Şimdi Ara

Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ (241. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.993
Cevap
182
Favori
763.987
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi Turknet nereye kadar bağlıyor interneti ben anlamadım. Telekom bizim apartman 4 daire olduğu halde ankastredeki 10 lu Krone'nun hepsine kablo çekmiş. Ankastreye 4 daireden kablo iniyor 3'ü boşta 1'i bağlı. Apartmanda şuan 1 tane internet kullanıcısı var sadece onunki bağlı.

Dün başvuru yaptım. Pazartesi evrakları göndereceğim. Hattımın VDSL 50mbps desteklediği söylendi, zaten hemen 2 bina arkadaki sokakta TT'nin büyük bir kabini var.

Şimdi sorularım şunlar:
    -Boşta olan 3 kablodan benim daireme gideni bulup bağlayacaklar mı? Yoksa bunu ben mi bulup baglatacağım?
    -Daireye karışmıyoruz dediler, ankastreden daireme kadar kablo çıkıyor zaten salonda rj11 priz var sadece ankastredeki krone bağlantısı yok. Bu durumda, benim apartmana gelince ne yapacak bu arkadaşlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 18. gündeyim en ufak bir gelişme yok... Diğer evde superonline fiber var. 1 günlük 100mbit hız yaptım 10 mbiti zor gördü bütün gün sıkıntılıydı. Bu ülkede adam gibi bir servis sağlayıcı yok anlaşılan...
    Turk.net İnternet 59.99 TAAHHÜTSÜZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3qzotix -- 30 Ekim 2016; 1:08:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OmeaR

Şimdi Turknet nereye kadar bağlıyor interneti ben anlamadım. Telekom bizim apartman 4 daire olduğu halde ankastredeki 10 lu Krone'nun hepsine kablo çekmiş. Ankastreye 4 daireden kablo iniyor 3'ü boşta 1'i bağlı. Apartmanda şuan 1 tane internet kullanıcısı var sadece onunki bağlı.

Dün başvuru yaptım. Pazartesi evrakları göndereceğim. Hattımın VDSL 50mbps desteklediği söylendi, zaten hemen 2 bina arkadaki sokakta TT'nin büyük bir kabini var.

Şimdi sorularım şunlar:
    -Boşta olan 3 kablodan benim daireme gideni bulup bağlayacaklar mı? Yoksa bunu ben mi bulup baglatacağım?
    -Daireye karışmıyoruz dediler, ankastreden daireme kadar kablo çıkıyor zaten salonda rj11 priz var sadece ankastredeki krone bağlantısı yok. Bu durumda, benim apartmana gelince ne yapacak bu arkadaşlar?

Hocam ankestreye kadar bağlantı yapıcak ekipler, anladığım kadarıyla bina içerisine kadar tesisatda hazır sizin

• Modem isini nasil hallediyoruz turknet veriyor mu ?

• OmeaR kullanıcısına yanıt
    Ayni sekilde benim de ankastre apartmandaki baglanti. Ne yapacak bu gorevliler gelip ? Bir de ankstre kutu nerde oluyor apartmanlarda ?

• Yggdrasil Asgard kullanıcısına yanıt
    Ankastre dediğiniz mutfakdaki ankastre değil kablolar gömülüde olsa kutu gömülemez üstad bina girişine yani kutuya kadar bağlantı yapıyorlar sen bağlanan kablodan (açıkta kalan, adın yada daire numaran yazan) eve kdar kablo bağlıyor yada elektrikçiye bağlatıyorsun normalde bu kutu bina içinde olur ama eski müstakil evlerde bina dışında olabiliyor bu kısımda merdiven devreye giriyor çünkü kopmasın diye yukarı bağlanıyor bu kutu
    Şahsınızda en basit şekilde hergün ben kabloyu nereden çekicem diyen arkadaşlara açıklama olsun
    Sizin sorunuza cevap zaten bağlı olan kablo/port üzerinden işlem yapacaklardır muhtemelen siz sadece modem ayarlarını yapacaksınız
    Gelen ttnet ekibine eski bağlantınız olduğunu söyleyin onlar kabloyu takip ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtasova -- 30 Ekim 2016; 10:25:15 >
  • Turk.net in modemi 180 TL, piyasadan daha ucuza bulunur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sonurakar kullanıcısına yanıt
    Hangi marka model turknetin verdigi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yunus6397 kullanıcısına yanıt
    Aynı altyapıyı kullanıyor da iyi portlar Türk Telekom abonelerine kötü portlar diğer ISS'lere... Türk Telekom kullanırken 16 Mbps i rahat rahat alırken şimdi en fazla 12 Mbps veriyorlar...

• Abone olurken seçeneklerde gördüm, marka-model yazmıyordu.

• mtasova kullanıcısına yanıt
    Hocam o kadar bilgisiz değilim yahu. Telefon ve çanak anten bağlantıları ankastre yani duvar içi tesisat. Ttnet baglandiginda daire ici jakları çakmadan gitmiş açıkta kablo birakarak gorevli. Umarım hattı direk daireye verirler. Benim sorduğum apartmanın neresinde olur bu ana kutu. Dışında göremedim.

