Şimdi Ara

Direksiyon sınavından geçip ehliyetsiz araba kullanmak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
38.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar gecen cumartesi direksiyon sınavından gectim ama sabredemiyorum arabayı alıp dolasasım geliyor ki bugun dolastımda acaba yasal yonden cezası varmıdır yoksa polisler bilgisayardan bakıp bu sınavdan gecmıs tamam gerek yokmu der benzer olay yasayan varmı yorumları alalım?

• cezası var. bildiğin ehliyetin yok muamelesi yapıyorlar. cezayı yersin bi ehliyet parası kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyperchondriac

Arkadaslar gecen cumartesi direksiyon sınavından gectim ama sabredemiyorum arabayı alıp dolasasım geliyor ki bugun dolastımda acaba yasal yonden cezası varmıdır yoksa polisler bilgisayardan bakıp bu sınavdan gecmıs tamam gerek yokmu der benzer olay yasayan varmı yorumları alalım?

Yasal olarak Ehliyetsiz araba kullanmaktan ceza yersin bu 1.. 2 araba baglanir..3 ehliyet bilgilerin zaten gbt de çikar ama ehliyetine dk 1 gol 1 ceza puani işler.. belki ehliyetini alamadan el bile konabilir.. şakasi yoktur yani..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 29 Eylül 2009; 1:44:52 >
  • Sertifikanı aldıysan ehliyetsiz gezebilirsin. Durduğunda sertifikanı gösterir '' abi zamanım yok yarın alacam '' gibi bir mavra uydurduğunda bırakır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JoomlaPerest

Sertifikanı aldıysan ehliyetsiz gezebilirsin. Durduğunda sertifikanı gösterir '' abi zamanım yok yarın alacam '' gibi bir mavra uydurduğunda bırakır.

Yaa arkadaşim nie yalan yanliş bilgilendirme yapiyosunuz ! adam bişiy sormuş dogrusunu bilmiyosaniz cevap yazmayin.. senin lafina gider alir birinden bi araba polis çevirdi mi ehliyetten de olur arabadanda.. bide yüklü ceza..... !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 29 Eylül 2009; 1:49:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shopar.

quote:

Sertifikanı aldıysan ehliyetsiz gezebilirsin. Durduğunda sertifikanı gösterir '' abi zamanım yok yarın alacam '' gibi bir mavra uydurduğunda bırakır.

Yaa arkadaşim nie yalan yanliş bilgilendirme yapiyosunuz ! adam bişiy sormuş dogrusunu bilmiyosaniz cevap yazmayin.. senin lafina gider alir birinden bi araba polis çevirdi mi ehliyetten de olur arabadanda.. bide yüklü ceza..... !

nie dosya çıktıktan sonra alırsın dosyayı gündüz yakalanırsan dosyam burda çıkarmaya gidiyom dersin polisin insafına kalmış oluyor böyle şeyler.ama sen genede ehliyetsiz sürme ne olur ne olmaz başkası sana çarpar ehliyetin olmadgından sen suçlu olrsn allah korusn haklıyken haksız konuma düşersin

• quote:

Orijinalden alıntı: dark_Frr3STylE

quote:

quote:

nie dosya çıktıktan sonra alırsın dosyayı gündüz yakalanırsan dosyam burda çıkarmaya gidiyom dersin polisin insafına kalmış oluyor böyle şeyler.ama sen genede ehliyetsiz sürme ne olur ne olmaz başkası sana çarpar ehliyetin olmadgından sen suçlu olrsn allah korusn haklıyken haksız konuma düşersin

Güzel kardeşlerim arkadaşlarim.. dosya çiktiktan sonra diye bişiy yok.. istersen yolda serfikayla git adam senden EHLİYET istiyo sertifika degil.. ehliyet yoksa dedigim gibi araba da elden gider ehliyette.. bide yüklü ceza.. bu işin içindeyim inanin sizleri kandirma yaniltma gibi bi amacim istegim yok.. anca ve anca çoooooooooooooooooooooooook babacan bi polise denk gelicek düşük ihtimal belki.. şimdi adam bişiy sormuş ki zaten hevesi zirve yapmiş yanliş bişiyde gider bişiyler yapar olan ona olur.. biz konuştugumuzla kaliriz.. boş yere başina bela açar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 29 Eylül 2009; 1:56:36 >

