Şimdi Ara

#Türk Hava Kurumu Üniversitesi# #S.S.S# (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
271
Cevap
10
Favori
32.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Is garantili pilotaj egitimi detaylari hepsi burada
    http://www.thk.edu.tr/Content.aspx?cid=4817

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi José -- 14 Temmuz 2014; 19:58:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 yıllık pilotajı okurken bir sağlık sorunu çıkarsa okul sizi uçak mühendisliğine aktarıyor thkda

• quote:

Orijinalden alıntı: José

4 yıllık pilotajı okurken bir sağlık sorunu çıkarsa okul sizi uçak mühendisliğine aktarıyor thkda

Başkan benim soruyada bakabilir misin ? Hemen yukarıda :) .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doggan_TR

Merhaba arkadaşlar sıralamam 63k THK da makine müh. düşünüyorum ancak tam burslusuna elbette puan yetmiyor , yarım burslusu büyük ihtimalle olur . Burada okuyan varsa yardımcı olabilir mi ? Tavsiye eder misiniz ?
    Ayrıca Çankaya üniversitesinede gidip gördüm aslında orası daha güzel geldi ( biraz uzak olsada hemen evin yukarısından servisi geçiyor ) ancak buranın %50 si geçen sene 97k ile almışken Çankayanın 145k ile almış bunun sebebi nedir bi çözemedim olayı :) Siz olsanız Çankayamı THK mı tercih ederdiniz .

Cankaya hakkinda pek bir fikrim yok acikcasi, kampus olarak belki daha iyi olabilir gisip gormedim. Egitim konusunda thkda gerekli hemen hemen her sey var, baya gezileri oluyor. Gitmedikleri fabrika kalmadi diyebilirim. Cankaya ortam olarak daha boyle havali tipler, zengin kesim.Thkda hic boyle bie ortam yok

• Anladım çok teşekkür ederim . Mekatronik okuyorsunuz imzanızdan anladığım kadarıyla neden mekatronik ? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.multicultural

quote:

Orijinalden alıntı: I AM MONGOL

quote:

Orijinalden alıntı: Blasp

iş garantisi filan yok okulun reklamı bu.Türkiyede hiçbir üniversite iş garantisi vermez veremez.Versede havada kalan bir iddaa dan başka birşey olamaz.

Üstteki arkadaş bloklu buradan yazayim. Arkadaşlar özel kurumlara guvenmeyin .gecen sene yeni bir dershaneye gittim güvenip hicbir sözleri gerçekleşmedi thk ya düştüm bu yüzden. İs garantisi falan da yok gecen sene staj için yer buluyorlardı herkese reklam amaçli bakin bu sene herkes kendi basinin çaresine baksin demişler. Yeri igrenc ,kampus minicik düzgün hoca yok vs. Gelmeyin. Pc hocasina birşey hakkında danistim gayet de basit birseydi adam birşeyler sacmaladi sonunda sen en iyisi format at dedi .Bu nasil mühendislik ? İYTE de sor bi hocaya adam her acidan düşünür bilgisini tartar sana doğru yolu gösterir. Sonuç olarak eğer mecbur değilseniz gelmeyin .

Türk Hava Kurumu üniversitesinde pilotaj okuyanların iş garantisi yok orada ayrı kursa girersen garanti var. Aynı uçuş okulu gibi yerleri var 100bin$ vererek garantili giriyorsun. Kurs 8-9 aylık bir kurs. Yani üni değil. Ama bu reklamla çıkıyorlar milleti kandırmaca bi yönden. Eğer üniversitede ücretli veya tam burslu okursan pilotaj bölümü iş garantin yok. Ayrıca yüksek lisans yapman gerekiyor ki iş garantin olsun. Adamlar böyle bi uyanıklık yapmış ki böylesi daha pahalı oluyor :) tavsiyem 4 yıllık adam gibi bi bölüm okuyun devlette falan. Sonra gelin ayjet veya buranın kursuna 7-8 ay kursu tamamlayıp pilot sertifikası alın olun. hem böylece pilot için sağlık sorunun çıkarsa diğer 4 yıllık okuduğun mesleğide yaparsın..

HOcam ben herhangi bölüm okudum 4 yıllık ondan sonra gidip o eğitim programına katılırsam iş garantisimi var?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hacettepe den sonra burayı yazdım. Ankarada ikamet ediyorum, ankaradaki hemen hemen bütün üniversiteleri araştırdım. Bilkent , hacettepe , thk ,çankaya nin kampüslerini ziyaret ettim. Sonuç olarak BENCE thk cankaya, gazi ve ankaradan çok daha iyi eğitim veriyor. Olanakları biraz kısıtlı olabilir ancak ortam olarak gaziden çok daha iyi diyebilirim. Thk nin kampüsü küçük ve soğuk gelebilir, doğrudur. Ancak kimsenin eğitim konusunda çamur atmasını doğru bulmuyorum.

