyla da fesih bildiriminde bulunabilirsiniz. Bu şekilde bildirimin yapıldığı andan itibaren yirmi dört saat içerisinde tarafınıza sunulan hizmetin durdurulması gerekmektedir. Ancak, hizmet sunumunun durdurulmasını takiben on gün içerisinde işletmecinin iletişim adresine veya işletmeci adına abonelik sözleşmesi işlemlerini yürütmeye yetkili herhangi bir temsilcisine yazılı bildirimde bulunmanız gerekmektedir. Süresinde bildirimde bulunmamanız halinde, abonelik sözleşmesi işletmeci tarafından feshedilmeyerek hizmet sunumuna devam edilebileceğini unutmayınız.

Bunlar da BTK'ya yazdığım yazılar. Kanıt Olsun. Kullanıcı Tecrübelerini İhmal Etmeyin İnternet Kullanıcıları.

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANZ -- 2 Ocak 2017; 7:16:19 >

• bu arada türknet banada yapmış yapacağını herşey iyi güzel dedik. bağlatalı 10 gün oldu. ama ilk ay ücretsiz olmasına rağmen 40 küsür fatura çıkarmış. hayır 10 günlük fatura dahi çıkarsalar 20 lira yapıyor. nasıl sistemleri var anlamak güç.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mustafa25

merhaba, btk'nın aldığı kararlar ne zaman uygulamaya konulacak türknet tarafından?

hangi kararlar...

hocam 2 seneye adil kota olayı kalkıyor. 6 ay sonrada belli kademelerde hız düşüyor artık kota dolunca fix 3mbps olmuyacak.
    misal 70 mbps hız alıyon 150 gb hakkın bitti hızın 3 mbps olmayacak 24mbps olacak. falan filan
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurguner

bu arada türknet banada yapmış yapacağını herşey iyi güzel dedik. bağlatalı 10 gün oldu. ama ilk ay ücretsiz olmasına rağmen 40 küsür fatura çıkarmış. hayır 10 günlük fatura dahi çıkarsalar 20 lira yapıyor. nasıl sistemleri var anlamak güç.

Ben de bağlatali 10 gün oldu 45 lira fatura çıkarmışlar ( ilk ay bedava). Siz fatura detayına baktınız mı? Benim faturayi Aralık ayı için değil ocak için çıkarmışlar, yani daha kullanmadan yeni ayın faturasını peşin alıyorlar. Şimdi aralik ayını bedava kullanmış oldum ama ocakta 8 gün için 45 lira fatura çıkarmaları tuhaf.

Tam İletişim 16 Mbps’e Kadar 150 AKN Taahhütsüz 22/01/2017-01/02/2017 (ADSL Aylık Ücret)

Toplam Tutar 45.15 TL

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ANZ A kullanıcısına yanıt
    peki 22 aralıkta yaptığınız şikayetin yanıtı neydi....
    ekran alıntısına göre 27.aralıkta cevap verilmiş görünüyor...
    bir de şu anda yani 2 ocakta 27.aralıkta verdiğiniz şikayet hala inceleme bekleniyor mu yazıyor...

• Ping ne durumda beyler geçmeyi düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan

quote:

bu arada türknet banada yapmış yapacağını herşey iyi güzel dedik. bağlatalı 10 gün oldu. ama ilk ay ücretsiz olmasına rağmen 40 küsür fatura çıkarmış. hayır 10 günlük fatura dahi çıkarsalar 20 lira yapıyor. nasıl sistemleri var anlamak güç.

Ben de bağlatali 10 gün oldu 45 lira fatura çıkarmışlar ( ilk ay bedava). Siz fatura detayına baktınız mı? Benim faturayi Aralık ayı için değil ocak için çıkarmışlar, yani daha kullanmadan yeni ayın faturasını peşin alıyorlar. Şimdi aralik ayını bedava kullanmış oldum ama ocakta 8 gün için 45 lira fatura çıkarmaları tuhaf.

Tam İletişim 16 Mbps’e Kadar 150 AKN Taahhütsüz 22/01/2017-01/02/2017 (ADSL Aylık Ücret)

Toplam Tutar 45.15 TL

Banada öyle yazıyor ama şöyle bişey yazıyodu sözleşmede ilk günden itibaren 30 gün boyunca bedava. Yani misal ayın 31inde bağlatan ne yapar o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carcharies

Ping ne durumda beyler geçmeyi düşünüyorum

Hocam bulunduğunuz bölgeye bağlı benim 7ms......12ms arası değişiyor

• quote:

bir de şu anda yani 2 ocakta 27.aralıkta verdiğiniz şikayet hala inceleme bekleniyor mu yazıyor...

Hayır ikisinede BTK üzerinden cevap verilmedi. Resme dikkatli bakarsanız orada cevaplananlar da hiç rakam olmadığını göreceksiniz. Orada inceleme bekleyenler de var bir tane. O ayrı bir şikayet. Turknet hattı kapatmayınca biz telefonla aradık. İmzalı kapatma dilekçesi vermemize rağmen "hattı kapatmayıp dondurduklarını" söylediler. Kapatın dedik yine kapatmadılar.

22 ve 27 aralık ikiside benim şikayetim. İncelemede bekleyenler ise BTK nın firmaya göndermeden önce incelemesi demek oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANZ -- 2 Ocak 2017; 8:34:26 >
  • Belgeleri gönderdik ne arayan var nede soran
  • quote:

quote:

Hocam bulunduğunuz bölgeye bağlı benim 7ms......12ms arası değişiyor

Dediğiniz değerleri görürsem gayet iyi. Acaba müşteri hizmetleri vasıtasıyla bölgemdeki değeri öğrenebilirmiyim. Sonradan ters köşe olmayalım

• quote:

Sürekli hız sorunları yaşatıyor şikayet ederim ama en iyi ping değerlerini sunuyor ttnet ve vodafone kullandım ikisindende gayet iyi pingler.
  • Beyler türknet kotaları ne zaman sıfırlıyor

Ayın 1 inde sıfırlıyorsa benim hala sıfırlanmamış

Müşteri hizmetlerini aramalımıyım
  • canobeg kullanıcısına yanıt
    Hizmetin başladığı gün sıfırlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANZ

quote:

Hayır ikisinede BTK üzerinden cevap verilmedi. Resme dikkatli bakarsanız orada cevaplananlar da hiç rakam olmadığını göreceksiniz. Orada inceleme bekleyenler de var bir tane. O ayrı bir şikayet. Turknet hattı kapatmayınca biz telefonla aradık. İmzalı kapatma dilekçesi vermemize rağmen "hattı kapatmayıp dondurduklarını" söylediler. Kapatın dedik yine kapatmadılar.

22 ve 27 aralık ikiside benim şikayetim. İncelemede bekleyenler ise BTK nın firmaya göndermeden önce incelemesi demek oluyor.

Tamam şimdi gördüm....
    herşeyin suyunu çıkaran bir hukuk sistemimiz var maalesef.
    btk şikayet sistemi ilk kurulduğunda tıkır tıkır çalışıyordu...
    Şikayetlet artınca devlet başvurularla başa çıkamamış olmalı....

• hani 31 aralıkta bitiyordu kampanya?
  • onurguner kullanıcısına yanıt
    26 Aralık'ta başladı hizmet. 27 Ocak - 1 Şubat dönemine 45 TL fatura kesmişler. İlk ay bedava olayı tamam gibi de 5-6 gün için şaka gibi fatura çıkmış. Kayıt oluşturdum bakalım son ödemesi 21 Ocak gözüküyor baktım olmuyor yolları ayırırım. Çakallığa tahammül edemiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.