• Sertifika ehliyet çıkarttırmak için yani o ehliyet numarasını alabilmek için zaten, kurs diyor bu eleman sınavlardan geçti buna ehliyet çıkartabilirsiniz artık diyor.. Sen onu onaylatmazsan emniyete senin ehliyet kaydın olmaz ehliyetsiz araç kullanmaktan yüklü bir ceza yersin.

He ehliyetin var ama yanına almadın, ozaman ehliyet bulundurmamaktan ceza yersin birde ceza puanı, ama sonuçta burda büyük bir suç işlemiyorsun ehliyet numaran var elinde.

Ona bakarsanız kurs sırasında kursiyer kartıda veriyorlar onunla da araba kullanılabilirdi eğer böyle bişey olsaydı.

Hem okadar beklemişsin, sınavıda geçmişin. Bekle biraz daha
  • şimdiden hayırlı olsun, ehliyetsiz muamelesi görürsün
  • Acelene noldu
  • İstersen ehliyetini almaya gidiyor ol. Yine ehliyetsiz muamelesi görür ceza yersin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dark_Frr3STylE

quote:

quote:

Güzel kardeşlerim arkadaşlarim.. dosya çiktiktan sonra diye bişiy yok.. istersen yolda serfikayla git adam senden EHLİYET istiyo sertifika degil.. ehliyet yoksa dedigim gibi araba da elden gider ehliyette.. bide yüklü ceza.. bu işin içindeyim inanin sizleri kandirma yaniltma gibi bi amacim istegim yok.. anca ve anca çoooooooooooooooooooooooook babacan bi polise denk gelicek düşük ihtimal belki.. şimdi adam bişiy sormuş ki zaten hevesi zirve yapmiş yanliş bişiyde gider bişiyler yapar olan ona olur.. biz konuştugumuzla kaliriz.. boş yere başina bela açar.

dogru söylüyorsun gaflete düştüm

• dosyayla sertifikayla filan olmaz bizzat polise sordum vakti zamanında
  • dogru demissiniz yuzduk yuzduk kuyruguna geldık riske atmıyalım bekliyelim 1-2 gun daha..okadar muzik cd si hazırlamıstım ama beklesin artık 1-2 gun daha ne kadar beklersem okadar heveslı olur bekleyen dervis muradına ermis misali yorumlarınız ıcın tesekkurler ehliyet alana kadar kullanmayacagım...
  • quote:

quote:

Noldu ki yüklü ceza sanki milletin yapmadığı birşey ! Benim ehliyetim yok ve yıllardır araba kullanıyorum bi Allah'ın kulu durdurmadı. Bu çocuğuda durdurmu durdurur kısmet ama sertifikası varsa birşey demez. Bu işlerin içinde olabilirsin ama bizde raconunda bahsediyoruz. Element uydurmuyoruz yani.

• quote:

quote:

quote:

Noldu ki yüklü ceza sanki milletin yapmadığı birşey ! Benim ehliyetim yok ve yıllardır araba kullanıyorum bi Allah'ın kulu durdurmadı. Bu çocuğuda durdurmu durdurur kısmet ama sertifikası varsa birşey demez. Bu işlerin içinde olabilirsin ama bizde raconunda bahsediyoruz. Element uydurmuyoruz yani.

Tamam aga takil sen o zaman böyle kafana göre.. bildigin gibi yap sen herşeyi...

• O kadar sabretmişsin ehliyeti çıkarana kadar da sabret de başını yok yere belaya sokma. Bizim burada 2 ay ehliyeti almak için bekledim. Sen yine haline şükret.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.