Edit: En alt katta buldum kutuyu. Daire 3 yazmış daha once gorevliler yani bemim dairemi. Kağıtla not bırakmışlar. Inip fotoğrafını çekeceğim şimdi. Eger baglamadan birakirlarsa kendim baglarim. Olur di mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yggdrasil Asgard -- 30 Ekim 2016; 10:50:45 >
  • doominsert kullanıcısına yanıt
    Krone bu şekildeki. Numaralı olan bölüme daireden gelen kablolar bağlanıyor. Onun üstündeki karşılıklara da Telekom dan gelen kablo bağlanıyor. Gördüğünüz gibi Telekom dan gelen kabloların hepsi bağlı. Bana şöyle yapacaklar gibi geliyor; krone da telekomdan gelen bütün kablolar bağlı zaten diyecekler. Krone daki 1. sıra bağlı, 2., 3. vs sıra boş. 2. sıra da bağlı olan Telekom kablosunun TT kabininde bulunan karşılığı bulunacak kalbinden o kablonun port bağlantısı yapılacak. 2. sıradaki hat sana geliyor diyecekler.

Benimde daireden gelen kablo altta rakamların olduğu 2 yazan yere bağlanacak.(bunu yapıyorlar mı bilmiyorum merak ettiğim de zaten bu)

Ben daireden gelen kabloların hangisi benim nasıl anlayacağım? Daireden kablonun bir ucuna pil taksam, aşağıdan da lamba taksam olur mu acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OmeaR -- 30 Ekim 2016; 13:39:20 >

• Şunu şuraya bırakayım; hat bağlantısı yapmak isteyen arkadaşların aklında bir fikir olur en azından.

http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/kursprogramlari/elektrik/moduller/yereldagitimhaberlesmetesisati1.pdf
  • quote:

Orijinalden alıntı: FasTBoY

Şunu şuraya bırakayım; hat bağlantısı yapmak isteyen arkadaşların aklında bir fikir olur en azından.

http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/kursprogramlari/elektrik/moduller/yereldagitimhaberlesmetesisati1.pdf

lisede bunları para verip ek kaynak olarak almıştık.. Aklıma geldi o günler

bilmeyen birisi bundan bişi anlamaz, bilenlerde ihtiyaç duymaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: OmeaR

Krone bu şekildeki. Numaralı olan bölüme daireden gelen kablolar bağlanıyor. Onun üstündeki karşılıklara da Telekom dan gelen kablo bağlanıyor. Gördüğünüz gibi Telekom dan gelen kabloların hepsi bağlı. Bana şöyle yapacaklar gibi geliyor; krone da telekomdan gelen bütün kablolar bağlı zaten diyecekler. Krone daki 1. sıra bağlı, 2., 3. vs sıra boş. 2. sıra da bağlı olan Telekom kablosunun TT kabininde bulunan karşılığı bulunacak kalbinden o kablonun port bağlantısı yapılacak. 2. sıradaki hat sana geliyor diyecekler.

Benimde daireden gelen kablo altta rakamların olduğu 2 yazan yere bağlanacak.(bunu yapıyorlar mı bilmiyorum merak ettiğim de zaten bu)

Ben daireden gelen kabloların hangisi benim nasıl anlayacağım? Daireden kablonun bir ucuna pil taksam, aşağıdan da lamba taksam olur mu acaba ?

ölçü aletiniz olsa 2 ucunu kısa devre eder alttan kısa devrede ölçer tek tek bakardınız daha rahat bulunurdu..

pilde alternatif ama tek tek denemek zor olacaktır..

• Benim daireden inen kabloları işaretlerim ben. Daha önceden internet vardı zaten. Bir de fotoğrafını çekerim. Bir zahmet 4 tane kabloyu birbirine bağlasinlar yahu. Bunu yapmak cok zor olmasa gerek.

Gelmeden arıyorlar mı ? Rica etsem muhakkak bağlayacaklardır. O kadar da zalim değillerdir.

• ibo3182 kullanıcısına yanıt
    3-4 sene önce Megep'ten indiriliyordu yine, Meslek liselerinde telekomünikasyon sınıflarında labaratuvalarında ders anlatmak için kullanıyorlardı(Hatta fotokopi ile çoğaltıp veriyordu ders anlatan öğretmen arkadaşlarımız).
    Sonuçta ufakta olsa neymiş ne değilmiş bilgi sahibi olurlar.

--------------------------------------

Hattı kontrol etmek isteyenler öncelikle evdeki kabloların renklerini kontrol etsinler(3lü veya 4lü kablo içindeki renkler neler diye).
    Daha kolay bulurlar, tabi bina içi arada ek vs. yapılmadıysa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FasTBoY

3-4 sene önce Megep'ten indiriliyordu yine, Meslek liselerinde telekomünikasyon sınıflarında labaratuvalarında ders anlatmak için kullanıyorlardı(Hatta fotokopi ile çoğaltıp veriyordu ders anlatan öğretmen arkadaşlarımız).
    Sonuçta ufakta olsa neymiş ne değilmiş bilgi sahibi olurlar.

--------------------------------------

Hattı kontrol etmek isteyenler öncelikle evdeki kabloların renklerini kontrol etsinler(3lü veya 4lü kablo içindeki renkler neler diye).
    Daha kolay bulurlar, tabi bina içi arada ek vs. yapılmadıysa.

siz öğretmensiniz galiba siz fotokopi çekip verdiniz bize kitap halinde okulun matbasında bedavaya bastırıp bize parayla kastırdılar..
    işin komik tarafı 5-6 tane fela vardı hiç de lazım olmadı devletin verdiklerini kullandık.. sırf para vurmak için yaptı ****ler

• Yggdrasil Asgard kullanıcısına yanıt
    O zaman aşağıdaki kutuda sizin daireye gelen hattı bulmanız gerekir. Elektrik Bilginiz yoksa elektrikçi çağırmanız gerekir hocam.

• beyaze80 kullanıcısına yanıt
    Eski interneti baglayanlar daire 3 yazmislar hocam uzerine kağıtla. Hangi kablolarin benim olduğu belli zaten. Sanırım işimi kolaylaştırır bu durum.

• 
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.