• Meteormta kullanıcısına yanıt
    daha üniversite okumamış adamsın sen neye göre böyle bi karar verebiliyosun ? yok şuranın eğitimi iyi yok buranın eğitimi iyi.Sağdan soldan duyduklarınızla hareket etmeyin bu kadarmı değersiz hayatınız geleceğiniz.Ortama göre üniversite okuyacaksan git çankaya da oku ortamın alasını gör.Kimsenin çamur attığı yok işin içinde adamlarımız biz birimiz o üniversitenin öğrencisi birimizde 3. sınıf elektrik elektronik mühendisliği öğrencisi.Benim bur da bu yazdıklarımdan bi çıkarım yok yada kimse bana bu okulu kötüle sana para vericez de demiyo.Olanları söylüyorumuz gördüklerimizi söylüyoruz.Yazarsınız yazmazsınız keyfiniz bilir.Ama ilerde pişmanlığını da siz çekersiniz.( gerçi bu okuldan beklediğinle doğru orantılı birşey.okuyalım bi diploma alalım yeter diyosan bu kafadaysan tabiki pişman olmazsın )
  • Okul bu sene muhendislikteki ogrencileri Eti, Mitaş gibi yerlere yolladı. Mitaş dunyada civata uretiminde 3. Sırada.

• Ya sen niye bu kadar çocuksun kardeşim. Ne bu en iyi ben bilirim havaları git bi uslubunu düzelt. Bilgi mi veriyorsun adam mı dövüyorsun ?
  • Kanbarata K kullanıcısına yanıt
    varsa derdin özelden yaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blasp

daha üniversite okumamış adamsın sen neye göre böyle bi karar verebiliyosun ? yok şuranın eğitimi iyi yok buranın eğitimi iyi.Sağdan soldan duyduklarınızla hareket etmeyin bu kadarmı değersiz hayatınız geleceğiniz.Ortama göre üniversite okuyacaksan git çankaya da oku ortamın alasını gör.Kimsenin çamur attığı yok işin içinde adamlarımız biz birimiz o üniversitenin öğrencisi birimizde 3. sınıf elektrik elektronik mühendisliği öğrencisi.Benim bur da bu yazdıklarımdan bi çıkarım yok yada kimse bana bu okulu kötüle sana para vericez de demiyo.Olanları söylüyorumuz gördüklerimizi söylüyoruz.Yazarsınız yazmazsınız keyfiniz bilir.Ama ilerde pişmanlığını da siz çekersiniz.( gerçi bu okuldan beklediğinle doğru orantılı birşey.okuyalım bi diploma alalım yeter diyosan bu kafadaysan tabiki pişman olmazsın )

sen tüm üniversitelerde okudun da öyle mi yorum yapıyorsun ? Kimse tüm üniversitelerde okumadı , ama okuyan hatta öğretim görevlisi olan tanıdıklarımız vasıtasıyla bir fikir sahibi oluyoruz. Gerektiğinde üniversitelere kadar gidip dersliklere giriyoruz. Emin ol insanlar kendi geleceklerini senden daha çok düşünüyor. Ayrıca biraz daha iyi okusaydın son mesajımı BENCE kelimesini daha net görürdün.

• belli ne kadar çok düşündüğü sağdan soldan duyma bilgilerle hareket ediyorsunuz.ne haliniz varsa görün buda bu forumdaki son mesajımdır.
  • arkadaşlar thk üniversitesinde ücretli (40bin) tl gibi rakamla pilotaj bölümüne gidicem sizce gideyimmi para boşa gidermi
  • tam burslu uçak mühendisliği düşünüyorum burssuz öğrencilerle fazla seviye farkı var mı araştırma kendini geliştirme ve hatta mezun olurken iş bula bilme imkanları oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sleymans

tam burslu uçak mühendisliği düşünüyorum burssuz öğrencilerle fazla seviye farkı var mı araştırma kendini geliştirme ve hatta mezun olurken iş bula bilme imkanları oluyor mu?

Oncelikle sunu soyleyeyim tam burslu ucaga puanin yetiyorsa baya yüksek demektir, oluyorsa diğer universiteleri düşün öncelikle. Burslu/bursuz öğrenci arasında elbette fark olur, temel alt yapı anlama kapasitesi gibi. Ama paralı okuyup çok başarılı olmayanlar da yok değil.

• yardımınız için saolun
  • Hocam okulun kütüphanesi hakkında bilgi verebilir misin
  • quote:

Orijinalden alıntı: morunsarkisi

Hocam okulun kütüphanesi hakkında bilgi verebilir misin

Yok. Utanç verici.

• lojistik yönetimi nasıldır thk nın bahçeşehirle thk arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.