Şimdi Ara

Türk Kahvesi İçin Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bende aşırı derece de Türk kahvesi sevgisi var. Rica etsem kullananlardan bu tadı en iyi şekilde yapacak bir makine tavsiyesi alabilir miyim?

Tabiki aşırı pahalıysa işler değişir.

Suda eriyen hazır kahvelerden değil de öğütülmemiş kahve ile çalışacak makine tavsiyesi olursa daha bir makbul olur.

• makinayla güzel olmaz bence.

Ben cezvenin içine çikolata koyuyorum onla yapınca ayrı bir güzel oluyor tavsiye ederim
  • Kumda kahve makinesi alacaksın. 200 Tl den başlıyor.
  • makineyle yapılan Türk kahvesi güzel olmuyor hocam en iyisi odun ateşinde olanıdır
  • oo cezvede olur o hacı dayı
  • Öğütülmemiş kahveden yapan makineler olduğu ve hem öğütüp hemde pişirdiğini duymuştum acaba yanlışmı hatırlıyorum?

Bu arada makine istememin sebebi , eşimin bu konuda ki beceriksizliği ve onu bu dertten kurtarmak :) Zaten bunu okusa da daha da yapmaz bana kahve :(

Maalesef akşamları evde doğru dürüst bir kahve keyfi yapamıyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanercskn -- 11 Nisan 2016; 15:39:24 >
  • Artık evde odun kömür yakacak sobamız yok yıllar önce terkettik söminemiz de olmayınca dediğin olmuyor maalesef.
  • Kullandığın bir model marka var ise paylaşırmısın ?

• Cevap için çok teşekkür ederim.
    Mantıken güzel bir ürün ama hem fazla büyük sanırım hem hantal taşınmaz hemde baya bir para :)
  • tanercskn kullanıcısına yanıt
    Dostum küçük olanları da var Türk kahvesinin mantığı kısık ateşte pişecek.
    Ve ateşe direk temas etmeyecek. Sonra birde cezve önemli tabikisi :)
  • Anladım hocam bu Kumda kahve işini araştırıcam teşekkürler :)
  • hiçbir makina türk kahvesini güzel yapamıyor,değişik metalik bir tat bırakıyor,kahveyi hızlı kaynatıp hemen pişirdiği için kahve tam pişmiyor ,,,, ben sana filtre kahve içmeni tavsiye ederim,iyi bir türk kahvesinin yerini alamasada kötü bir türk kahvesinin yanında gerçek bir kahve içtiğini anlarsın
  • royal_flush_ kullanıcısına yanıt
    İnsan akşamları sigara yanında düzgün bir Türk kahvesi içmek istiyor ve bu ayrı bir keyif ama işte filtre kahveler den tat alamıyorum. Tavsiyen için ayrıca teşekkür ederim.
  • Pişirilişi kadar kahvenin kalitesi de çok önemli. Kurukahveci mehmet efendiden şaşmam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Absence In Entity

Kumda kahve makinesi alacaksın. 200 Tl den başlıyor.
    elektrik faturası kol gibi olmaz mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanercskn

Öğütülmemiş kahveden yapan makineler olduğu ve hem öğütüp hemde pişirdiğini duymuştum acaba yanlışmı hatırlıyorum?

Bu arada makine istememin sebebi , eşimin bu konuda ki beceriksizliği ve onu bu dertten kurtarmak :) Zaten bunu okusa da daha da yapmaz bana kahve :(

esasen şöyle derim. kahve yapmak ve çay demleme işi.. erkeklerindir. bizler daha çok yeme ve içme konusunda zevkimize düşkünüz. diye düşünüyorum.
  • Önemli olan taze kavurum, taze öğütüm ve iyi kahve. Sözen türk kahvesi alın yanınada çekirdek taze kahve satan yerleri araştırın. Demleniyor.com a bakabilirsiniz. Ortalama bir cezvenizde varsa gayet güzel olur kahveniz. Makinenin türk kahvesine etkisi yok.
  • kahveyi boşver yeşil çaya transfer ol. sağlık içinde daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanercskn

Öğütülmemiş kahveden yapan makineler olduğu ve hem öğütüp hemde pişirdiğini duymuştum acaba yanlışmı hatırlıyorum?

ben öğütülmemiş çekirdekten direk türk kahvesi çıkaran makine hayatımda görmedim, espresso veya filtre makineleri var.

ben arçelik telve'yi de tek saplı elektrikli cezveleri de oldukça beğeniyorum.
    önemli olan kahvenin kalitesi denir ama türk kahvesi özellikle en bayat ve dandik çekirdeklerden yapılıyor...

ayrıca kumda odunda kürekte vs diyen arkadaşlardan sonra şu linki bırakıp kafanı karıştırıyorum. hepsini oku mantıklı gelecek kendin karar ver.
    https://eksisozluk.com/turk-kahvesi--33648?a=search&author=kahvedelisi

türk kahvesini de çok seviyormuşsun bence bunu kesinlikle okumalısın

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.